Jak przechowywać zabawki – nie tylko w pokoju dziecka

Tagi:
Każdy rodzic wie, jak wiele zabawek posiadają dzieci. Podczas zabawy cały dom zamienia się w przedszkole, a my skaczemy pomiędzy torem wyścigowym, sklepem warzywnym a psim szpitalem. Zobacz, jak i gdzie przechowywać zabawki.
 • Płachta na zabawki

  Jeśli dziecko uwielbia układać klocki idealnym pomysłem będzie korzystanie z płachty, która po złożeniu zamienia się w dekoracyjny worek.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Kosz a zabawki

  Kosz na zabawki może być jednocześnie kuchenką.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Pojemniki na zabawki do pokoju dziewczynki

  Kolorowe pojemniki w pokoju dziecka ożywią aranżację i zachęcą dziecko do utrzymywania porządku.

  Galicja
 • Kufer na zabawki

  Kufer na kółkach jest mobilnym meblem. Dzięki temu zabawki dziecka możemy łatwo transportować pomiędzy pokojami.

  Westwing.pl
 • Kosz na zabawki

  Taki dekoracyjny kosz może stanąć nawet w salonie. A pomieści się w nim cała masa zabawek i pluszowych misiaczków.

  home&you
 • Pojemniki na zawabki

  Funkcjonalne i kolorowe pojemniki na dziecięce skarby zachęcą dziecko do sprzątania.

  Galicja
 • Dekoracyjne pudełko

  Drobne elementy i małe zabawki na przykład z jajek z niespodzianką warto trzymać w pudełkach. w lubianych przez dziecko kolorach.

  home&you
 • Regalik z pojemnikami na zabawki

  To jeden z pomysłów, który sprawdzi się w pokoju dziecka lubiącego gromadzić drobne rzeczy. Pomaga w utrzymaniu wizualnego porządku.

  My Room
 • Pudełka na kółkach

  Zestaw mobilnych pudełek pełnych zabawek sprawdzi się w pokoju dziecka. Jedno z pudełek można też wykorzystać w salonie.

  Westwing.pl
 • Zabawki w pokoju dziecka

  Nie jest łatwo utrzymać porządek w pokoju dziecka, z pomocą przychodzą nam pudełka, kufry i kosze

  MikesPhotos (Pixabay.com)

Pozwalamy dzieciom bałaganić pod warunkiem, że potem wszystko ładnie posprzątają. No właśnie i tu pojawia się problem, gdzie i jak przechowywać ogrom dziecięcych bibelotów?

Kosze na zabawki

Do wyboru mamy szereg materiałów, z których wykonane są kosze na zabawki. Wszystko zależy od stylu, w jakim urządzony jest pokój dziecka. Do wyboru mamy zatem: wiklinowe, plastikowe, metalowe z obiciem z tkaniny lub materiałowe. Mogą być one z pokrywką lub bez. Są o tyle wygodne, że cały bałagan zostaje schowany, a wrzucanie zabawek z odległości może stanowić kolejną zabawę.

Warto zobaczyćWybór biurka i krzesła do biurka do pokoju ucznia

Zobacz oryginalne sposoby na porządek w pokoju dziecka 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Zabawki w pojemnikach

Wysuwane pojemniki spod łóżka są dobrym schowkiem nie tylko na pościel, ale także pluszaki. Ciekawym rozwiązaniem są także pojemniki na kółkach. Po zamknięciu mogą one pełnić rolę samochodzików, na których nasza pociecha może jeździć odpychając się nogami. 

Pufy pełne zabawek

Kiedy w pokoju dziecka nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowywania zabawek, możemy pochować je w pufy ze schowkami, które przydadzą się w salonie do siedzenia wokół sofy przed telewizorem.

Zasłonki

Jeśli w pokoju mamy zasłony, możemy użyć miejsca za nimi do przechowywania zabawek. Sprawdzi się tu zwykła półka lub pojemnik ścienny na buty, który zamknięty, nie ujawni swojej zawartości.

Torby próżniowe

Stare, nieużywane już maskotki może zamknąć w torbie próżniowej. Po odessaniu powietrza zajmie ona naprawdę niewiele miejsca i da się ją łatwo wsunąć, np. pod łóżko lub schować w szafie.

To Cię zainteresuje: Wielofunkcyjne meble dla dzieci sprawdzą się w małym pokoju (WIDEO) 

Drzewo skarbów

Oryginalnym pomysłem jest namalowanie drzewa (może być ciuchcia, etc.) na ścianie i doczepienie do jego liści materiałowych kieszeni, w które dziecko samodzielnie może pochować swoje drobiazgi.

Wielofunkcyjne meble 

Pokój dziecka jest jednocześnie sypialnią, miejscem do nauki oraz bawialnią. Idealnie sprawdzą się meble wielofunkcyjne. Wśród nich znajdziemy półkotapczany, które wracają do łask. Łóżko na antresoli z pojemną szafą, półkami i szufladami do przechowywania różnych rzeczy oraz biurka, które mogą pełnić funkcję nocnej szafeczki.

Wybierając produkty do przechowywania zabawek, zwróćmy uwagę w pierwszej kolejności na sposób ich wykonania. Powierzchnia powinna być zabezpieczona przed podrapaniem lub skaleczeniem się, a wszelkie półki i stojaki przymocowane do ściany. 

Warto zobaczyć: Domowe sposoby na odświeżenie materaca i usunięcie plam z pościeli

Autor: Nina Romanek
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Ja przechowuje cały stos zabawek po córeczce w magazynie samoobsługowym w Less Mess Storage, jak nie przydadzą się na później to je po prostu sprzedam.
AgataL, 28.12.2019, 11:52
Ja też tam przechowuję, różne rzeczy, zwłaszcza te, które mogę jeszcze w przyszłości używać.
Baśka, 28.01.2020, 16:48