Pomysły na dekoracje okien

Okna nie tylko zapewniają nam dopływ naturalnego światła, ale są doskonałym miejscem do przemycenia stylowych ozdób, jak oryginalne kwiaty doniczkowe, czy ramki z ulubionymi fotografiami rodzinnymi. Zobacz, jak za pomocą tkanin i dodatków wyczarować wyjątkowe aranżacje okien.
 • Zaciemniająca roleta rzymska

  Rolety rzymskie już od kilku lat cieszą się popularnością. Wybierane są m.in. ze względu na bogaty i różnorodny asortyment. Sprawdzają się one zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych.

  Dekoria.pl
 • Dekoracja okien w salonie

  Dekoria.pl
 • Kwiaty doniczkowe jako dekoracja okienna

  Znajdujące się na pierwszym planie parapety to idealne miejsce dla dekoracji z kwiatów doniczkowych.

  Magdalena Kmita-Kulesza
 • Aranżacja okna w salonie

  Eurofirany
 • Roleta rzymska w romantycznym wydaniu

  Dekoria.pl
 • Dekoracja okna dachowego

  Aranżacja okna dachowego może przysporzyć więcej problemów od udekorowania okna pionowego, ale warto spróbować.

  Okpol
 • Zimowa aranżacja okna

  W salonie aranżację okna można dostosowywać do pory roku. Szklane naczynia idealnie komponują się z zimowym krajobrazem za oknem.

  stux (Pixabay.com)
 • Dekoracyjne upięcie zasłon

  Eurofirany

Odpowiednia aranżacja okien może być kluczowa dla wyglądu całej aranżacji wnętrza, na przykład salonu. Trudno wyobrazić sobie elegancki salon z pustymi karniszami i gołymi parapetami. Jeśli nie lubimy wnętrz z firanami czy ciężkimi zasłonami, wystarczą gustowne, minimalistyczne żaluzje lub rolety, by uchronić dom przed nadmiernym słońcem, ocieplić jego wizerunek, ale także ukryć przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Aranżacja okna w kuchni

W kuchni długie firany czy zasłony nie spiszą się, szczególnie jeśli okno znajduje się blisko blatu roboczego. W tym miejscu poleca się zastosowanie żaluzji lub rzymskich rolet, w pasującym do stylu wnętrza wzorze. Doskonałym pomysłem na wykorzystanie parapetu kuchennego jest postawienie na nim doniczek ze świeżymi ziołami, które później użyjemy do przyprawiania ugotowanych przez nas potraw.

Przeczytaj: Przesłony okienne – zasłony, rolety, żaluzje wewnętrzne i markizy. Które wybrać? 

Zwolennikom tradycyjnych rozwiązań zamiast długiej tkaniny radzimy użycie zazdrostki, czyli krótkiej firanki. Jeśli nasze okno znajduje się pomiędzy kuchnią a salonem, dobrze wyglądać będą długie, delikatne firanki, podpięte po bokach.

Dekoracja okien w salonie

W pokoju dziennym niezależnie od stylu, firanki lub choćby same zasłonki powinny się znaleźć. Dodają wnętrzu elegancji oraz intymności. Na rynku jest cała gama pięknych tkanin, dzięki czemu nie jesteśmy skazani jedynie na te białe, koronkowe z motywem florystycznym. W salonach urządzonych klasycznie obowiązkowo powinny wisieć zarówno firany, jak i zasłony. Popularne są oryginalne i niestandardowe, poziome upięcia. W nowoczesnych lub minimalistycznych wnętrzach, jedne z nich możemy pominąć.

Bez względu na wybór, zawsze ładnie prezentują się na parapecie kwiaty, ramki ze zdjęciami albo gustowne szkatułki, a zimową porą stroiki i świece. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie dużego parapetu, do stworzenia kącika czytelnika. Wystarczą odpowiednie poduchy do siedzenia ułożone na parapecie oraz inne, miękkie i ozdobne wokół, do opierania się. Tak przygotowane okno stanie się ulubionym miejscem relaksu wszystkich członków rodziny.

Sypialnia z piękną aranżacją okna

W tym pomieszczeniu intymność jest najważniejsza, dlatego solidne zasłony albo rolety są bardzo potrzebne. Miłą aurę wprowadzają także delikatne, zmysłowe firany. I choć we wnętrzu tym ilość bibelotów powinna być ograniczona do minimum, ze względu na zbieranie kurzu, to świece w stylowych świecznikach dodadzą miejscu romantycznej atmosfery. Ciekawym pomysłem jest także użycie popularnych kul świetlnych, tzw. cotton balls, czy pomponów tiulowych, które nietrudno wykonać samodzielnie. W sypialni dzieci najlepiej z kolei sprawdzą się rolety rzymskie ze względu na wygodę użytkowania, modne wzory oraz łatwość zachowania higieny. 

Warto zobaczyćJak zrobić cotton balls do klimatycznego oświetlenia wnętrza 

 


Aranżacja okna
Na taką dekorację okna nie wydamy wiele, a wnętrze wyda się bardziej kolorowe i tchnie w nas optymizm. Polecamy dekoracje z żywych kwiatów.Fot. ullajj (Pixabay.com)

 

Autor: Nina Romanek
0komentarzy