Wybieramy wycieraczkę (zdjęcia)

Tagi:
Wejście do domu czy mieszkania mówi wiele o mieszkańcach. Dlatego nawet tak zwykłą rzecz jak wycieraczka położona przed drzwiami warto dobrze wybrać.
 • Wycieraczka przed wejściem do domu

  Dzięki oryginalnemu wzornictwu i estetycznemu wykonaniu, mimo swojej „przyziemnej" funkcji, wycieraczki mogą być także dobrym pomysłem na prezent, zwłaszcza dla świeżo upieczonych nabywców własnego lokum, których zazwyczaj obdarowujemy przydatnymi w domu drobiazgami.

  Galicja
 • Wycieraczka przed wejściem do domu

  Wycieraczka może imitować kamienną nawierzchnię.

  Galicja
 • Wycieraczka przed wejściem do domu

  Galicja
 • Wycieraczka kokosowa z nadrukiem

  Wycieraczka może być pokryta zabawnym nadrukiem.

  Array
 • Wycieraczka kokosowa podgumowana

  Wycieraczka kokosowa może być podgumowana.

  Galicja

Wycieraczki występują w wielu wariantach i wzorach. Dlatego wycieraczkę z powodzeniem można wykorzystać jako praktyczny i niebanalny element wystroju. Ozdabia otoczenie oraz poprawia nastrój gospodarzy i gości już od progu.

Zobacz: Wieszaki, które odmienią Twój przedpokój

Ciekawie wyglądają wycieraczki ażurowe, które imitują wyroby z metaloplastyki lub przypominają modne filcowe wycinanki. Ornamenty na wycieraczkach ażurowych pasują do wnętrz i domów we wszystkich stylach. W stylu klasycznym nawiązywać mogą do stylizowanych mebli lub ręcznie kutych balustrad, zaś w nowoczesnych mogą być elementem przełamującym minimalistyczne, geometryczne formy. 


Ażurowa wycieraczka
Gumowa wycieraczka, która pokryta jest szorstkim flokowanym włóknem nylonowym, bardzo dobrze czyści obuwie.fot. Galicja 

Wycieraczki kokosowe, dzięki dużej gęstości włókien, można traktować, jako małe dywaniki i umieszczać na nich kolorowe nadruki. Nie tylko zapraszają gości do wejścia,  ale mogą też być dowcipne – jeśli nie życzymy sobie w domu zwierząt, możemy wyrazić to humorystycznym obrazkiem uciekającego sprzed drzwi psa. Dobrą atmosferę spotkania stworzymy umieszczając już przed drzwiami serdeczne zaproszenie do wejścia. Tradycyjne lub nowoczesne, klasyczne lub zabawne, monochromatyczne lub wielobarwne – wybór należy do nas. Na kokosowych wycieraczkach odnajdziemy ornamenty w stonowanej kolorystyce lub kwiaty w wyrazistych barwach. Są też bardziej urozmaicone, bogatsze formy graficzne otrzymane z połączenia materiałów, jak na przykład kolorowe wzory na kokosowym podłożu kontrastujące z ażurowymi, czarnymi gumowymi elementami.


Wycieraczka kokosowa
Wycieraczka może zachęcać gości do wejścia uprzejmym napisem.fot. Galicja 

Możliwość kształtowania gumy została też świetnie wykorzystana w wytłaczanych wycieraczkach imitujących kamień. Wierne naśladownictwo szlifowanych gładko kamyków, tłuczonych brył lub klinkierowych płytek sprawiają, że wycieraczka dobrze komponuje się z naturalnym otoczeniem. 


Wycieraczka wytłoczona
Wycieraczka o takim wzorze świetnie sprawdza się, jako oryginalna ozdoba, która pasuje zwłaszcza do domu otoczonego ogrodem.fot. Galicja 

Praktyczna wycieraczka

Wycieraczka powinna być przede wszystkim praktyczna. Musi dobrze pochłaniać zanieczyszczenia z obuwia, ale i sama musi być łatwa w czyszczeniu i myciu. Dobrej jakości wycieraczki mają te zalety. Osoby dbające o środowisko mogą wybrać wycieraczkę wyprodukowaną z surowców wtórnych. Na przykład kokosowe powstają z włókien liści drzew kokosowych, gumowe zaś z materiału będącego produktem recyklingu starych opon. 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Galicja
0komentarzy