Meble w stylu angielskim

Eklektyczny styl angielski jest ponadczasową mieszanką różnych wpływów, które dostrzec można w najdrobniejszych elementach wystroju.
 • Wnętrze w stylu angielskim

  Styl angielski łączy w sobie różne kierunki. Widać w nim przywiązanie do tradycji, rodzinną historię oraz kolonialną przeszłość. Właśnie te elementy sprawiają, że wnętrza są przytulne i ciepłe.

  Dekoria.pl
 • Meble kuchenne w stylu angielskim

  Styl angielski łączy w sobie różne kierunki. Przejawia się w nich przywiązanie do tradycji, rodzinna historia oraz kolonialna przeszłość. Właśnie te elementy sprawiają, że wnętrza wydają się być nad wyraz przytulne i ciepłe.

  Dekoria.pl
 • Styl angielski

  Charakterystycznym elementem stylu angielskiego są meble.

  Dekoria.pl
 • Salon w stylu angielskim

  Bardzo ważnym elementem we wnątrzach w stylu angielskim są dodatki.

  Dekoria.pl
 • Szafka RTV w stylu angielskim

  Dekoria.pl

Meble z linii Brighton są ręcznie robione i zostały wykonane z drewna tekowego, malowanego na biało. Kolekcja tych mebli utrzymana jest w klimacie retro, dlatego dobrze komponuje się z dużymi, tapicerowanymi sofami, na których spoczywają miękkie poduszki.

Zobacz również: Pomysły na wnętrza w stylu angielskim

Podstawowym materiałem wykorzystywanym we wnętrzach w stylu angielskim jest drewno. Wyjątkiem są kuchnia i łazienka, gdzie przeważają płytki ceramiczne, które najczęściej występują w biało-czarnej kolorystyce. Popularnym układem jest szachownica – do dziś jest chętnie wykorzystywana przez projektantów wnętrz. Jeżeli chodzi o ściany, zazwyczaj są pokryte tapetą, która podobnie jak większość materiałów wyróżnia się gustownym wzorem florystycznym. 

Wnętrza urządzone w stylu angielskim charakteryzują się występowaniem ozdobnych draperii, różnorodnych lamp i najrozmaitszych bibelotów, które dobrze wyglądają na tle kwiecistych tkanin. Te natomiast spotkamy wszędzie, m.in. na tapicerce, zasłonach, poduchach i innych elementach wystroju wnętrza.

 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy