Stół wielkanocny. Pomysły na dekoracje świąteczne

Wielkanoc to czas poświęcany rodzinie. Spędźmy go na spotkaniach i rozmowach z bliskimi osobami. Do tego niezbędny będzie pięknie udekorowany stół. Już teraz pomyśleć o dekoracjach i dodatkach, by podkreślić odświętność i wyjątkowość rodzinnych świąt Wielkiej Nocy.
Dekoracja wielkanocnego stołu
Zachęć domowników do wspólnego biesiadowania. Dekoracja stołu wprowadzi niepowtarzalny nastój w mieszkaniu.

fot. dekoria.pl

  • Dekoracja wielkanocnego stołu
  • Wielkanocny obrus
  • Wialkanocny stół
  • Nakrycie do wielkanocnego śniadania
  • Stół wielkanocny. Pomysły na dekoracje świąteczne
  • Wielkanocny stół z kolorowymi podkładkami
  • Wielkanocne dekoracje na stole

Inspiracji w aranżacji wielkanocnych dekoracji warto szukać w budzącej się do życia natury. Skorzystajmy z kolorów i symboli nadchodzącej wiosny. 

Warto zobaczyć również: Święta Wielkiej Nocy – ludowe ozdoby ręcznie robione (galeria zdjęć) 

Bez względu na to czy udekorujemy całe pomieszczenie, czy tylko wybrany jego fragment, powinniśmy
zacząć od doboru kolorystyki pasującej do aranżacji wnętrza. W okresie Wielkanocy, niemal w każdym domu, królują żółte kurczaczki, zielona rzeżucha i wielobarwne pisanki.

Po okresie długiej szaro-białej zimy przychodzi pora na eksplozję kolorów. W czasie świąt Wielkanocnych centralnym punktem wnętrza jest stół. To przy nim zasiadamy na rodzinne śniadanie i obiad. Zatroszczmy się o to, aby świąteczny stół zapraszał nie tylko wybornym aromatem, ale i odświętną aranżacją.

Od czego zacząć dekoracje świątecznego stołu?

"Ubieranie" stołu zaczynamy od wyboru obrusu, który jest podstawą dekoracji. Możemy zdecydować się na klasyczną biel, którą ożywimy za pomocą dodatków, bądź już na tym etapie wprowadzić odrobinę koloru. Barwne detale takie, jak tekstylne podkładki pod talerze czy dodatkowy bieżnik urozmaicą wystrój i będą ciekawą ozdobą.

Czy wiesz, jak zrobić święconkę? Zobacz: Koszyk ze święconką: jak go przygotować 

Czego jeszcze nie powinno zabraknąć na wielkanocnym stole? Powinna znaleźć się na nim również ceramika. Wybór jest ogromny. Możemy zdecydować się na ceramiczną zastawę stołową oraz kilka detali takich ceramiczne podstawki na jajka lub figurki baranków lub zajączków. Na stole nie powinno zabraknąć koszyczka na chleb, serwetek oraz świeczniki.Niezależnie od tego, jak wystroimy wnętrze, w domu nie powinno zabraknąć żywych kwiatów. Wniosą one do pomieszczenia „świeżość", a także zapewnią piękny zapach zwiastujący nadejście wiosny.Fot. dekoria.pl

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: dekoria.pl
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

haha, 30.03.2013, 11:19
Dziwne. Przeczytałem całą Biblie i nie było nic o święconce, koszyczku, jajkach i kiełbasie.
KOWALSKA, 30.03.2013, 21:07
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bp-Polak-Kosciol-nie-jest-jedna-z...
NORBI, 30.03.2013, 21:09