Jak wybrać stolik kawowy. Radzi architekt wnętrz (ZDJĘCIA, WIDEO)

Sofa i stolik kawowy to nierozłączne rodzeństwo w aranżacji salonu. Odpowiednio dobrany stolik kawowy powoduje, że wnętrze będzie bardzo efektowne.
 • Jak wybrać stolik kawowy

  By nasz salon był funkcjonalny, trzeba odpowiednio wybrać stolik kawowy.

  Agencja TVN/x-news
 • Stolik kawowy

  Stolik kawowy nie musi być nudny. Oryginalności dodadzą afrykańskie wzory.

  Agencja TVN/x-news
 • Nowoczesny stolik kawowy

  Stolik kawowy z użyteczną szufladą.

  Agencja TVN/x-news
 • Oryginalny stolik kawowy

  Stolik kawowy z regulowanymi półkami.

  Agencja TVN/x-news

Wybór stolika kawowego jest często traktowany po macoszemu. Bardziej skupiamy się na kupieniu pięknej (niestety często mało wygodnej) sofy. I to właśnie na kanapę wydajemy za dużo, a na stolik kawowy nie ma już pieniędzy. Dlatego decydujemy się na proste, typowe formy. Tymczasem styliści mówią, że to właśnie stolik kawowy może "zrobić wnętrze".

Zobacz: Pomysły na ukryte meble. Praktyczne rozwiązania do małych mieszkań 

Ewa Mierzejewska o tym, jak wybrać stolik kawowy 

Źródło: Agencja TVN/x-news

Jak wybrać stolik kawowy

Najważniejszą zasadą przy wyborze stolika kawowego jest dopasowanie go do stylu wnętrza. Dodatkowo mebel ten, musi pasować do wysokości kanapy i foteli. Jaka jest przyjemność posiadania takiego stolika, kiedy trzeba się do niego non stop zginać w pół?

Stolik kawowy w kształcie koła czy prostokąta

To zależy od wielkości pomieszczenia. Prostokątne stoliki lepiej się sprawdzają w większych pomieszczeniach. Stoliki okrągłe są bardziej uniwersalne. Można je wykorzystać zarówno na małych powierzchniach, jak i na tych większych. Bardzo modne są zestawy trzech okrągłych stolików, które w zależności od potrzeb, można rozkładać i składać.

Zobacz: Jedna kanapa, wiele aranżacji

Stolik kawowy musi być widoczny

Częstym błędem podczas urządzania mieszkania jest to, że sofa w salonie przytłacza resztę mebli. W takiej sytuacji stolik kawowy staje się tylko kawałkiem drewna czy metalu, który nie ma istotnego wpływu na wystrój wnętrza. By uniknąć przerostu formy nad treścią, warto równomiernie rozłożyć akcenty. 

Autor: Anna Skibicka
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Bardzo podobają mi się okrągłe stoliki kawowe, ale są dla mnie trochę niepraktyczne. Zdecydowanie bardziej wolę te prostokątne. Teraz kupiłam taki stolik tutaj: https://www.mirjan24.pl/1817-stoliki-i-lawy
MoniMil, 26.10.2020, 10:15