Meble i systemy meblowe do piwnicy (ZDJĘCIA)

Stara meblościanka na wysoki połysk ląduje w piwnicy? Tego już się nie praktykuje. Piwnica teraz to nie graciarnia, tylko pomieszczenie, które też może elegancko wyglądać.
 • Piwnica

  Piwnica dobrze zagospodarowana to taka, w której na wszystko znajdzie się miejsce.

  Elfa
 • Regały

  Regały w piwnicy to praktyczne rozwiązanie.

  DIY
 • Regał z półkami na wino

  Regał z półkami na wino spodoba się nie tylko kolekcjonerom.

  Peters
 • Piwnica

  Taki mebel pomoże utrzymać porządek w piwnicy.

  Reger
 • Zagospodarowanie miejsca

  Zagospodarowanie miejsca liczy się zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

  Shelter
 • Półki w piwnicy

  Półki w piwnicy to dobre rozwiązanie.

  Świstak
 • Porządek w piwnicy

  Porządek w piwnicy to podstawa. Pomieszczenie nie jest przecież graciarnią.

  Tezap
 • Uchwyt na rower

  Uchwyt na rower pozwoli zaoszczędzić miejsca.

  Mottez
 • Uchwyt rowerowy

  Uchwyt rowerowy można zamocować na ścianie albo na suficie.

  Top

Nawet w najmniejszej piwnicy powinny znaleźć się meble, regały czy półki, które pozwolą nam utrzymać porządek w tym pomieszczeniu.

Meble do piwnicy

- Jedne z najpopularniejszych mebli do piwnicy to gotowe systemy, np. regał konkretnego wymiaru bez możliwości dokupienia dodatkowych elementów, takich jak np. dodatkowa półka lub regały systemowe, gdzie poszczególne elementy dokupuje się osobno – tłumaczy Tomasz Wodzyński, kierownik Działu Metalowego w sklepie Castorama Włochy w Warszawie. - Istnieją także systemy regałowe metalowe, czyli półki o różnych długościach i głębokościach, do tego nogi regałowe w dwóch długościach, jak i plastikowe. Gotowy regał konkretnego wymiaru to równie popularne rozwiązanie. Jest również możliwość dokupienia do tego plastikowych szaf w tej samej stylistyce.

Gotowe regały są jednymi z najpopularniejszych elementów wyposażenia każdej niemal piwnicy. - Można podzielić je na regały całe metalowe, plastikowe, drewniane lub metalowy stelaż z półką drewnianą – wymienia kierownik. - Wszystkie te regały występują w różnych rozmiarach. Z punktu widzenia klienta najistotniejsze są rozmiary regału i obciążenie, jakie wytrzyma dany regał.

Regał sporo zniesie

Szacuje się, że dobry regał to taki, w którym każda półka wytrzymuje obciążenie minimum 40 kilogramów. Jeżeli ktoś skusi się na regał z niską ceną i plastikowymi (choć wyglądającymi na metalowe) półkami, po chwili od położenia na nich pełnych słoików czy innych przedmiotów może zauważyć, jak półki się powoli odkształcają. Najbardziej solidne są regały i systemy metalowe. Wytrzymują obciążenie nawet około 200 kilogramów na półkę.

Półka półce nierówna

Standardowo regały czy inne piwniczne meble mają półki. Te również mogą być różne: wysuwane (niczym szuflady), składane (gdy mamy tyle sprzętów i urządzeń, że musimy mieć więcej miejsca na półce, ta „rozkłada się") albo przymocowane na stałe.

Mebel się przesuwa

Meble na kółkach są praktyczne. Czasem wielgachny regał, łącznie z rzeczami na nim posadowionymi, to około tysiąca kilogramów. Jeśli ktoś zechce zrobić przemeblowanie w piwnicy, a mebel jest pozbawiony kół, będzie musiał zdjąć wszystko, co na półkach zalega, a dopiero potem przestawić konstrukcję. To zajmuje nawet godzinę. Jeżeli sprzęt wyposażony jest w kółka, sprawa zajmie kilka sekund.

Jest na to sposób: Woda i wilgoć w piwnicy 

Tak, jak popularne są meble modułowe choćby do salonu, tak coraz częściej w piwnicy pojawiają się regały modułowe. Można je dowolnie zestawiać, niczym puzzle. Możne je dobudować (albo zdejmować poszczególne elementy) u góry lub z boków. Części są bowiem zdejmowane. Nawet regały na wino posiadają taką funkcję.

Wysokość mebli ma znaczenie

W piwnicy praktyczne są meble sięgające sufitu. Na najwyższych półkach powinny znaleźć się przedmioty najrzadziej używane. W tym pomieszczeniu zazwyczaj jest drabinka, więc przy jej użyciu będzie można sięgnąć po te rzeczy. Na wysokości ramion i pasa, a więc najdogodniejszej dla nas, powinniśmy położyć przedmioty, po które najczęściej schodzimy do piwnicy. Na samym dole, na półkach niech znajdą się rzeczy prawie tak samo rzadko używane, jak te leżące na górze regału.

Stojaki i wieszaki na rowery

Piwnica to często lokum na rower. Jeżeli pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów, liczy się każdy centymetr. Pomocne są wtedy specjalne stojaki i wieszaki na rower. Te drugie to uchwyty, które można montować do ścian lub nawet do sufitu. Nie tylko rower da się na takim przyrządzie zamocować. Podobnie będzie z oponami, nartami, deską snowboardową. Warunek jest taki, że pomieszczenie nie może być zbyt niskie, bo można haczyć głową. 

Autor: Katarzyna Piojda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Wiecej szacunku rodacy, skoro byl tam cmentarz to nalezy ekshumowac. Troche glupio grac w pilke na grobach. Tez bym nie chcial , zeby na grobach moich przodków wybudowali boisko. -----> https://www.facebook.com/andrzej.pisula.kazimierzdolny/
LorenAstef, 05.09.2018, 11:42