Jak zrobić ozdobny świąteczny wieniec. Pomysły na adwentowy wieniec

Bożonarodzeniową ozdobą może być piękny wieniec. Zobacz, jak samu wykonać taki świąteczny wieniec.
 • Wieniec adwentowy

  Scream1985 (Pixabay.com)
 • Świąteczny wieniec jako dekoracja drzwi wejściowych

  guerraz (Pixabay.com)
 • Pomysł na wieniec adwentowy do wnętrz w stylu skandynawskim

  gefrorene_wand (Pixabay.com)
 • Wieniec adwentowy

  efes (Pixabay.com)
 • Dekoracyjny wieniec adwentowy

  Didgeman (Pixabay.com)
 • Wieniec adwentowy

  Kapa65 (Pixabay.com)
 • Adwentowy wieniec jako dekoracja mieszkania

  Engel62 (Pixabay.com)
 • Pomysł na nowoczesny wieniec adwentowy

  cocoparisienne (Pixabay.com)

Do świąt pozostało już niewiele czasu, a więc najwyższa pora na przygotowanie bożonarodzeniowych ozdób. Oprócz standardowego sprawdzenia bombek i łańcuchów oraz lampek choinkowych, warto spróbować wprowadzić do wnętrza własnoręcznie wykonane dekoracje, szczególnie jeśli możemy w ich wykonanie zaangażować także nasze dzieci. Oto kilka pomysłów na efektowną oprawę domu.

Zobacz: Jak zrobić jadalne dekoracje świąteczne

Wieniec świąteczny do dekoracji domu i mieszkania

Zgodnie z przysłowiem „jak cię widzą, tak cię piszą", w pierwszej kolejności polecam zadbać o dekorację drzwi frontowych, które nie tylko będą witać naszych gości, ale również przypominać nam samym o zbliżającym się magicznym czasie Bożego Narodzenia.

Polecamy wideo: Świąteczne DIY, czyli jak wykonać bożonarodzeniowy wianek 


Wieniec adwentowy
Wieniec adwentowy symbolizuje domową pobożność. Według ludowych zwyczajów robi się go z gałązek drzewa iglastego, które ozdabia się czterema świecami. Zapala się je kolejno w każdą niedzielę adwentu. Współczesne wieńce adwentowe mogą być wykonane nie tylko z gałązek iglastych, a i kształt może odbiegać od tradycyjnego wianka.Fot. annca (Pixabay.com)

Pierwszym z pomysłów jest świeży lub sztuczny wieniec świerkowy, który możesz wykonać samodzielnie albo kupić już gotowy. Aby zrobić go własnoręcznie, musisz splatać ze sobą gałązki iglaka lub wbić je w styropianowe podłoże w kształcie okręgu. Do tak przygotowanej bazy przyczepiaj wszelkie ozdoby, które pasują do ciebie i stylu twojego domu. Ma być pięknie i wesoło. Mile widziane są małe bombki, szyszki, łańcuszki, piórka, a także cukierki w kolorowych papierkach, kokardki czy suszone owoce pomarańczy.

Gdy nie masz pod ręką iglaka, wytnij z tektury okrąg o 5–10-cm brzegach, na które następnie nawijaj łańcuch choinkowy. Jeśli dobierzesz zielony, z powodzeniem zastąpisz prawdziwe drzewko. Ozdoby przyczepiaj za pomocą nitki lub cienkiego drucika.

Dowiedz się: Jak dbać o gwiazdę betlejemską 

Jeśli opanowałeś sztukę robienia świecących kulek z kordonka do perfekcji, spróbuj wykonać wieniec w ten sam sposób. Możesz powiesić go od wewnętrznej strony, aby uniknąć kontaktu lampek z wodą i mrozem. Ułożone na kształt wieńca lampki cotton balls w różnych rozmiarach wprowadzą do wnętrza miłą, ciepłą i nastrojową atmosferę.

Wieńce mogą być także wspaniałą ozdobą stołu i doskonałym miejscem do ułożenia grubych świec. Mieszkańcom ekologicznych mieszkań z pewnością spodobają się dekoracje wykonane z orzechów włoskich, które w prosty sposób przymocujesz do bazy z koła za pomocą gorącego kleju. Kiedy minie świąteczny czas, orzechy nadal będą nadawać się do spożycia.


Wieniec z orzechów włoskich
Wianek z orzechów włoskichFot. Bosch

ZobaczJak zrobić świąteczny wianek z orzechów włoskich 

Miłośnikom szycia polecam wykonanie wianka z dwóch lub trzech pasków materiału o długości ok. 100 cm i szerokości 10 cm. Należy je zszyć na lewej stronie wzdłuż dłuższej krawędzi i jednej krótszej, pozostawiając otwory do włożenia waty lub kulki silikonowej używanej do wypychania poduszek. Następnie przekładamy na prawą stronę, wypychamy i zszywamy wszystkie tunele razem. Przeplataj kawałki naprzemiennie tak jak robi się warkocz. Końcówki, połącz. Voila! Twój bożonarodzeniowy wieniec jest już gotowy. 

Autor: Nina Romanek
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Zawsze można kupić u firmy która się w tym specjalizuje, ja osobiście polecam http://solver-europe.com/
Michał, 01.08.2018, 09:40