Meble łazienkowe, by zachować porządek

Umiejętnie dobierając meble do łazienki możemy poprawić zarówno funkcjonalność, jak i estetykę naszego wnętrza.
 • Szafka pod umywalkę

  Czasem w domowym budżecie trudno wygospodarować środki na kilka łazienkowych szafek. Warto jednak się zastanowić, czy dzięki nim nasza łazienka nie będzie po prostu ładniejsza i wygodniejsza. Zwłaszcza, że oferta mebli łazienkowych dostępnych na polskim rynku jest coraz szersza i różnorodna również cenowo.

  Defra
 • Meble łazienkowe

  Meble łazienkowe potrafią zmienić na lepsze zarówno zwykłą łazienkę o niewielkim metrażu, jak i elegancki łazienkowy salon.

  Deftrans
 • Meble łaniekowe w salonie kąpielowym

  Deftrans
 • Wnętrze szuflady łazienkowej

  Defra

Na zdjęciach w kolorowych magazynach wnętrzarskich łazienki zawsze wyglądają pięknie. Są przestronne, eleganckie i nieskazitelnie czyste. Tymczasem rzeczywistość najczęściej okazuje się być odległa od wymarzonych łazienkowych luksusów. Borykamy się z małą powierzchnią, na której musimy upchnąć wszystkie sprzęty i ustawić pralkę oraz kosz na bieliznę.

Na szczęście teraz pranie, jeśli w łazience brak miejsca, bardzo łatwo przenieść choćby do kuchni. Uzyskana w ten sposób przestrzeń stanowić miejsce dla kosmetyków, przyborów higienicznych, środków czystości, ręczników itp.

Warto wiedzieć więcej o Suszeniu prania w małym mieszkaniu 

Często zastanawiamy się, jak uporać się z dziesiątkami butelek, słoiczków, pojemników. Gdzie ukryć niekoniecznie atrakcyjne waciki, szczotki, golarki, zapas papieru toaletowego? W jaki sposób opanować chaos, który utrudnia nam codzienne zabiegi higieniczne, sprzątanie łazienki i stoi w sprzeczności z twoim poczuciem estetyki? Czy można się zrelaksować w łazience, w której z każdej strony atakują nas szampony, kremy, pasty do zębów i brudna odzież? 

W uporaniu się z łazienkowymi drobiazgami pomogą meble. W szafkach ukryjemy przedmioty większe i rzadziej używane, np. butle ze środkami czystości oraz czyste ręczniki. W szufladach pod blatem umywalki schowamy rzeczy potrzebne przy codziennej toalecie i makijażu.

Widoczne łazienkowe drobiazgi wprowadzają chaos

Na widoku, np. na półce pod lustrem zostawmy tylko te najatrakcyjniejsze, jak chociażby perfumy w pięknych butelkach. Uporządkowanie łazienkowych przedmiotów zdecydowanie przysłuży się atrakcyjności każdej, nawet najskromniejszej łazienki. Szybko znajdziemy potrzebne nam kosmetyki i akcesoria, łatwiej będzie nam utrzymać w łazience porządek, zaoszczędzimy cenny czas.

Przeczytaj również: Mała łazienka. Jak ją urządzić, by była funkcjonalna 

To wszystko przyda się zarówno w małej łazience, jak i w przestronnym salonie łazienkowym połączonym z sypialnią. W tym drugim przypadku bałagan w łazience będzie jeszcze gorszy do zniesienia. Będziemy go zmuszeni oglądać po przebudzeniu i przed zaśnięciem i nie da się go schować za zamkniętymi drzwiami. Dodatkowo  przypadku łazienki otwartej na sypialnię ważny jest jeszcze jeden aspekt – estetyczny. Powinniśmy zadbać o ty, by umeblowanie łazienki było spójne z resztą wyposażenia.

Niektórzy uważają, że łazienka to nie miejsce dla mebli: szybko się zniszczą, nie są odporne na wilgoć. Tymczasem nowe technologie sprawiają, że meble są bardziej wytrzymałe na łazienkowe warunk. A nowoczesne systemy wentylacyjne zmieniły łazienkowy mikroklimat. Stosowane rozwiązania ograniczają ilość wilgoci w pomieszczeniu.

Odporne na wilgoć meble łazienkowe

Jako materiał do wykonania frontów łazienkowych mebli stosuje się płyty MDF (płyty pilśniowe o średniej gęstości). Są one bardziej odporne na wilgoć niż zwykłe płyty laminowane. Niektórzy producenci stosują również powłoki lakiernicze, które często pokrywają nie tylko fronty, ale także boki wraz obrzeżem. Takie meble lepiej znoszą nie tylko wilgoć, ale też są odporne na promieniowanie UV – pod wpływem promieni słonecznych szafki (ich kolory nie blakną).

Łazienkowe meble korzystając z technologii i pomysłów sprawdzonych wcześniej chociażby w kuchni (np. metalowe szuflady, prowadnice z systemem cichego domykania, bezuchwytowe drzwi i fronty szuflad) są bardzo funkcjonalne i praktyczne. No i oczywiście coraz ładniejsze – w końcu do łazienki także docierają wnętrzarskie mody i zachęcają do wykorzystania nowoczesnych form, intensywnych kolorów i egzotycznych odcieni drewna.

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: DEFRA
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Jakiej firmy jest ta szafeczka pod umywalkę bordowo-czerwona?
Jagoda, 09.09.2013, 22:56