Modne i nowoczesne komplety wypoczynkowe do salonu (zdjęcia)

Meble wypoczynkowe są podstawą w salonie gościnnym. Te współczesne zachwycają klasyczną prostotą i elegancją. Ale niektóre z nich to także artystyczne dzieła sztuki.
 • Nowoczesne meble wypoczynkowe

  Nowoczesne wypoczynki zaskakują często zupełnie nieskomplikowaną formą. Są przy tym wygodne, eleganckie a przede wszystkim estetyczne.

  kelman.pl
 • Czerwony komplet wypoczynkowy

  Kolorowe wypoczynki są nie modne i dodają mieszkaniu ciekawego wyglądu.

  kelman.pl
 • Biały komplet wypoczynkowy

  Wypoczynki w jasnych kolorach pasują do mieszkań nowoczesnych.

  kelman.pl
 • Nowoczesny, jasny komplet

  Wypoczynek narożnikowy doskonale sprawdza się w mieszkaniach przestrzennych.

  livingroom.pl
 • Modny wypoczynek z wałkami

  Wypoczynek, w którym oparciem są charakterystyczne wałki jest doskonały rozwiązaniem dla osób kochających prostotę i nowoczesność.

  kelman.pl
 • Komplet wypoczynkowy

  Komplety wypoczynkowa stanowią ozdobę nowoczesnych wnętrz.

  kelman.pl
 • Komplet wypoczynkowy

  Komplet ten wpisuje się w obowiązujący we współczesnych wnętrzach trend minimalizmu.

  HF Helvetia Furniture
 • Zestaw wypoczynkowy Planet

  Zestaw mebli wypoczynkowych Planet wygrał w konkursie Meble Plus Produkt Roku 2013 w kategorii Zestawy wypoczynkowe.

  Gala Collezione

Komplety wypoczynkowe i narożniki to nieodzowny element naszego mieszkania. By jednak salon wyglądał elegancko i estetycznie warto zdecydować się na nowoczesne wzory i formy.

Moda na klasykę, wygodę i użyteczność

Modne komplety wypoczynkowe kształtem przypominają podstawowe figury geometryczne a ich celem jest już nie tylko wypoczynek, ale spełnienie funkcji estetycznej. Mają zdobić. Ale nie tylko. Każdy z nas szuka mebli praktycznych. Takie powinny posiadać pojemnik na pościel oraz funkcję spania. Wśród wypoczynków dominują formy klasyczne, wzbogacone detalami. Ozdobne poduszki, oparcia w kształcie wałków, metalowe nóżki – to elementy, które prostemu wypoczynkowi dodadzą energii. Głębokie, wygodne siedziska i dość duże oparcia gwarantują komfort użytkowania. Warte polecenia są również fotele, w których zamontowana jest funkcja relax. Umożliwia ona wysunięcie w przód podnóżka oraz odchylenie oparcia i obracanie fotela.

Dla właścicieli starych kanap: Pokrowce na meble. Nowy wygląd starej sofy 

Jaskrawy kolor wypoczynku doda mieszkaniu wyrazistości

Jaskrawym kolorom: fioletom, czerwieniom, pomarańczom nie ustępują wypoczynki w stonowanych kolorach szarości czy bieli. Wszystko zależy od barwy ścian i dodatków w naszym mieszkaniu. Kiedy remontujemy salon lub urządzamy nowy dom powinniśmy zachować odpowiednią kolejność prac i zakupów. Najpierw malujemy ściany, później kupujemy wypoczynek a następnie dobieramy detale: obrazy, ramki, świeczniki.

Zobacz również: Aranżacja wnętrza domu: jak znaleźć dobrego architekta wnętrz 

Komplet ze skóry naturalnej czy z imitacji?

To zależy. Przede wszystkim od grubości portfela. Ceny uzależnione są przede wszystkim od materiału, z którego wykonany jest wypoczynek oraz od elementów, które wchodzą w skład kompletu. Najwyższą cenę mają wypoczynki wykonane ze skóry naturalniej. Takie komplety w wersji 3+1+1 (z dobrej jakości skóry) kupić można od 5 tys. zł wzwyż, kiedy ten sam komplet w imitacji kosztował będzie ok. 2,5 tys. zł.

Ale nie wystarczy wiedzieć, że wybrany komplet wykonany jest ze skóry ekologicznej. Rodzajów skór ekologicznych jest mnóstwo. Bywa, że wypoczynek wykonany ze skóry ekologicznej po prostu ściera się podczas użytkowania. Niestety po roku może być do wymiany. Dlatego warto znać cechy skóry naturalnej i ekologicznej, by podczas wyboru wypoczynku nie dać się nabrać nieuczciwym sprzedawcom.

Przede wszystkim skóra naturalna pachnie, ma specyficzną woń, ekologiczna jest bezwonna. Naturalna skóra jest miękka w dotyku, ekologiczna przeciwnie – twarda. To dwa podstawowe wyróżniki. Ale jest jeszcze jeden. To różnica w wyglądzie. Skóra naturalna będzie bardziej pomarszczona niż ekologiczna. Często bywa tak, że komplety wykonane są z obu rodzajów skór. Jeśli boki lub tył wypoczynku wykonany jest ze skóry ekologicznej a reszta z naturalnej, nie ma przeszkód by się martwić. Jednak gdy siedziska wykonane są z imitacji, istnieje ryzyko, że materiał ulegnie szybkiemu zniszczeniu.

Warto przeczytać: Konkurs Meble Plus – Produkt Roku 2013 rozstrzygnięty (zdjęcia)

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli wypoczynkowych

 • Dostępne kolory – najczęściej poszczególne komplety występują we wszystkich kolorach. Ale uwaga, jeśli zdecydujemy się na jakiś kolor a nie ma możliwości zobaczenia wypoczynku w wybranej przez nas barwie, warto dobrze przemyśleć decyzję. Często bowiem komplety w ciemnej barwie inaczej prezentują się w jasnych kolorach i na odwrót.
 • Wielkość i kształt– przede wszystkim uważajmy na ulotki reklamowe. Na oglądanej wizualizacji może się wydawać, że wypoczynek, który wpadł nam w oko, sprawdzi się w naszym salonie. Ale może się okazać, że będzie zbyt duży, dlatego gdy wybieramy meble warto kierować się konkretnymi wymiarami.
 • Czy kanapa ma funkcję spania – taka kanapa jest droższa o co najmniej 200 zł - 300 zł. Jednak wiele argumentów przemawia za właśnie takim rozwiązaniem, np. jeśli przyjmujemy gości taka funkcja spełni się doskonale.
 • Czas realizacji zamówienia– zdarza się bowiem, że na wypoczynek czeka się nawet miesiąc i więcej. Dlatego przed transakcją należy p zapytać o termin, w którym wypoczynek zostanie nam dostarczony. Pamiętajmy! Gdy kupujmy wypoczynek z wystawy (pokazowy) powinien być dostarczony szybko i zazwyczaj taniej niż nowy.

Warto pamiętać, że na meble obowiązuje gwarancja a  meble skórzane podczas transportu powinny być solidnie zabezpieczone. 

Autor: Agata Kaźmierczak
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

bura, 22.02.2013, 11:51
mika, 09.01.2014, 11:56
ale jak dla mnie muszą być jeszcze wygodne, jak tego typu fotel http://bostonsofa.pl/pl/p/ALASKA-3-1-1-skorzany-zestaw-wypoczynkowy%2C-f... Można się na nim wygodnie wyciągnąć :)
mika, 09.01.2014, 11:58