Meble łazienkowe: lepsze podwieszane, czy stojące

By łazienka była ładna i funkcjonalna musimy wybrać nie tylko odpowiednie wykończenie ścian i podłogi, ale i stosowne do wnętrza meble.
 • Szafka podumywalkowa Decora

  Meble do łazienki nie muszą już być standardowo białe. Coraz częściej ich projektanci sięgają po intensywne, żywe, kolory. Nowoczesne meble łazienkowe dostępne są w bogatej kolorystyce – od neutralnej bieli, przez żywe bordo i fiolet aż do eleganckiej błyszczącej czerni.

  Aquaform
 • Stojące meble do łazienki

  Meble łazienkowe ciekawie wyglądają w dekorach drewnopodobnych. Są ciekawą propozycją dla osób, które w swoich wnętrzach chcą połączyć klasykę z nutą egzotyki. Jednak wybierając kolor mebli, warto pomyśleć, czy podwieszane nie będą wygodniejsze od stojących

  Defra
 • Podwieszane meble do łazienki

  W kolekcjach mebli łazienkowych dostępne są szafki podumywalkowe. Można na przykład zdecydować się na szafkę z dwiema płytszymi szufladami, którą można przeznaczyć na podręczne kosmetyki lub z jedną, głębszą szufladą, która pomieści np. detergenty do sprzątania.

  Defra
 • Meble łazienkowe podwieszane

  Aby mieć łatwy dostęp do rzeczy przechowywanych w szufladach, warto zamontować prowadnice z pełnym wysuwem. To rozwiązanie pozwala na wykorzystanie całej powierzchni szuflady.

  Defra
 • Meble łazinkowe stojące

  Defra
 • Białe meble łazienkowe z kolekcji Olex

  Wiszące meble łazienkowe ułatwiają sprzątanie podłogi w łazience.

  Defra
 • Czarne meble łazienkowe z kolekcji Olex

  Projektanci coraz częściej sięgają po intensywne kolory mebli łazienkowych.

  Defra

Wybór mebli łazienkowych jest ogromny. Musimy zdecydować o kolorze i rozmiarze mebli oraz materiale, z którego są zrobione. Powinniśmy również odpowiedzieć na podstawowe pytanie: lepiej sprawdzą się meble podwieszane czy stojące.

Zobacz: Meble łazienkowe – garść wskazówek i galeria zdjęć 

Wybór właściwych mebli łazienkowych

Odpowiednie meble pozwolą nam przez lata cieszyć się pięknym wnętrzem. Ponadto dzięki nim codzienne czynności, takie jak robienie makijażu, czy sprzątanie łazienki będą przyjemnością.

Podejmując decyzję o zakupie mebli do łazienki, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów:

 • czy w urządzanym wnętrzu będziemy przechowywać środki czystości,
 • kto będzie korzystał łazienki,
 • jaki jest rozmiar wnętrza.

Dzięki odpowiedziom na te pytania, unikniemy rozczarowania, że nasza nowa, pięknie umeblowana łazienka jest ładna, ale zupełnie niepraktyczna.

Meble podwieszane idealne do małych łazienek

Łazienkowe meble podwieszane są propozycją do łazienek o małym metrażu, gdzie przede wszystkim konieczne jest oszczędzanie przestrzeni. Nawet w najmniejszym pomieszczeniu, bez trudu można znaleźć dla nich miejsce i sprawić, że będą się zgrabnie komponować z resztą wyposażenia. Pozostawiają one również pod sobą sporo miejsca, które w razie konieczności można zagospodarować np. ładnymi kolorowymi koszami na brudną bieliznę.

Meble podwieszane są również bardziej poręczne niż meble tradycyjne. Można się o nie wygodnie oprzeć, a dzięki temu, że mają pod sobą pusty obszar, znacznie poprawiają komfort sprzątania. Kiedy zachlapiemy łazienkę wodą, wystarczy przetrzeć podłogę. Nie ma konieczności odsuwania szafek oraz obawy, że pozostała pod nimi wilgoć, spowoduje ich uszkodzenie lub inne problemy. To naprawdę wygodne rozwiązanie.

Meble stojące są łatwiejsze w montażu

Jeżeli do wyposażenia mamy łazienkę o większej powierzchni i jednocześnie nie chcemy zbyt dużo czasu poświęcać na montaż mebli, sprawdzą się meble stojące. Meble tradycyjne dają wiele możliwości ich ustawienia. Gdy wygląd łazienki już się nam opatrzy, łatwo dokonamy małego przemeblowania. Meble stojące zazwyczaj mają większe rozmiary od podwieszanych. Dlatego mieszczą więcej drobiazgów i pozwalają zachować w łazience porządek.

Zobacz poradnik: Meble łazienkowe, by zachować porządek 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Defra
0komentarzy