Jak dobrać krzesła odpowiednie do stołu

By krzesło było dla nas wygodne, musimy wybrać odpowiedni model. Zobacz krótki poradnik, który ułatwi Ci wybranie odpowiedniego krzesła.
 • Krzesło drewniane

  Krzesła wykonane są z różnych materiałów i w różnych stylach, a co za tym idzie - różnią się od siebie kształtem.

  Dekoria.pl
 • Krzesło tapicerowane do klasycznego wnętrza

  Dekoria.pl
 • Krzesło drewniane z miękkim siedziskiem

  Dekoria.pl
 • Krzesło na bukowych nogach

  hauz.pl
 • Krzesło drewniane

  Dekoria.pl
 • Drewniane krzesło

  Dekoria.pl
 • Krzesło tapicerowane

  Dekoria.pl
 • Krzesło tapicerowane

  Dekoria.pl

Krzesło, zarówno kuchenne, jak i biurowe musi spełniać jedną podstawową funkcję. Bez względu na rodzaj i miejsce przeznaczenia, krzesło powinno być wygodne. 
Kupując krzesła w komplecie ze stołem, mamy pewność, że meble zostały odpowiednio do siebie dobrane. Co jednak w sytuacji, gdy każdy z elementów kupujemy osobno?

Warto wiedzieć: Jakie krzesełko do karmienia dziecka wybrać

Pierwszym krokiem jest poprawne zmierzenie wysokości stołu i krzeseł tak, by poziom blatu był odpowiedni względem poziomu siedziska. Niezależnie od modelu krzeseł łączy je jedna wysokość siedziska, która powinna wynosić około 45–49 cm nad podłogą. Z reguły jedno krzesło zajmuje około 60 cm miejsca przy stole. Dlatego policzmy, ile krzeseł potrzebujemy w mieszkaniu. Tym sposobem dowiemy się, jaka jest przybliżona długość idealnego dla nas stołu.

Przeczytaj poradnik: Jak wybrać stół do jadalni

Ważne, by zwrócić uwagę nie tylko na kwestie techniczne, ale i estetyczne. Krzesła, podobnie jak inne elementy wyposażenia, powinny współgrać z wystrojem pomieszczenia. Jeżeli dysponujemy drewnianym, masywnym stołem, wybierzmy tapicerowane krzesła, które nieco złagodzą wygląd stołu.


Jadalnia
Krzesła muszą pasować do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie, w którym stoją.fot. Dekoria.pl 

W zależności od naszych upodobań możemy łączyć ze sobą różne modele krzeseł. Nada to wnętrzu nieco eklektycznego charakteru. Zwolenników tradycyjnych rozwiązań z pewnością przekona klasyczny komplet złożony z elementów pochodzących z tej samej kolekcji. 


Kuchnia połączona z jadalnią
Drewnianym krzesłom charakteru nadadzą tekstylne siedziska. To wygodna dekoracja w jadalni połączonej z kuchnią, ponieważ łatwo je czyścić - wystarczy zdjąć je z krzeseł, wyprać i nałożyć ponownie.fot. Dekoria.pl 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy