Symbole szczęścia. Podkowa, drzewko szczęścia i inne rzeczy, które musisz mieć w swoim domu, aby być szczęśliwym

Symboli szczęścia jest wiele. Nie ważne czy jesteś przesądny, czy nie. Warto mieć talizmany, które zapewnią nam przychylne i szczęśliwe życie.
 • Słonik z trąbą do góry

  Słoń z podniesioną trąbą przyjął się jako amulet przynoszący szczęście.

  pasja1000 Pixabay.com
 • Symbole szczęścia w mieszkaniu

  Warto mieć w domu przedmioty, które sprawią, że będziemy w nim szczęśliwi.

  Life-Of-Pix Pixabay.com
 • Żaba pieniężna

  Chińska żaba finansowa, żaba pieniężna czy żaba bogactwa jest jednym z najczęściej spotykanych i używanych symboli Feng Shui.

  Couleur Pixabay.com
 • Pieniądze

  Zawieszenie dzwoneczków przy drzwiach to symbol szczęścia i pieniędzy.

  _Alicja_ Pixabay.com
 • Podkowa

  Podkowa to bardzo znany symbol, który przynosi szczęście.

  pasja1000 Pixabay.com
 • Kolor drzwi

  Pomaluj drzwi na odpowiedni kolor, a ściągniesz na siebie wiele dobrego.

  _Alicja_Pixabay.com

Mieszkanie to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. W nim czujemy się bezpieczni i kochani i zadowoleni. Warto dopomóc temu szczęściu i zadbać o to, aby znalazły się w nim symbole szczęścia i tak je zaaranżować, aby żyło nam się w nim dobrze. Podkowa, drzewko szczęścia, a może słoń z trąbą do góry? Jeśli posiadasz te rzeczy w domu, to nie masz o co się martwić, będziesz bogaty, mądry i miał w życiu powodzenie. 

Już od dawna wierzono w nadprzyrodzone moce rzeczy, które potrafiły chronić przed śmiercią, złymi duchami, odganiać złe duchy czy sprowadzać do domostw szczęście. Obecnie mimo tego, że wiele osób traktuje to z przymrużeniem oka to i tak można w ich domach odnaleźć wiele symboli szczęścia, takich jak podkowa, słonik z trąbą do góry, drzewko szczęścia czy dzwoneczki zawieszone przy drzwiach. 

Drzewko szczęścia

Szczególnym symbolem szczęścia jest drzewo. Symbolizuje życie, zdrowie, długowieczność, rodzinę, macierzyństwo, mądrość, szczęście, dostatek i bezpieczeństwo. Pod tą nazwą ukrywa się grubosz jajowaty, którego warto mieć w domu. Dlaczego? Okrągły kształt liści przypominają monety. Posiadając go w mieszkaniu, możemy liczyć na dobrobyt, a wszyscy jego mieszkańcy ofiarowani będą dobrą energią. Jego legenda wywodzi się z Chin. Według niej istniało drzewo, na którym wisiały monety, przy każdym potrząśnięciu nim, spadały na ziemię. Drzewko szczęścia powinno stać w północno-zachodniej części salonu. Najlepiej, żeby rosło w czerwonej doniczce.

Zobacz także: Co przynosi pecha w domu

Słonik z trąbą do góry

Ci wszyscy, którzy wierzą w symbole szczęścia, muszą zaopatrzyć się w słonia z trąbą do góry. Ma on przynosić szczęście i dobrobyt. To zwierze zostało wybrane, aby zapewnić nam pomyślność. Dlaczego właśnie słoń? Bo to zwierze silne i majestatyczne, a głową słonia był przedstawiany hinduski bóg Genesha, który miał przynosić szczęście.

Podkowa

Podkowa to bardzo znany symbol, który przynosi szczęście. Kiedyś wierzono, że skrzaty przynoszące pecha i choroby boją się żelaza i półksiężyca. Wieszano podkowy przed wejściem do domu, aby zapewnić jego mieszkańcom szczęście i zdrowie. Ważna jest też kwestia kierunku zawieszenia tego amuletu. Jeśli chcemy przyciągać szczęśliwe zbiegi okoliczności, zawieśmy ją ramionami do góry. Odwrócona podkowa uchroni domowników przed zawiścią, zazdrością oraz wizytami nieproszonych gości.

Żaba z pieniążkiem w pyszczku

Taka żaba inaczej nazywana żabą pieniężną lub żabą bogactwa. To symbol feng shui, który przyciąga energię obfitości i bogactwo. Nie każda żaba ma taką energię, jeśli chcemy być bogaci, to wybierzmy figurkę, która ma w pyszczku monetę lub siedzi na pieniądzach, lub sztabkach złota. Najlepiej jakby była w kolorze złotym, brązowym lub zielonym i miała trzy łapki. W mieszkaniu nie ustawiajmy jej w łazience, toalecie i kuchni, najlepszym dla niej miejscem jest tzw. kąt bogactwa w pokoju.

Bambus

Bambus nie tylko jest uznawany jako piękna dekoracja w mieszkaniu, ale ma także ukryte znaczenie - jest symbolem szczęścia.

Liczba łodyg Szczęśliwych Bambusów ma swoje symboliczne znaczenie:

 • 3 łodygi to szczęście,
 • 5 łodyg to bogactwo,
 • 7 łodyg to zdrowie,
 • 21 łodyg to szczęście, bogactwo i zdrowie.

Należy unikać zestawiania razem 4 łodyg, gdyż w języku chińskim słowo "cztery" brzmi bardzo podobnie do słowa "śmierć".

Polecamy: Ustawienie łóżka w sypialni według zasad feng shui 

Kolor drzwi

Każdy wie, że kolor ma znaczenie. Wpływa on na nasze samopoczucie, ale i także jest symbolem szczęścia. Malując drzwi na odpowiedni kolor, możemy wpłynąć na nasze powodzenie.

 • drzwi wychodzące na północ powinny być koloru granatowego,
 • drzwi wychodzące na południe powinny być koloru czerwonego lub pomarańczowego,
 • drzwi wychodzące na wschód powinny być koloru białego lub szarego,
 • drzwi wychodzące na zachód powinny być koloru brązowego.

Miska z owocami

Według feng shui, aby ściągnąć na siebie dobrobyt, pozytywną energię i uniknąć pecha w mieszkaniu w zasięgu ręki powinna pojawić się miska z owocami. Najlepiej jakby to były owoce cytrusowe i granaty.

Lustra w mieszkaniu

Lustra w mieszkaniu potrafią je optycznie wymodelować oraz odbijają złą energię i przyciągają dobrą. Warto je powiesić blisko drzwi, ale nie naprzeciwko, bo pozytywna energia zostanie wypchnięta z domu. Unikaj także wieszania lustra w sypialni oraz naprzeciwko okien. Najlepszym miejsce, aby je powiesić to tam, gdzie będą odbijały się w nim piękne widoki. W taki sposób uaktywnisz uzdrawiającą moc energii Chi matki natury.

Polecamy: Aranżacja mieszkania a feng shui 

Dzwonki zawieszone przy drzwiach

Dzwonki można zawiesić przy drzwiach, w oknie lub na balkonie. Ważne, żeby miały lekką konstrukcję, z których dźwięk wydobywa się na skutek poruszania przez wiatr. Gdy zawieszone będą przy drzwiach, oznaczają zaproszenie do domu szczęścia i pieniędzy. Unikajmy natomiast instalacji ich w pomieszczeniach zamkniętych, gdyż wówczas gromadzić będą energię wszystkich osób w nich przebywających. 

Autor: Katarzyna Dębek
0komentarzy