Rolety wewnętrzne Dzień i Noc: praktyczna i oryginalna dekoracja okna

Jeśli zamierzasz remontować mieszkanie, nie zapomnij o zmianie rolet. Dziś różnobarwność i ciekawy kształt to ich zalety. Ale hitem ostatnich miesięcy są rolety tzw. „dzień i noc”. To specjalny rodzaj roletki z tkaniny w poziome pasy.
  • Rolety

    Modne rolety nadadzą mieszkaniu klimatu i nowoczesnego wyglądu.

    Agata Kaźmierczak
  • Modne rolety w kolorze brązowym

    Rolety "dzień i noc" montuje się bardzo szybko i wygodnie.

    Agata Kaźmierczak

Naprzemianległy układ pasów pozwala regulować, w zależności od potrzeb, ilość światła wpadającego do mieszkania lub domu. Tworzy się przy tym niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. W dzień możemy zostawić pasy albo podciągnąć całą roletę do góry. W nocy zaciemnić całe pomieszczenie albo pozostawić odsłonięte pasy, gdy chcemy, żeby budziły nas wpadające promienie słoneczne.

Rolety kupujemy na każde okno osobno. Najpierw powinniśmy dobrze odmierzyć całe oko wzdłuż i wszerz, gdyż nie każdy rozmiar jest dostępny. Koszt jednej rolety to ok. 60–100 zł, w zależności od długości i szerokości. Montaż jest niezwykle prosty i zajmuje kilka minut. W opakowaniu znajduje się instrukcja. Osobno nie trzeba dokupować nic. Takie rolety nadają się do wszystkich domowych pomieszczeń. Kuchnia, pokój dzienny czy sypialnia ozdobione pasami w oknach wyglądają znakomicie.

Czytaj też: Wybieramy rolety - jaki kolor i materiał?

Rolety nie przykręcamy też do okna, jak bywało to kiedyś, ale zawieszamy na haczykach. Które znajdują się w komplecie. Wtedy roletkę możemy swobodnie ściągnąć i przenosić w inne miejsca np. podczas przeprowadzki czy remontu domu.

Tak działa roleta Dzień i Noc: zobacz wideo

Takie rolety dostępne są w różnych kolorach. Najpopularniejszym jest ciemny brąz i jasny beż. Kolor ciemny ma wiele zalet, między innymi fakt, że roleta nie ulega szybkiemu zabrudzeniu.
Ich wadą może być jedynie fakt, że w mieszkaniach, w których dominuje ciemna kolorystyka, dodatkowo ciemne rolety mogą powodować mrok w pomieszczeniach. 

Zobacz również: Rolety rzymskie: idealne rozwiązanie dla każdego okna i wnętrza 

Autor: Agata Kaźmierczak
6komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (6)

60-100zł????? polecam najpierw odwiedzić sklep z roletami i wtedy pisać o cenach, chyba że dotyczy to chinszczyzny z marketu
gIWO, 18.09.2012, 15:45
ja za zwykła rolete do okna(1,00x1,50) zapłaciłam 150 zł 6 lat temu,takie ceny tylko w marketach
ja, 18.09.2012, 21:44
po 60 to chyba te w biedronexsie
GAGA, 19.09.2012, 07:40
Cena opisana w artykule jest jak najbardziej aktualna. Roleta tego typu 72 cm/140cm kosztuje 80 zł. Dodam, że rolety na obrazku są bardzo dobrej jakości.
Jeśli ktoś wypowiadający się w komentarzach ma jakieś wątpliwości, najpierw należy wszystko sprawdzić. Rolety są wspaniałe, pięknie się prezentują, jak jestem z nich bardzo zadowolona i dlatego polecam je innym. Pozdrawiam.
Autor, 19.09.2012, 16:44
Generalnie samemu wybierając rolety przekopałem najpierw internet żeby rozeznać się w rodzajach. A jest tego na prawdę całkiem sporo. Ciekawy artykuł również tutaj http://mieszkaniezglowa.pl/aranzacja-okien-rolety-wewnetrzne/
Damian, 31.10.2014, 15:39
dziwne ceny przeciez na http://livingstyle.pl jest sporo taniej za fototapeta
budzicka, 23.09.2016, 03:47