Białe meble kuchenne: modne na długie lata

Właśnie teraz, kiedy do naszych mieszkań wkroczył minimalizm, zrobiła się też moda na białe meble. Ale okazuje się, że biel Polkom trochę przeszkadza, przede wszystkim w kuchni.
Na jednej ze ścian stoją białe szafki, których monotonię przerywa mikrofala i piekarnik.
Lakierowana powierzchnia szafek ułatwia zachowanie czystości w przypadku białych frontów.

fot. Bogna Skarul

  • Na jednej ze ścian stoją białe szafki, których monotonię przerywa mikrofala i piekarnik.
  • Białe szafki ożywiają ciemne gałki.
  • Ciemne blaty kuchenne ożywiają kuchnię.
  • Kuchenka elektryczna w centrum kuchni
  • Na jednej ze ścian stoi ogromna wolnostojąca lodówka.
  • Widok na kuchnię od strony stołu.

Polki narzekają, że bardzo trudno jest w kuchni utrzymać nieskazitelną czystość. Wiadomo, właśnie tam meble narażone są na różnokolorowe plamy i krople tłuszczu, a podczas przygotowywania posiłków nie ma czasu na ciągłe sprzątanie i pucowanie szafek.

Producenci zestawów mebli kuchennych namawiają więc Polki do takiej aranżacji kuchni, aby te najbardziej newralgiczne miejsca w kuchni zagospodarować inaczej, na przykład ciemniejszymi blatami kuchennymi i paskami kafli nad blatami. Takie rozwiązanie także wyraźnie ożywia kuchnię. Z kolei zwolenniczki bieli podkreślają, że kuchnia w tym kolorze na pewno jeszcze przez lata nie będzie "de mode".

– A jak teraz zdecydujemy się na kuchnię na przykład w kolorze ciemnej czerwieni, to możemy być pewne, że za pięć lat ta czerwień nie tylko będzie nam już przeszkadzała, ale także nie będzie już modna – przekonują kobiety, które zdecydowały się na białe szafki w kuchni. Dodają też, że w tej chwili producenci mebli kuchennych zadbali już o to, aby także z białych mebli kuchenny tłuszcz bardzo łatwo można było zmyć, tak aby nie zostawał po nim żaden ślad. 

Autor: Bogna Skarul
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Naprawdę nie dało rady znaleźć zdjęć bez takiego SYFU??? Białe meble ogólnie są piękne ale te zdjęcia odstraszają!!!
Konik, 18.05.2011, 12:15
This infromation is off the hizool!
Micheal, 25.11.2011, 00:10
zdjęcia tragiczne :) syf - jakby nie można było tego uprzątnąć przed robieniem zdjęć, Panowie - jakby nie można było ich pominąć, zdjęcie lodówki w temacie mebli kuchennych - czyżby autor chciał pokazać jaką "fajną" ma lodówkę :D ?
Magda, 26.08.2011, 10:16