Sylwester w domu – jak się do niego przygotować i jak udekorować wnętrza (zdjęcia)

Plansze z zegarami, których wskazówki pokazują godz. 23.55 albo północ, są hitem tegorocznych dekoracji na sylwestrowe zabawy. Podpowiadamy, jak ozdobić mieszkanie na prywatkę w tę wyjątkową noc.
 • Dekoracje sylwestrowe

  - Balony z napisem "Szczęśliwego Nowego Roku" albo "Happy New Year" to ozdoby, które przydadzą się na sylwestrowej zabawie - mówi Marta Kuźba.

  Jarosław Pruss
 • Zegar sylwestrowy

  Zegar sylwestrowy jest hitem tegorocznego sylwestra, jeśli chodzi o dekoracje.

  Jarosław Pruss
 • Czapeczki i gwizdki

  Stożkowe czapeczki w wersji sylwestrowej i gwizdki to propozycje na powitanie Nowego Roku.

  Jarosław Pruss
 • Konfetti

  Konfetti w kształcie gwiazdek i takie przypominające ozdoby choinkowe to następna propozycja.

  Jarosław Pruss
 • Kula-kołowrotek

  Kula-kołowrotek to kolejna nasza propozycja na udekorowanie pokoju.

  Jarosław Pruss
 • Serwetki z motywem sylwestrowym

  Serwetki z motywem sylwestrowym można kupić w komplecie z jednorazowymi naczyniami.

  Jarosław Pruss
 • Kolorowe balony

  Gumowe balony z dekoracjami.

  Jarosław Pruss
 • Balony 2015

  Z balonami z napisem "2015" możesz powitać Nowy Rok.

  Jarosław Pruss
 • Serpentyna

  Serpentyna to nieodłączna dekoracja pomieszczeń na prywatki.

  Jarosław Pruss
 • Kapelusze sylwestrowe

  Kapelusze sylwestrowe przydadzą się uczestnikom zabawy.

  Jarosław Pruss
 • Jednorazowe naczynia

  Kto boi się, że podczas zabawy odniesie straty w naczyniach porcelanowych i innych, niech zainwestuje w jednorazowe kubki i talerzyki. Te z motywami sylwestrowymi są teraz na czasie.

  Jarosław Pruss
 • Plakat sylwestrowy

  Plakat sylwestrowy możesz nalepić na ścianę albo drzwi.

  Jarosław Pruss

Prywatka w Sylwestra w domu czy mieszkaniu może być tak samo udana, jak bal w pałacu czy czterogwiazdkowym hotelu. Warunków jest kilka: zadbać o fajne towarzystwo, dobre menu i muzykę oraz odpowiedni wystrój pomieszczeń.

Polecamy: Zaskocz gości oryginalnym drinkiem 

Zegar na tę jedną noc

– U nas największą popularnością cieszą się zegary sylwestrowe – mówi Marta Kuźba, właścicielka sklepu Party Shop z artykułami dekoracyjnymi i do wystroju wnętrz. – Są to dekoracje wolnostojące albo do zawieszenia, wykonane z tektury. Mają one ruchome wskazówki, które można dowolnie przestawiać. Najczęściej wskazują one godzinę 23:55 albo północ.

Sprężyny i serpentyny

Te coraz częściej nie są jednorazowe, tylko służą do wielokrotnego użytku. Sprężyny i serpentyny mają około 60 centymetrów długości. – Wykonane są najczęściej z błyszczącego materiału – kontynuuje Marta Kuźba.

Serpentyna w sprayu to również dekoracja, która zyskuje na popularności nie tylko w tę wyjątkową w roku noc. Pojemnik wygląda, jak ten od dezodorantu. W środku jednak, zamiast zapachu, jest serpentyna. Wystarczy nacisnąć i zdobne wstążki „wychodzą" z pojemnika.

Tuby wystrzałowe

Takie dekoracje mają sprężone powietrze wewnątrz. W jaki sposób działają tuby? – Trzeba odblokować pokrętło znajdujące się na górze tuby, wtedy ta błyskawicznie się otwiera i wystrzela zawartość – tłumaczy właścicielka Party Shop. – W środku mogą znajdować się ozdobne gwiazdki, płatki, koraliki, konfetti, cyferki czy inne zdobione papierki. Niektóre tuby wystrzeliwują zawartość nawet na odległość 12 metrów, więc w warunkach domowych lepiej zrezygnować z takiej zabawki.

Balony ze światłami ledowymi

Na pierwszy rzut oka wyglądają, jak tradycyjne, gumowe balony. Wewnątrz mają jednak światła ledowe. Gdy balon zostanie nadmuchany, lampki go rozświetlają. Efekt jest największy, gdy balony zawiesimy przy suficie.

Poczytaj też: Dekorowanie domu na karnawałową prywatkę 

Inny pomysł: można kupić balony-giganty z napisem „Szczęśliwego Nowego Roku". Mają nawet po 90 centymetrów średnicy. Ilu gości, tyle balonów. O północy można te balony przebić, by hucznie uczcić nadejście Nowego Roku (no chyba, że komuś żal balonów).

Konfetti

Biały obrus z elegancką zastawą stołową, a między naczyniami i sztućcami posypane konfetti to kolejna sylwestrowa propozycja. Konfetti to już nie tylko kolorowe kawałki papieru. Mogą to być też śnieżne kule w wersji mini, koraliki, nutki, zimne ognie, motyw roku, gwiazdki, gałązki albo pierścionki. Zasada jest taka: więcej konfetti posypujemy przy naczyniach przezroczystych, np. szklanych, a mniej – przy tych wykonanych z ceramiki czy innych nieprzezroczystych materiałów.

Spray

Niektórzy imprezowicze inwestują w specjalny spray. To spray, w którym zamiast tradycyjnej farby, jest pozłacany albo posrebrzany środek. Można go stosować na ściany. W komplecie spray często jest sprzedawany z szablonami. W wersji sylwestrowej może to być szablon z liczbą wskazującą nadchodzący rok. Przykłada się go do ściany lub okna, spryskuje sprayem i dekoracja gotowa. Po zabawie wystarczy ją zetrzeć szmatką.

Kule i girlandy na żyrandol

Zazwyczaj są to papierowe kule. Są oferowane w zestawach. Jeden taki komplet to np. trzy kule połączone jedną zawieszką. Zawieszone układają się w odwrócony trójkąt. Największa (najwyższa) kula ma średnicę np. około 30 centymetrów, druga – około 20 cm, a ostatnia, zawieszona najniżej – 10 cm.

Pozostałe dekoracje

Trąbki i gwizdki zapowiadające Nowy Rok , serwetki i naczynia jednorazowego użytku z takim samym nadrukiem albo z napisem „Szczęśliwego Nowego Roku", mieszadełka do drinków w kształcie fajerwerków albo parasolek należą do tradycyjnych dekoracji sylwestrowych. Co roku mogą wyglądać podobnie, różnią się jedynie cyframi. Warto zdecydować się na oryginalne ozdoby domu i mieszkania. Na takie dekoracje, które zrobią przy wejściu wrażenie na gościach. 

Autor: Katarzyna Piojda
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

asad, 09.01.2020, 21:59
https://www.google.pl/
asad, 09.01.2020, 21:59
asad, 09.01.2020, 22:00