Zdjęcia w domu: jeśli nie ramki, to co?

Portrety rodzinne, najważniejsze momenty w życiu i miejsca, w które chciałoby się wrócić utrwalamy na fotografiach. Ramki to jeszcze nie przeżytek, ale i nie jedyna możliwość otoczenia się ulubionymi obrazami.
 • Tapeta własnego projektu

  Ulubiony krajobraz można pięknie wyeksponować na fototapecie. Można także zamówić indywidualny projekt tapety.

  OryginalneTapety.com
 • Zdjęcie drukowane na PVC

  Fotografia nadrukowana na płytę z PVC doskonale sprawdzi się w kuchni albo łazience (będzie odporna na działanie wilgoci).

  (jmt)
 • Zdjęcie nadrukowane na płycie z PVC

  Żywe kolory, ostry obraz, dowolne kształty i wielkość to zalety druku na płycie z PVC.

  (jmt)
 • Ramka cyfrowa

  Decydując się na ramkę cyfrową, warto wybrać model, który nie tylko wyświetla zdjęcia. Ale pozwala również zobaczyć filmik wideo z wakacji oraz odtworzyć ulubioną muzykę podczas oglądania pokazu zdjęć.

  Mustek
 • Zdjęcia: jeśli nie ramki, to co?

  Fotografia nadrukowana na płótnie przypomina obraz. Zdjęcie nadrukowane na specjalnym papierze lub winylu można nakleić bezpośrednio na ścianę, jak tapetę.

  (jmt)
 • Fototapeta na szkle

  Jeżeli chcemy użyć ulubionego zdjęcia w aranżacji łazienki, zróbmy to na szkle.

  Fotolia

Ulubione zdjęcia można eksponować w różny sposób.

Tradycyjnie i sentymentalnie: ramki

Metalowe, drewniane i z tworzyw sztucznych oraz proste i minimalistyczne antyramy nie wypadają z łask. Modne są nowoczesne kompozycje, w których można ułożyć fotostory z kilku lub kilkunastu zdjęć. To ponadczasowa ozdoba mieszkania w każdym stylu. Nieco bardziej fantazyjne kuferki, będące równocześnie ramką i albumem, pozwalają w łatwy sposób zmieniać eksponowane fotografie – to dla tych, którzy nie potrafią zdecydować, którą fotkę lubią najbardziej.

Nowocześnie, czyli cyfrowo

Cyfrowe ramki na zdjęcia już nie tylko odtwarzają zdjęcia – pojedynczo lub w trybie prezentacji, ale i filmy, czy podkład muzyczny. Dla zapracowanych do postawienia na biurku w gabinecie. Ważne, by kupić porządny produkt wyświetlający zdjęcia w przyzwoitej rozdzielczości.

Wielki format na PVC

Płyty z cienkiego tworzywa sztucznego mogą mieć niemal dowolne kształty i gabaryty. Można na nich nadrukować np. panoramę. Sprawdzą się również w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgoci, jak kuchnia, czy łazienka.

Płótno nieco impresjonistyczne

To, co na fotografii ostre i jednoznaczne, na tkaninie łagodnieje i lekko się rozmywa. Wydrukowana na płótnie fotografia przypomina raczej obraz. Niewprawne oko nie pozna, że nie jest dziełem pędzla, a spustu migawki. Można ją oprawić w ramę, zamknąć w antyramie albo np. obić drewniany stelaż, zaginając krawędzie zdjęcia-obrazu pod spód.

Na całą ścianę – fototapety w modzie

Znane nie od dziś fototapety od paru lat przeżywają renesans. Możliwe jest nawet zamówienie fototapety na podstawie własnego zdjęcia. Po co się ograniczać? Pamiętajmy tylko o doborze rodzaju tapety do pomieszczenia: papierowa w kuchni może się nie sprawdzić.Im lepszej jakości zdjęcie, tym fototapeta jest wyraźniejsza.Fot. Fotolia

 

Transparentna fotografia

Szkło daje co najmniej dwie możliwości: nadruk fotografii na tafli lub grawer laserowy. Ten ostatni może też być 3D. Taka niebanalna ozdoba nada wyjątkowego wyrazu np. drzwiom pokoju, czy frontom szafy przesuwnej. Ciekawy efekt dają też szklane panele z nadrukowaną grafiką wkomponowane nad kuchennym blatem lub pomiędzy łazienkowe płytki. Również na ścianie w salonie taki szklany panel wyglądać będzie lekko i nowocześnie.

Mnóstwo możliwości

Drewno, folia one-way-vision, płytki ceramiczne, tektura to kolejne materiały, na których można nadrukować fotografie. Ograniczeniem w zasadzie są tylko zasoby finansowe i wyobraźnia. 


Autor: Joanna Turakiewicz
0komentarzy