Moda na wielkie przestrzenne litery w aranżacji wnętrz

Do niedawna wielkie przestrzenne litery mogliśmy zobaczyć wyłącznie na ulicach i w galeriach. Teraz żwawo wkraczają one do wnętrz – mieszkalnych i biurowych. Trend ten jest obecny na świecie od kilkunastu miesięcy, ale w Polsce zaczyna się rozwijać dopiero teraz.
 • Dekoracyjne litery własnoręcznie robione

  Dekoracyjne litery robione własnoręcznie to oryginalna dekoracja w aranżacji wnętrza.

  Pozachodzie.pl
 • Dekoracyjne litery

  Pozachodzie.pl
 • Dekoracyjne cyfry robione własnoręcznie

  Pozachodzie.pl
 • Liery jako dekoracja ściany

  Pozachodzie.pl

Dekoracyjne litery pasują do wszystkich pomieszczeń: od stylów tradycyjnych, poprzez vintage aż po te nowoczesne. Takie dekoracje sprawdzają się doskonale zarówno we wnętrzach bardzo ascetycznych, jak i tych kolorowych.

Ciekawy pomysł na dekorację ścienną: Napisy na ścianie własnoręcznie zrobione 

– Wiszące tabliczki, naklejki na ściany i szablony do malowania, obrazy lub grafiki, pościel, dywany i inne elementy wyposażenia – to wszystko można już kupić w sklepach, jednak dla mnie warte uwagi są trójwymiarowe litery – mówi Iza Jurasik-Kamińska, ekspert urządzania wnętrz, prowadząca blog pozachodzie.pl. – Mogą być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego, tkaniny a nawet metalu. Ich wyjątkowość polega na tym, że można je dowolnie komponować. Możemy np. stworzyć wyraz (imiona, słowa do motywowania, hasła nam bliskie), cały cytat albo wpasować w przestrzeń pojedyncze literki.

Co zrobić z taką literką dekoracyjna? Najprostsza rzecz to postawić ją na regale, kominku lub oprzeć o ścianę. Luźno stojąca na podłodze wielka figura może wyglądać intrygująco. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są te klejone do ściany lub zawieszane. I to nie tylko w pokoju dziecięcym - ale w jadali, salonie a nawet w łazience.

– Jako wielka fanka rękodzieła, nie byłabym sobą, gdybym nie zaznaczyła, że część literowych dekoracji możemy wykonać samodzielnie, np. uszyć poduszki, zrobić wyklejankę czy obraz – dodaje Jurasik-Kamińska. – Pamiętajmy jednak o umiarze. Ważne, aby ozdoba nie stała się banalna albo nasz dom nie został abecadłem. Proponuję też, aby angielskie słowa zastępować polskimi odpowiednikami. 

Zobacz również: Meble ozdabiane techniką decoupage - oryginalne i śliczne 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy