Meble zaprojektowane przez gwiazdy

Polski producent mebli opartych na surowcach naturalnych poprosił znanych i lubianych: Natalię Kukulską, Oliviera Janiaka i Michała Piróga o projekt wyjątkowej kolekcji mebli.
 • Łóżko zaprojektowane przez Natalię Kukulską

  To łóżko zaprojektowane przez Natalię Kukulską. Mebel jest wykonany z naturalnych materiałów.

 • Jeden z mebli z zaprojektowany przez celebrytę

  Celebryci mieli absolutną dowolność przy projektowaniu mebli. Udział w tworzeniu nowej kolekcji mebli był dla nich ogromną przyjemnością.

 • Półka zaprojektowana przez Olivera Janiaka

  Oliver Janiak zaprojektował półkę.

 • Olivier Janiak, Natalia Kukulska, Michał Piróg

  Celebryci chętnie oddali się nowej pasji - projektowania mebli. Na zjęciu (od lewej): Olivier Janiak, Natalia Kukulska, Michał Piróg

 • Oliver Janiak sprawdza czy jego półka spełnia wszystkie założenia nowoczesnego mebla

  Oliver Janiak sprawdza, czy jego półka spełnia wszystkie założenia nowoczesnego mebla. Projektowanie było dla niego frajdą.

 • Michał Piróg postawił na krzesło. Nazwał je "Nieobojętne krzesło".

 • Natalia Kukulska w zaprojektowanym przez siebie łóżku.

  Natalia Kukulska w zaprojektowanym przez siebie łóżku. Taki mebel piosenkarka pewnie chciałaby mieć na własność.

Celebrities line to pierwsza w Polsce linia mebli stworzona na podstawie pomysłów osobowości świata kultury i mediów.

Pomysł współpracy z celebrytami

Idea zainicjowania pierwszej w branży meblarskiej Celebrities line narodziła się podczas Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie, gdzie pojawiła się ekipa "Co za tydzień" wraz z Michałem Pirógiem i Natalią Kukulską. Szybko narodził się pomysł podjęcia współpracy. Aby dokładnie zrozumieć proces i możliwości produkcyjne, gwiazdy odwiedziły fabryki mebli.

Każdy z celebrytów wybrał dowolny mebel. Gwiazdy miały pełną swobodę przy projektowaniu mebli i czuwały nad procesem ich modelowania. Do dyspozycji miały też zespół współpracujących konsultantów i konstruktorów, dzięki którym zaprojektowane meble są ergonomiczne i trwałe.

Autorskie projekty mebli

Producentom zależało, by meble z serii Celebrities line były w całości autorskimi projektami Natalii, Michała i Oliviera, pod którymi będą mogli się podpisać. Nie narzucali im własnych koncepcji, jedynie wsparli ich w kwestiach technicznych. Gotowe meble są odzwierciedleniem osobowości ich twórców, są funkcjonalne i praktyczne.

Jakie meble zaprojektowały gwiazdy

Natalia Kukulska zaprojektowała wyjątkowe łóżko z litego drewna. Mebel wykonany z naturalnych materiałów nazwała "Eko-sen".

Olivier Janiak stworzył zestaw półek na książki i płyty CD lub DVD, który nazwał "Zestawem Intelektualnym". Półki mogą być ustawiane razem, bądź osobno, a zamontowane małe kółeczka umożliwiają łatwe zmiany w aranżacji.

Michał Piróg zaprojektował krzesło nawiązujące kształtem do wstążeczek, symbolizujących walkę z chorobami XXI wieku – tak powstało "Nieobojętne krzesło". Swój projekt określił mianem wegetariańskiego, ponieważ do produkcji jego krzesła nie wykorzystuje się klejów pochodzenia zwierzęcego.

Oficjalna prezentacja modeli kolekcji Celebrities line odbędzie się w niedzielę, 22 maja na Street of Design w Warszawie. 

Autor: Bogna Skarul
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Przyglądałem się, jak to robi dentysta. Na pewno za którymś razem na pewno mi uda. A, nie jestem gwiazdą? Przecież będę leczył za pół ceny.
PS.
Dlaczego Piróg nie zaprojektował łoża tylko krzesło. Na pewno chłopcy zaraz by kupili.
Anonim, 20.05.2011, 15:40
"Meble zaprojektowane przez gwiazdy", a kto z tej trójki jest gwiazdą ?
warcisław, 20.05.2011, 21:24
jakoś nie odczuwam potrzeby posiadania przedmiotów zaprojektowanych przez dwóch pederastów ich używanie wiązałoby się dla mnie z uczuciem skrajnego obrzydzenia, a wręcz odruchu wymiotnego
TLAM, 20.05.2011, 22:18