Bielone drewno w aranżacji mieszkania (WIDEO)

Bielenie drewna to jeden z pomysłów na metamorfozę starych mebli, choć w sklepach nie brakuje też sprzętów i drewnianych podłóg bielonych fabrycznie.
 • Bielenie drzwi

  Metamorfoza domowych sprzętów z bielą w tle pomoże odnowić stare meble, drzwi a nawet podłogi lub nada im nowe życie. Najlepiej maluje się i przeciera meble zrobione z litego drewna: dębu, sosny, brzozy i buku.

  simply (123RF)
 • Bielone meble

  Ługowanie drewna polega na chemicznej zmianie struktury drewna. Używa się do tego preparaty, który jest wodnym roztworem zasady sodowej.

  Dekoria.pl
 • Bielone drewno w aranżacji poddasza

  Na poddaszu w stylu skandynawskim można wykonać bielenie widocznych drewnianych elementów konstrukcji dachu.

  VOX
 • Aranżacja pokoju w skandynawskim stylu

  Bielona podłoga sprawia wrażanie, że pomieszczenie jest większe niż wskazuje na to jego metraż.

  Kaczkan
 • Bielone drewno w aranżacji kuchni

  Białe drewno może zdobić również ściany naszych wnętrz urządzonych w stylu naturalnym.

  VOX
 • Podłoga w kolorze bielonego drewna

  Baltic Wood

Drewno jest ponadczasowe. Materiał ten pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Drewno ociepla pomieszczenia, bez względu na to, jaki ma kolor. Od wielu lat modne jest jednak drewno w białym kolorze. Może ono być tylko lekko muśnięte bielą lub zupełnie pokryte tym kolorem. 

Drewno można bielić samodzielnie. Wykorzystuje się do tego na przykład ług (tzw. ługowanie drewna), olejowosk, pastę wybielającą czy bejcę bieloną. Zdaniem dekoratorki wnętrz bielenie mebli jest zajęciem dla pasjonatów ponieważ jest dość pracochłonne. Aby uzyskać pożądany efekt, trzeba poświęcić sporo czasu, by nałożyć kolejne warstwy wykończenia.

Zobacz poradnik: Jak bielić meble – krok po kroku

Czy warto i jak bielić drewniane meble i podłogi?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Bielone drewno na podłodze 

Bielona podłoga idealnie wpisuje się nie tylko w modny od kilki lat styl skandynawski. Pasuje również do stylów: naturalnego, romantycznego i prowansalskiego.

Kremowe wybarwienia, biele, jasne szarości nadają wnętrzu świeżości i sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa. Z tego względu bielone podłogi sprawdzają się w małych pokojach lub takich, które mają okna od północnej strony i nie dociera do ich wnętrz zbyt dużo światła dziennego. Pomieszczenie z taką podłogą wygląda bardzo subtelnie i można dobrać do niego wyraziste dodatki. 

Uwaga! Jeśli zależy nam na bielonym lub białym drewnie na podłodze, najlepiej wybrać materiał przygotowany fabrycznie, niż go samemu malować. Taka podłoga będzie bardziej trwała i odporna na uszkodzenia powłoki, które mogą powstać w czasie użytkowania podłogi.

Autor: redakcja.regiodom
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

dobrze się sprawdza do mocno "zniszczonego czasem" drewna lakier nitro vidaron, który podkreśla i zachowuje naturalny kolor drewna wydobywając jego urok
maura, 15.04.2018, 09:27
Kocham skandynawski styl od momentu gdy wróciliśmy od znajomych z Norwegii. Właściwie już od roku staram się małymi krokami wprowadzać taki spokojny, skandynawski klimat do naszego domu. Przemalowałam już fotele w jadalni i stół na biały kolor dokładnie tak jak piszecie. Akurat u mnie bardzo sprawdziła się bejca do drewna LuxDecor - produkt bardzo fajnie rozprowadzał się po powierzchni drewna. Właściwie uwinełam się ze wszystkim w godzinie. Podłogę mamy w planach przemalować na jesień - co do koloru to jeszcze się waham czy zostać czy bieli czy jednak delikatnie skontrastować podłogę z wyposażeniem i iść w coś a'la popiel
Adaśka, 04.05.2018, 23:02