Fotel masujący. Jaki fotel z masażem wybrać (ZDJĘCIA)

Czujesz, jak masowane są twoje plecy, pośladki, łydki i stopy. Otwierasz oczy. Nie, nie jesteś w gabinecie masażu, tylko w domu, a siedzisz na fotelu masującym. Jeśli chcesz sobie sprawić fotel z masażem, podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę.
 • Fotel masujący w domu

  Fotel masujący w takim wydaniu robi wrażenie.

  Gucci
 • Fotel masujący

  Fotel masujący to obecnie już nie luksus, na który mogą sobie pozwolić nieliczni. Ceny tego typu mebli są coraz bardziej przystępne.

  Panasonic
 • Relaks w fotelu masującym

  Relaks w domowym zaciszu - na to pozwala taki domowy masażer.

  Cozzia
 • Masaż w fotelu

  Tylko regularny masaż przynosi efekty.

  Crossfit Eureka
 • Fotel do masażu

  Fotel do masażu to propozycja nie tylko dla osób schorowanych.

  Initik
 • Fotel

  Oto fotel z możliwością zmiany jego pozycji.

  Komoder
 • Relaks w fotelu

  Z fotelu mogą korzystać przede wszystkim osoby dorosłe.

  Minipiscine
 • Nietypowy fotel z masażerem

  Fotel z masażerem może mieć oryginalny wygląd.

  Siege
 • Fotel do masażu

  Taki ekskluzywny fotel z masażerem wygląda imponująco.

  Small relax

Niektóre fotele masujące kosztują ponad 20 tysięcy złotych. Ich właściciele mówią jednak, że sprzęt wart jest tej ceny. Są bowiem modele wyposażone w system masujący, który ruchami przypomina masowanie ludzkimi dłońmi. Jedyne, co trzeba zrobić, to leżeć w wygodnej pozycji, mając w zasięgu ręki joystick do sterowania fotelem.

Zbawienne działanie masażu

O walorach masażu można by długo opowiadać. Odpręża ciało i umysł. Do tego wycisza i uspokaja. Reguluje ciśnienie krwi. Sprawia, że koloryt skóry staje się ładniejszy. Masaż pozwala pozbyć się żylaków albo chociaż pajączków na nogach, redukuje cellulit (tzw. pomarańczową skórkę). Działa on zbawiennie na układ kostny. Regularnie wykonywany masaż (przynajmniej 20 minut codziennie) zwiększa spoistość kości, ich ciężar i objętość. Pod wpływem masażu stawy stają się bardziej ruchliwe, wzmacniają się wiązadła okołostawowe. Psychologowie mówią też, że masaż dodaje pewności osobom, które z niego korzystają.

Warto zobaczyć wideoJak ćwiczyć w domu na ścierce, by schudnąć nawet 20 kg 

Kto chce kupić fotel masujący, powinien jednak wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę w tym sprzęcie. Sam wygląd fotela z masażem to przecież za mało.

Foltel ze zmianą pozycji masażera

Fotel powinien mieć możliwość zmiany pozycji. Jedni wolą w nim siedzieć, inni – prawie leżą, a nawet zasypiają. Najczęściej zmiana pozycji jest 3-stopniowa: siedząca, pół-siedząca oraz leżąca. Wybrane modele foteli masujących mają nawet 7 lub więcej możliwości regulacji pozycji siedzenia. Istotna jest również regulacja podnóżka, podłokietników i zagłówka.

Zmiana rozstawu rolek masujących

Nie widać ich, ale czuć, jak masują. To one wykonują główne zadanie. W fotelu masującym znajduje się zazwyczaj kilkadziesiąt (rzadziej kilkanaście) rolek masujących. Niektóre sprzęty mają rolki tylko w siedzeniu i pod plecami. Te z wyższej półki mają rolki masujące także w zagłówku, podłokietnikach i w części fotela znajdujące się pod stopami.

Wybór programu zdrowotnego

Profesjonalny masaż musi być wykonywany nie tylko w punktach ciała, które tego potrzebują, ale także w miejscach np. na stykach stawów. Same dozują więc siłę, technikę i tempo masażu. Rolki pracują jak nadgarstki człowieka, wzorując się na ruchach zawodowego masażysty.

Poczytaj też: Domowe SPA jest w modzie 

Fotele masujące są wyposażone przeważnie w minimum 2 programy zdrowotne. Pierwszy jest szybki (intensywny) dla osób, które już od jakiegoś czasu korzystają z tego urządzenia i ich organizm „przyzwyczaił się" do masażu. Dla osób początkujących albo dla tych, które podczas masowania odczuwają ból lub inny dyskomfort, poleca się masaż wolniejszy, delikatniejszy. Droższe modele foteli z masażerem mają nawet 5 programów do wyboru.

Fotel wymasuje łydki i kostki

Dziwnie brzmi, gdy mówimy o masażu stóp na fotelu. Okazuje się bowiem, że poduszki powietrzne dokładnie dopasowują się do łydek i kostek użytkownika, obejmując je. Poduszki te delikatnie, ale odczuwalnie uciskają łydki i kostki. Poza tym poduszki powietrzne umiejscowione pod palcami i w środkowej części stopy sięgają do wszystkich palców i pięt.

Dodatkowe funkcje fotela masującego

Ostukiwanie, wałkowanie w jedną i drugą stronę, podgrzewany masażer, falujący masaż stóp czy lokalizator punktów shiatsu (specjalnych miejsc na twarzy) za pomocą sensorów optycznych to niektóre dodatkowe opcje w fotelach masujących. Takie sprzęty często można nastawić indywidualnie do potrzeb danego użytkownika. U każdego człowieka kontur kręgosłupa, szyja, kształt ramion i mięśni wokół talii jest inny. Z tego względu masaż zawsze powinien przebiegać inaczej.

Fotel używany przez całą rodzinę potrafi automatycznie dopasować się do każdego i dostarczyć mu profesjonalnego masażu, bo zapamiętuje wcześniejsze ustawienia. Monitor, na którym widzisz, jakie jest tempo masowania i jakie następują zmiany w twoim organizmie, to następne rozwiązanie. 

Autor: Katarzyna Piojda
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Te kilkadziesiąt tysięcy to faktycznie spory wydatek, aż jestem ciekawa jak to faktycznie wpływa na samopoczucie. Przeglądając Ceneo trafiłam na ofertę foteli masujących esclusivo. musze przyznać, że prezentują się bardzo ciekawie
Nina Kanta, 16.09.2016, 11:20
Nie lepiej kupić poprostu jakiś wygodny fotel do siedzenia przy biurku? Raz miałem okazję korzystać z takiego fotela z masażem i strasznie to irytowało. https://www.akracing.pl/index.php?id_kat=001002
Pietras333, 10.01.2017, 23:19
Bardzo dobre fotele sprzedaje też ta firma https://www.fotelespa.pl/ . Na prawdę warto wydać te pieniądze bo masaż przynosi ulgę i poprawia kondycję.
Ratajczyk, 16.03.2018, 08:17