Krzesła prosto z Hiszpanii. Metoda patchwork jest teraz w modzie (ZDJĘCIA, WIDEO)

Meble, które od trzech dekad powstają w fabryce w Katalonii, czyli regionie, który słynie głównie ze słońca i znanego klubu piłkarskiego, dały wielu projektantom wiedzę, w jaki sposób oryginalnie łączyć różne kolory i materiały.
  • Krzesła z bukowymi nogami prosto z Hiszpanii (ZDJĘCIA)

    Comer
  • Krzesła z bukowymi nogami prosto z Hiszpanii (ZDJĘCIA)

    Comer

Od niedawna, na polskim rynku, dostępne są nowoczesne krzesła z katalońskiej fabryki. Ich nogi wykonane  z drzewa bukowego, dodatkowo polakierowano je bezbarwnym lakierem. Część z produktów ma siedzisko i oparcie wyprodukowane z polipropylenu w kolorze białym i szarym, natomiast pozostałe krzesła obszyte są kawałkami tkanin o różnych kolorach i wzorach, za pomocą techniki patchwork (przyp. red. metoda szycia, w której zszywa się małe kawałki materiału, w większą całość, tworząc nowy wzór).


Zobacz również: Stare meble w nowej odsłonie. Jak to zrobić? 

Materiał do materiału

Dzięki połączeniu bukowych nóg krzesła z siedziskiem i oparciem, które wygląda jakby było pozszywane różnokolorowymi skrawkami materiału, hiszpańscy projektanci osiągnęli ciekawy efekt. Efektowne kompozycje powstają z różnych rodzajów wyrobów włókienniczych o różnej strukturze oraz kolorystyce.

Krzesło takie nawiązuje do stylistyki ekologii i recyklingu, gdyż na pierwszy rzut oka wydaje się jakby powstało z resztek różnych tkanin, które zebrano po całym dniu pracy u krawcowej. Z racji tego, że wzory na mniej więcej połowie fragmentów są czarno-białe, wpasuje się ono do salonu, gdzie ściany będą pomalowane w dwóch przeciwstawnych kolorach. Proponujemy, aby jedna ściana była czarna, a druga biała, lub można przy malowaniu wykorzystać inną kombinację kolorów, a mianowicie grafitowy i kremowy. 

To też cię zainteresuje: Luksusowe meble tworzone dla gwiazd (ZDJĘCIA) 

Dla kogo?

Produkt ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które cenią sobie praktykę, poprzez stworzenie kompletu - stolika z dwoma krzesłami. Z racji niedużych rozmiarów stolika, będzie nadawać się on do wypicia kawy przez mieszkających ze sobą partnerów, których dom lub mieszkanie urządzono w stylu retro. W takiej konfiguracji jedno krzesło powinno być szare, a drugie białe, natomiast jeśli blat jest biały, aby zrównoważyć te dwie barwy, ściany w takiej kuchni czy jadalni powinny być pomalowane na ciemno-szary kolor. Dla dopełnienia stylistyki  zamontować można w pokoju tradycyjne, masywne, drewniane drzwi z ciężką metalową klamką, a podłogę wyłożyć jasno-brązowymi panelami. Wówczas zgrają się one z nogami krzeseł i stolika, które również wyprodukowano w jasno-brązowym kolorze, jednak trochę ciemniejszym niż podłoga.

Autor: hauz.pl
Współpraca: Comer
0komentarzy