Świeczki do podgrzewaczy – jak je wykorzystać w czasie Bożego Narodzenia (ZDJĘCIA)

Świeczka w wersji mini, włożona w aluminiową foremkę czy w szklany mały świecznik to niby prosta ozdoba, a potrafi zachwycić tak, jak wielkie dekoracje całego domu. Piszemy, jak tealighty można wykorzystać także od święta.
 • Świąteczna dekoracja z tealightem

  Odpowiednio wyeksponowane tealighty z powodzeniem mogą być ozdobą świątecznego stołu. Kliknij w zdjęcie i zobacz naszą galerię pomysłów z tealightami na Święta Bożego Narodzenia.

  khjafsaneh (Pixabay.com)
 • Świeczki tealight

  Tutaj zamiast igliwia jest mech oraz szyszki. Punktem kulminacyjnym stroika są odpalone tealighty.

  Cocoparisienne (Pixabay.com)
 • Tealighty

  Srebrne (czy złote) świeczniki przypominające latarnię to następny pomysł na tealighty.

  Annca (Pixabay.com)
 • Latarnia z tealightami

  Śnieżna latarnia z tealightami będzie ozdobą stołu czy kominka w salonie.

  Congerdesign (Pixabay.com)
 • Tealighty w wersji świątecznej

  Szklany stroik z miejscem na tealighty można postawić albo zawiesić.

  Flodambricourt (Pixabay.com)
 • Tealighty

  Misscarereads (Pixabay.com)
 • Tealighty

  Myriams Foto (Pixabay.com)
 • Tealighty

  Myriams Foto (Pixabay.com)
 • Tealighty

  Photomix (Pixabay.com)
 • Tealighty

  Stefanny Fennegger (Pixabay.com)
 • Tealighty

  Studio32 (Pixabay.com)
 • Tealighty

  Suju (Pixabay.com)
 • Tealighty

  Homebook
 • Tealighty

  Ikea
 • Tealighty

  Leroy Merlin
 • Tealighty

  Obi

Pamiętamy z dzieciństwa taki obrazek: na gałązkach igliwia rozłożonych na stole jest umocowana wąska, długa biała świeczka i kapie z niej wosk. Tego rodzaju dekoracje nadal można spotkać w Święta Bożego Narodzenia w niektórych domach, ale to rzadkość. Popularne są natomiast tealighty. To małe płaskie świeczki, zazwyczaj okrągłe, włożone w aluminiową foremkę. Jedna świeczka pali się przeważnie 3 godziny.

Tealighty jako świeczniki

Te małe świeczki robią wrażenie – zwłaszcza po zmroku – gdy tealightów stoi kilka czy nawet kilkanaście obok siebie. Standardowe tealighty są bezzapachowe, ale w sklepach nie brakuje też wersji zapachowych.

Najprościej tealighty umieścić w szklanych spodkach. Można jednak popuścić wodze fantazji i zainwestować w różnorodne świeczniki. Te przeznaczone na święta Bożego Narodzenia to m.in. świeczniki przypominające bombki choinkowe czy choinki, latarnie, gwiazdy betlejemskie, jabłka, bałwanki lub gwiazdorki. Trójramienne mosiężne świeczniki na tealighty w zdobionych foremkach czy drewniane podstawki, w które w jednym szeregu można wstawić pięć czy sześć takich świeczek w wersji mini to następny pomysł na gwiazdkę.

Ze świeczek można przygotować stroik na igliwiu, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. A propos bezpieczeństwa: można kupić tealighty sztuczne, czyli lampki (zazwyczaj led) przypominające prawdziwe tealighty. To propozycja dla rodzin z małymi dziećmi. Świeczki ledowe świecą, jak lampki choinkowe, lecz nie stanowią konkurencji dla choinki.

Polecamy wideo: Modne ozdoby świąteczne 

Inne zastosowanie tealightów

Tealighty, zapalone choćby w łazience, podczas naszej kąpieli, mogą pełnić w domu rolę swoistej aromaterapii. Wówczas zapach koi zmysły, pomaga się odprężyć. Na gwiazdkę dostępne w sprzedaży są świeczki do podgrzewaczy o zapachu leśnym, cytrusów, jabłek, cynamonu, wanilii lub piernika.

To cię zainteresujeOlejki eteryczne, czyli zapachy dla zdrowia i dobrego samopoczucia 

Tealighty nie tylko delikatnie rozjaśniają pomieszczenie, nadając mu odświętnego, romantycznego stylu z odrobiną tajemniczości. Same w sobie stanowią dekorację wigilijnego stołu. Są o tyle praktyczne, że nie zajmują sporo miejsca. To ważne w przypadku suto zastawionego stołu. Jest jeszcze jedna funkcja tealightów: włożone w naczynia (specjalne właśnie do tealightów, ponieważ posiadają miejsce na taką świeczkę), mogą one być wykorzystane do podgrzewania potraw serwowanych podczas świątecznego obiadu, np. barszczu czy mięs. Utrzymują stałą temperaturę danej potrawy. 

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy