Jak uporządkować domowe dokumenty

Dzięki pudełku mBox możesz w jednym miejscu przechowywać rachunki domowe, gwarancje i paragony zakupowe, pełną dokumentacje finansową, dokumenty dotyczące edukacji i kariery zawodowej czy kluczowe dokumenty osobiste, jak paszporty i akty urodzenia.
 • mBox na dokumenty domowe

  Domowe dokumenty warto posegregować w spójny i logiczny sposób. Tym sposobem pożegnamy bałagan w naszych dokumentach.

  e-mbox.com
 • Zakładki tematyczne z mBox-a

  mBox jest podzielony na sześć głównych zakładek: Twój Dom, Finanse i Podatki, Kariera i Edukacja, Zdrowie, Zakupy i Dokumenty Osobiste

  e-mbox.com

Każda z zakładek mBox'a ma czytelny opis dokumentów, jakie należy w niej przechowywać:

 • Twój Dom – zakładka do przechowywania dokumentów i umów ubezpieczeniowych dotyczących domu, rachunków domowych, opłat czynszowych czy podatków od nieruchomości;
 • Finanse i Podatki – ta zakładka służy z kolei do przechowywania wszelkich dokumentów finansowych, takich jak roczne zeznania podatkowe, umowy i ubezpieczenia planów finansowych, korespondencja bankowa; 
 • Kariera i Edukacja – to miejsce przechowywania dyplomów ukończonych szkół, umów o pracę i świadectw pracy, potwierdzeń odbytych kursów czy uzyskanych certyfikatów. 
 • Zakupy – tutaj możemy przechowywać dokumenty, gwarancje i rachunki potwierdzające zakup: wyposażenia mieszkania, przedmiotów osobistych oraz sprzętów niezbędnych w codziennym życiu. 
 • Dokumenty Osobiste – zakładka umożliwia przechowywanie dokumentów takich jak: akty urodzenia, akty małżeństwa, hasła do portali internetowych, umowy osobiste itp. 
 • Zdrowie – ta zakładka ułatwia kontrolę nad takimi dokumentami jak: książeczki zdrowia, książeczki szczepień, wydruki potwierdzające status ubezpieczonego, skierowania lekarskie, wyniki badań, recepty. 

Pudełko do segregacji dokumentów kosztuje około 100 zł.

Autor: redakcja.regiodom
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Witam serdecznie, z bałaganem w dokumentach uporałem się po wielu latach.
Trafiłem na firmę Archipak, i po problemie. Oferują system SAD, proste zestawy na domowe dokumenty. Taki zestaw zawiera pudło zbiorcze, pudło systemowe i kilka teczek z opisem dokumentacji, dodatkowo wydruk jakie dokumenty i jak długo przechowywać. Podstawowa zaleta to funkcjonalność i cena, jakieś 20 - 50 złotych. Pozdrawiam.
Ostrowski, 15.01.2014, 19:06
Dobry patent który stosuję od jakiegoś czasu to porządkowanie wg kolorów. Np obwoluta z kolorem czerwonym to dokumenty z banku, kolor zielony to rachunki itp. Bardzo dobrze się sprawdza. Fajne różnokolorowe rzeczy mają w sklepie wojan.waw.pl, kupiłem trochę segregatorów i innych przekładek i dużo latwiej trzymać porządek.
Falkowski, 11.03.2015, 11:51

Polecamy