Odświeżacz wodny nawilży zbyt suche powietrze w domu

Zbyt suche powietrze we wnętrzu może spowodować negatywne efekty, m.in.: katar, pokasływanie czy swędzenie oczu. A to zaledwie kilka z nich. Chcąc poprawić jakość powietrza, można stosować nawilżacze powietrza lub używać odświeżacze wodne.
  • Odświeżacze wodne

    Wodne odświeżacze powietrza nie tylko neutralizują przykre zapachy, ale także działają nawilżająco. Ich receptura opiera się na wodzie. Opakowanie ładnie wygląda dzięki znajdującym się wewnątrz wodnym kuleczkom, które absorbują kompozycje zapachowe. Dzięki nim rozpylana mgiełka wodna pachnie świeżo i trwale.

    Brait

Metod na suche powietrze jest wiele. Główną, a zarazem najskuteczniejszą bronią jest oczywiście regularne wietrzenie, stanowiące nie tylko doskonałe narzędzie do walki z bakteriami i roztoczami, a także – sposób na regulację poziomu wilgotności w pomieszczeniach. To ważne, ponieważ oddychanie zbyt suchym powietrzem naraża nas na uciążliwe infekcje i podrażnienia, takie jak: pieczenie i swędzenie oczu, katar, kaszel czy drapanie w gardle.

Zobacz również: Jakie funkcje mają nawilżacze powietrza

Gdy nie mamy możliwości długotrwałego czy częstego wietrzenia pomieszczenia, warto pomyśleć o metodach zwiększających wilgotność powietrza. Obok nawilżaczy powietrza, jest też kilka innych, tańszych w realizacji pomysłów. Pomóc mogą na przykład odświeżacze, których skład oparty jest na trwałej i długo utrzymującej się mgiełce wodnej.

Linia odświeżaczy Brait Magic Mist ma działanie nawilżające powietrze. Można stosować je w powietrzu i na tkaniny (zasłony, poduszki, ubrania, meble tapicerowane itp.). Produkty te odświeżają i neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz działają nawilżająco. Za nawilżanie powietrza odpowiada wodna receptura odświeżaczy, która jest pozbawiona składników drażniących. Do wyboru są czterech warianty zapachowe:

  • dwa kwiatowe – Paradise Flowers i White Flowers,
  • owocowy – Exotic Fruits,
  • morski – Ocean Breeze.

Nawilżacz w sprayu o masie 425 gram kosztuje około 8 złotych.

Warto przeczytać: Jak poprawnie wietrzyć mieszkanie zimą 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy