Meble na mały balkon

Krzesła, doniczki z kwiatami, a nawet hamak. Wszystko tu zmieścisz, tylko w wersji XXS. Poznaj sposoby na zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni.
Balkonzept
Balkonzept montuje się na balustradzie balkonowej (do grubości 80 mm). Przedmiot ten został zaprojektowany przez niemiecką firmę Rephorm.

fot. theoutdoorstylist.com

  • Balkonzept
  • Krzesła sztaplowane na balkon

Nawet na najmniejszym balkonie usiądziesz wygodnie, wypijesz kawę, zjesz obiad albo złapiesz opaleniznę, bujając się w hamaku. Jeśli zaś marzysz o własnym ogrodzie, w doniczkach obok kwiatów możesz zasadzić warzywa i zioła, których zapach umili długie letnie wieczory. 

Zobacz również: Zabudowa balkonu zatrzyma hałas i zwiększy metraż mieszkania

To się przyda na małym balkonie:

  • Składane meble – przydadzą się, gdy na kawę wpadnie sąsiadka. Nieużywane powieś na ścianie – nie zabiorą miejsca na podłodze balkonu.
  • Meble wielofunkcyjne – jeśli zupełnie nie ma miejsca, możesz usiąść na poduszkach albo na skrzyni, w której przechowasz nie tylko siedziska ale i składanego grilla.
  • Sztaplowane krzesła – czyli takie, które możesz ułożyć jedno na drugim. Jeśli jesteś duszą towarzystwa i nie wyobrażasz sobie samotnych wieczorów nawet na niewielkim metrażu, będą dla ciebie w sam raz. Taborety zajmą jeszcze mniej powierzchni twojego balkonu.
  • Podwieszany hamak – zamiast na siłę upychać krzesła i stolik, stwórz na mini-balkonie miejsce tylko do relaksu. Przymocuj do sufitu hak, który wytrzyma obciążenie kilkudziesięciu kilogramów a na nim powieś hamak. Jeśli znudzi ci się bujanie w obłokach, po prostu go złożysz. A zimą możesz wykorzystać jako dodatkowe – i na pewno bardzo atrakcyjne dla gości i domowników - siedzisko w salonie.
  • Blat mocowany do barierki zamiast stolika – ma niewielkie wymiary, ok. 30 na 50 cm, które jednak w zupełności wystarczą, by dwie osoby zjadły przy nim śniadanie. Zmieścisz też na nim kilka filiżanek kawy dla przyjaciół. Gdy jest niepotrzebny składasz go w dół, by przylegał do barierki.
  • Doniczki podwieszane do sufitu i poręczy – na małej powierzchni nie ma już miejsca na stawianie doniczek – balustrada idealnie się do tego nadaje. Doniczki możesz do niej przymocować w obie strony: na zewnątrz posadź kwiaty, do wewnątrz zamocuj mini-ogródek z ziołami i warzywami.
  • Parasol lub parawan mocowany do barierki – na małym balkonie trudno ukryć się przed palącym słońcem, dlatego osłona przeciwsłoneczna jest tu niezbędna. Mocowana na barierce nie zabierze miejsca, a gdy zastosujesz parawan, przy okazji odgrodzisz się od sąsiada i twój balkon będzie bardziej intymny. 
  • Kratownica na ścianie – zazwyczaj jest połączona z donicą na pnącza. Gdy nie ma na to miejsca, powieś na ścianę samą ramę i przymocuj do niej haczyki. Wykorzystasz ją do powieszenia doniczek, małych latarenek czy łańcucha z lampek solarnych albo do odwieszania krzeseł i ozdobnych mini-narzędzi.  

Warto przeczytać: Posadź cebulowe kwiaty w donicach 

Autor: Anna Karda
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Tylko gdzie to kupić?
ja yeti, 17.04.2012, 11:39
I bardzo dobrze, ze tyle kosztują. Niech Polacy zobaczą, co ich czeka jak nadejdzie tu Euro!
Z Polski, 17.04.2012, 21:12
No właśnie,gdzie to kupić?
Eliza, 18.04.2012, 08:09