Gryzaki do karmienia niemowląt. Jak karmić niemowlaka owocami

Małe dzieci wolą świeże owoce od przygotowywanych z nich papek. Radzimy, jak karmić malucha świeżymi owocami, by nie zadławił się zbyt dużym kawałkiem pokarmu.
  • Gryzak do karmienia niemowlaka

    Gryzak z siatką zapobiega zadławieniu się posiłkiem podczas nauki jedzenia pokarmów stałych. To bezpieczny sposób karmienia niemowlaka. Dzięki poręcznemu uchwytowi maluch może sam trzymać gryzak.

    mk
  • Silikonowy gryzak na owoce

    Silikonowy gryzak przystosowany jest do podawania małych porcji owoców, warzyw, mięsa, ryb oraz herbatników.

    mk

Korzystając z tego typu gryzaków stopniowo przyzwyczajamy dziecko do przejścia z pokarmów płynnych do stałych, które wymagają gryzienia i żucia. W gryzaku możemy podać dziecku kawałki świeżych i mrożonych owoców, warzyw oraz pieczywa i ciasteczek. Jedzenie wystarczy pokroić na mniejsze kawałki i umieścić w siatce lub silikonowym smoczku. Gryzak ma bezpieczne zamknięcie, by maluch sam go nie otworzył.

Dowiedz się: Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w mieszkaniu

Dodatkowo korzystanie z gryzaka pomaga złagodzić ból dziąseł w czasie ząbkowania. Aby zmniejszyć podrażnienie dziąseł, możemy włożyć do gryzaczka odrobinę lodu.
Gryzaki do karmienia polecane są również dzieciom starszym i dorosłym, którzy, ze względu na choroby lub upośledzenia, mają problemy z gryzieniem i łykaniem jedzenia.

Rodzice, którzy dają tego typu gryzaki swoim dzieciom, wykorzystują je również w sytuacji, gdy dziecko boli gardło i chcą podać mu tabletkę do ssania. Wkładają tabletkę do siateczki, by dziecko bezpiecznie przyjęło lekarstwo. Tabletka zostaje ładnie wyssana – ulga dla gardełka jest, a rodzic nie stresuje się, że maluch zakrztusi się tabletką. 

Każdy gryzak ma osłonkę w formie zakrętki, aby dbać o jego higienę nawet w podróży. Gdy wkład w postaci siateczki lub silikonowego smoczka zużyje się, można kupić nowy i wymienić go.
Ceny gryzaków zaczynają się od kilkunastu złotych. Najdroższe modele to wydatek około 50 złotych.

Polecamy równieżElektroniczna niania w telefonie lub na komputerze 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy