Meble na mały balkon

Krzesła, doniczki z kwiatami, a nawet hamak. Wszystko tu zmieścisz, tylko w wersji XXS. Poznaj sposoby na zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni.
 • Balkonzept

  Balkonzept montuje się na balustradzie balkonowej (do grubości 80 mm). Przedmiot ten został zaprojektowany przez niemiecką firmę Rephorm.

  theoutdoorstylist.com
 • Krzesła sztaplowane na balkon

  Dzięki krzesłom składanym jedno na drugim, masz zawsze miejsce dla dodatkowych gości.

  Anna Karda

Nawet na najmniejszym balkonie usiądziesz wygodnie, wypijesz kawę, zjesz obiad albo złapiesz opaleniznę, bujając się w hamaku. Jeśli zaś marzysz o własnym ogrodzie, w doniczkach obok kwiatów możesz zasadzić warzywa i zioła, których zapach umili długie letnie wieczory. 

Zobacz również: Zabudowa balkonu zatrzyma hałas i zwiększy metraż mieszkania

To się przyda na małym balkonie:

 • Składane meble – przydadzą się, gdy na kawę wpadnie sąsiadka. Nieużywane powieś na ścianie – nie zabiorą miejsca na podłodze balkonu.
 • Meble wielofunkcyjne – jeśli zupełnie nie ma miejsca, możesz usiąść na poduszkach albo na skrzyni, w której przechowasz nie tylko siedziska ale i składanego grilla.
 • Sztaplowane krzesła – czyli takie, które możesz ułożyć jedno na drugim. Jeśli jesteś duszą towarzystwa i nie wyobrażasz sobie samotnych wieczorów nawet na niewielkim metrażu, będą dla ciebie w sam raz. Taborety zajmą jeszcze mniej powierzchni twojego balkonu.
 • Podwieszany hamak – zamiast na siłę upychać krzesła i stolik, stwórz na mini-balkonie miejsce tylko do relaksu. Przymocuj do sufitu hak, który wytrzyma obciążenie kilkudziesięciu kilogramów a na nim powieś hamak. Jeśli znudzi ci się bujanie w obłokach, po prostu go złożysz. A zimą możesz wykorzystać jako dodatkowe – i na pewno bardzo atrakcyjne dla gości i domowników - siedzisko w salonie.
 • Blat mocowany do barierki zamiast stolika – ma niewielkie wymiary, ok. 30 na 50 cm, które jednak w zupełności wystarczą, by dwie osoby zjadły przy nim śniadanie. Zmieścisz też na nim kilka filiżanek kawy dla przyjaciół. Gdy jest niepotrzebny składasz go w dół, by przylegał do barierki.
 • Doniczki podwieszane do sufitu i poręczy – na małej powierzchni nie ma już miejsca na stawianie doniczek – balustrada idealnie się do tego nadaje. Doniczki możesz do niej przymocować w obie strony: na zewnątrz posadź kwiaty, do wewnątrz zamocuj mini-ogródek z ziołami i warzywami.
 • Parasol lub parawan mocowany do barierki – na małym balkonie trudno ukryć się przed palącym słońcem, dlatego osłona przeciwsłoneczna jest tu niezbędna. Mocowana na barierce nie zabierze miejsca, a gdy zastosujesz parawan, przy okazji odgrodzisz się od sąsiada i twój balkon będzie bardziej intymny. 
 • Kratownica na ścianie – zazwyczaj jest połączona z donicą na pnącza. Gdy nie ma na to miejsca, powieś na ścianę samą ramę i przymocuj do niej haczyki. Wykorzystasz ją do powieszenia doniczek, małych latarenek czy łańcucha z lampek solarnych albo do odwieszania krzeseł i ozdobnych mini-narzędzi.  

Warto przeczytać: Posadź cebulowe kwiaty w donicach 

Autor: Anna Karda
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Tylko gdzie to kupić?
ja yeti, 17.04.2012, 11:39
I bardzo dobrze, ze tyle kosztują. Niech Polacy zobaczą, co ich czeka jak nadejdzie tu Euro!
Z Polski, 17.04.2012, 21:12
No właśnie,gdzie to kupić?
Eliza, 18.04.2012, 08:09

Polecamy