Modny pokój młodzieżowy

Nowoczesny pokój dla nastolatków pełni równocześnie funkcję sypialni, miejsca do nauki, odpoczynku i zabawy. Powinien być więc funkcjonalny, wygodny czyli dobrze zaprojektowany.
 • pokój nastolatka

  W pokoju młodzieżowym pamiętajmy o wyodrębnieniu poszczególnych stref: do nauki, odpoczynku i spania oraz do zabawy i rozrywki.

  via freshome
 • rozkładana kanapa

  Kanapa jest praktyczna i estetyczna - złożona zajmuje niewiele miejsca i może pełnić funkcję fotela, a po rozłożeniu z powodzeniem zastąpi wygodne łóżko.

  via dezeen
 • pokój nastolatki

  Jasne meble bardzo dobrze wyglądają przy pastelowych kolorach ścian. Całość ożywi kilka dodatków w wesołych barwach.

  via freshome
 • półka na książki

  Im bardziej "zakręcony" mebel, również jak widać w sensie dosłownym, tym bardziej wkomponuje się w aranżację pokoju młodzieżowego.

  momoy
 • metalowy regał na książki

  W pokoju młodzieżowym bardzo dobrze sprawdzą się metlowe regały kojarzące się z magazynem.

  click

Jednak co zrobić, żeby pokój młodzieżowy był fajny, przyjazny, a młody lokator czuł się w nim dobrze? Czas buntu i chęć podkreślenia na każdym kroku własnego zdania, również w kwestiach estetyki, to charakterystyczne dla każdego nastolatka. Urządzanie ich własnego miejsca w domu to świetna okazja, żeby dać naszym pociechom wykazać się. Pozwólmy rozwinąć im fantazję, podsuwając dyskretnie kilka propozycji.

Zobacz również: Fototapety wracają do łask (zdjęcia) 

Nie musimy robić od razu totalnej rewolucji. Wystarczy kilka pomysłów, żeby zmienić dotychczasowy wygląd pokoju. Oto niektóre z nich:

Mocne kolory znowu na topie

Żółcienie, turkusy i inne neonowe barwy a’la lata 80. znów wracają do łask, a w pokoju młodzieżowym dopuszczalne są najbardziej zaskakujące zestawienia. Zapomnij o bezpiecznym beżu czy łagodnej szarości w pokoju nastolatka. Twoja latorośl będzie zachwycona, jeśli zaproponujesz sofę w kolorze cyklamenu czy soczystej limonki, najlepiej o nieregularnym kształcie tworzącym nowoczesną bryłę.

Modna ściana w młodzieżowym stylu

Szablony i naklejki na ścianę to łatwy i bardzo oryginalny sposób ozdobienia monotonnych powierzchni. Aranżując pokój młodzieżowy wzory można wybierać z bogatej oferty katalogowej, albo pozwolić dziecku zrealizować własny projekt używając specjalnych szablonów lub... własnej wyobraźni. Można również zaproponować nastolatkowi mode obecnie fototapety – bezwględnie o soczystych kolorach. Oryginalność jest zawsze w cenie, wybór należy do Was.

Młodzieżowe meble w nowej odsłonie

Obecnie trwa wielki powrót popularnych w latach 70. półkotapczanów. Niewygodne, wąskie i najczęściej w musztardowych kolorach meble przeszły od tego czasu totalną metamorfozę. Modułowe, wielofunkcyjne, składane łóżka, kanapy, oraz ukryte szafy, zaprojektowane z pomysłem, z doskonałej jakości materiałów i w niebanalnej kolorystyce można kupić w lepszych sklepach z meblami lub zamówić u projektanta.

Szuflandia

Producenci proponują bogatą ofertę mebli, które sprawią że pokój młodzieżowy nie będzie nudny i tuzinkowy. Komody mają coraz więcej szuflad, co akurat w pokoju młodego odkrywcy i poszukiwacza przygód ma nie lada znaczenie, a regały na książki przestały być prostą formą zbitą z kilku półek i przybierają dziś coraz bardziej wymyślne kształty (jak ten na zdjęciu o nowatorskiej krętej formie). 

Wystarczy jedno z proponowanych rozwiązań, żeby całkowicie odmienić wygląd pokoju młodzieżowego i sprawić nastolatkowi frajdę.

Autor: J. Kornecka
0komentarzy