Fotel do pracy przy laptopie i nie tylko

Pracujący przy komputerze, czy to stacjonarnym, czy coraz częściej laptopie znają doskonale ból karku, krzyża i dokuczliwe bóle głowy. Winna jest nieprawidłowa postawa ciała podczas pracy.
 • Fotel

  Fotel dostosowany do pracy w pozycji leżąco-siedzącej

  (jmt)
 • Fotel do pracy na komputerze

  (jmt)
 • Fotel

  Budowa fotela wymusza prawidłową postawę ciała

  (jmt)

W wielogodzinnej pracy przy komputerze, odpowiednie ułożenie kręgosłupa to podstawa. Siedzenie na brzegu krzesła z plecami wygiętymi w łuk albo na kanapie z laptopem na kolanach to niestety częsta praktyka, nawet jeśli do dyspozycji mamy wygodny fotel, na którym wystarczy prawidłowo usiąść. W domu jednak, często wolimy rozluźnić się nieco i popracować w pozycji półleżącej właśnie na kanapie, a wtedy łatwo o wygięty kręgosłup i zesztywniały kark.

Znaleźliśmy fotel, który wymusza prawidłowe ułożenie kręgosłupa i umożliwia pracę w wygodnej pozycji leżąco- siedzącej. Rozwiązanie warte rozważenia przez właścicieli małych mieszkań, w których nie ma miejsca na biurko.

Warto przeczytać: Aranżacja biura w domu. Jakie rozwiązania są pomocne 

Fotel nazywa się mPosition i powstał w myślą o tych, którzy wiele godzin dziennie spędzają przed monitorem komputera stacjonarnego lub mobilnego. Do wygodnej pracy z laptopem służy multiregulowany blat, który można ustawić w optymalnej pozycji, a kiedy nie jest potrzebny, złożyć z boku fotela. Korzystając z komputera stacjonarnego, blatu możemy użyć jako podkładu pod klawiaturę lub złożyć go i po prostu przysunąć się do biurka. A przy oglądaniu telewizji posłuży jako podręczna taca na szlkankę herbaty i kanapki. Dodatkowym ułatwieniem są szerokie regulowane podłokietniki, z wbudowaną podkładką pod mysz.

Oparcie fotela zostało wykonane z przewiewnej siatki – miękkiej, ale elastycznej i napiętej w sposób gwarantujący podparcie dla kręgosłupa. Efekt wzmacnia regulowane podparcie lędźwiowe. Głowę dodatkowo podpiera zagłówek z regulacją wysokości i kąta nachylenia, a pracę w pozycji leżąco-siedzącej ułatwia regulowany wysuwany podnóżek.

Wada? Owszem. Po pierwsze – fotel nie jest dostępny w wersji dla osób leworęcznych. Dla wielu z nas problem może też stanowić cena, za którą dałoby się nabyć rozkładany stół z kompletem krzeseł. Ale może zdrowy kręgosłup jest jej wart. 

Autor: Joanna Turakiewicz
Współpraca: Dual Meble
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Podobnie a taniej na fotelkom.pl
kolodziejczyk, 04.11.2012, 09:13