Luksusowe fanaberie robiące niesamowite wrażenia we wnętrzach

Luksus może przybierać różne formy. Zobacz, jak wykorzystać mech, rdzę itp. elementy, by Twoje cztery kąty robiły niesamowite wrażenie.
 • Rdzawe oblicze stylu industrialnego

  Do loftowych wnętrz wkraczają rdzawe barwy, przetarcia i „skorodowane” struktury. To coraz modniejszy trend światowy.

  Ceramstic
 • Rdzawe przetarcia w aranżacji

  Modne są rdzawe barwy, odcienie miedzi, przetarcia i „skorodowane” struktury.

  Ceramstic
 • Akwarium w salonie

  Seagul (Pixabay.com)
 • Akwarium jako element ściany pomiędzy dwoma pomieszczeniami domu

  ReefArt

Kto z nas nie lubi choć trochę luksusu? Nawet jeśli na co dzień nie przywiązujemy do niego wagi, to od czasu do czasu każdy z nas pragnie przebywać w miejscu napawającym zmysły. Dlaczego zatem nie miałby to być nasz dom? Oto kilka rozwiązań, które zmienią każde wnętrze. 

Zobacz również: Jak zrealizować pomysł na loft z antresolą 

Mech na ścianie

Może kojarzyć się niektórym z zimnymi, bezdusznymi centrami handlowymi, ale kto nie widział go w domu – niech żałuje. Mowa tu oczywiście nie zagrzybionej ścianie, a starannie dobranym i ułożonym, zakonserwowanym mchu, który wygląda jak ten prawdziwy, leśny. W japońskiej sztuce ZEN roślina ta jest symbolem wytrwałości, spokoju i ciszy. Jeśli ściana to za dużo, wspaniale prezentują się zielone obrazy oraz wyścielenie stołu, pokrytego szkłem. Niebywałą zaletą jest brak konieczności nawożenia, podlewania i jakiegokolwiek dbania. Ceny, ale też rodzaju mchu różnią się od siebie i za ten najbardziej przypominający właściwy zapłacimy najwięcej. Uspokajający efekt i podziw gwarantowany!

Rdza jako dekoracja

Któż by pomyślał, że rdza może stać się ozdobą wnętrza? Imitacja rdzy na ścianie podbija coraz większą rzeszę miłośników, a ja sama nie mogę się doczekać, kiedy wykorzystam ją we własnym M. Do wyboru mamy kolor klasyczny albo cudownie błękitno-morski. Oba rozwiązania pasują do nowoczesnych, industrialnych, ale także eklektycznych z nutką retro stylów. Rdza najlepiej prezentuje się na ścianach, ale ładnie wygląda także na lodówce lub oryginalnym meblu.

Akwarium w aranżacji mieszkania

Zwykłe akwarium w salonie ustawione na komodzie? Nuda. Teraz popularne są niestandardowo wyeksponowane akwaria. Mało odważnym poleca się narożne akwarium w ścianie, dzięki czemu z każdej strony będzie można podziwiać podwodny świat ryb.


Rafa koralowa w akwarium
Luksusowo wygląda akwarium z rafą koralową. Ten piękny dodatek aranżacyjny ujmuje bogatą kolorystyką i niesamowitymi kształtami.Fot. ReefArt

Miłośnikom niestandardowych rozwiązań z pewnością przypadnie do gustu wyspa kuchenna akwarium albo szklana umywalka z pływającymi rybkami.

Toaleta z odrobiną luksusu

Ciekawym sposobem na umilenie porannej toalety może być zamontowanie samochodowego radio... w spłuczce. Także telewizor naprzeciwko wanny pozwoli na relaks z ulubionym filmem albo nie dopuści do przegapienia ważnych wiadomości w zabieganym życiu. 

Autor: Nina Romanek
0komentarzy