Blaty kuchenne o ciekawych wzorach - nie tylko do kuchni

Blat może stanowić ozdobę wnętrza. Pasuje nie tylko do kuchni, ale także innych pomieszczeń w domu. Zobacz blaty o nowych dekorach.
 • Blat kuchenny

  Blat kuchenny, model Golden Rock, wyglądem przypomina stare złoto.

  Pfleiderer
 • Elegancka kuchnia

  Blat Hornfels nada wnętrzu elegancji.

  Pfleiderer
 • Nowoczesna kuchnia

  Blat Kamala ma odcień brązu, odwzorowuje naturalny, warstwowy układ pustynnych piasków.

  Pfleiderer
 • Blat do kuchni

  Model Kashmir jest inspirowany kolorystyką i strukturą szlifowanych powierzchni ceramicznych.

  Pfleiderer

Wzór Golden Rock to fantazyjny dekor, który przypomina wyglądem stare złoto. Pasuje do kuchni w stylu barokowym, ale także do nowoczesnych, prostych aranżacji. Blat ma złocisty kolor dzięki wykorzystaniu efektu masy perłowej i motywu mozaiki. Posiada tzw. strukturę HS – wysoki połysk z podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi.

Zobacz również poradnik: Wybieramy blat kuchenny 

Delikatniej wygląda blat Marmur Nero, czyli czarna błyszcząca powierzchnia z drobnymi, przypadkowo rozmieszczonymi plamkami. Czarne dekory blatów są coraz popularniejsze, bo w połączeniu z bielą lub drewnem nadają wygląd eleganckim, salonowym kuchniom. Podobny efekt występuje w przypadku blatu Antracyt, ciemny szary w matowym wykończeniu. Pasuje z materiałami w podobnej tonacji kolorystycznej: szkłem, ceramiką, betonem, laminatami. 

Kolejne nowości to dekory piaskowe: Sahara i Kamala. Mają odcienie brązu, odwzorowują naturalny, warstwowy układ pustynnych wydm. Podobny jest blat Kashmir White, czyli dekor inspirowany kolorystyką i strukturą szlifowanych powierzchni ceramicznych. Ma jasny szaro-beżowy kolor i delikatny, punktowy połysk. Ten wzór pasuje do rozmaitych kolorów i materiałów na frontach. Współgra z jasnymi odcieniami drewna, bielą, pastelami i kolorami ziemi.

Warto zobaczyć: Pomysły na jadalnię 

Pojawiają się też dwa wzory z dekorami drewnopodobnymi: Swiss Elm oraz Shanga Wenge. Ten pierwszy stanowi odwzorowanie drewna wiązu. To jasne drewno z widocznymi słojami, kwiatami i sękami. Shanga Wenge to naturalistyczne odwzorowanie egzotycznego drewna wenge. Ma wygląd bliski naturalnemu fornirowi czy drewnu obrabianemu tradycyjnymi metodami. Oba prezentują się w aranżacjach, eksponujących rysunek słoi. 

Autor: Katarzyna Piojda
Współpraca: Pfleiderer
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

ksiegowa, 13.05.2013, 12:23