Duże naklejki na meble, ściany i sprzęt agd (ZDJĘCIA)

Nie musisz kupować nowych mebli i remontować pokoju, żeby zaaranżować jego wystrój. Raz, dwa zmienisz pomieszczenie, jeśli użyjesz specjalnych naklejek w skali makro. Piszemy, na czym polega ich stosowanie.
 • Naklejki na meble i ściany

  Naklejki na meble i ściany pozwolą na szybką zmianę wystroju.

  fotoboard.com.pl
 • Kolorowa lodówka

  Kolorowa lodówka wygląda oryginalnie za sprawą oklejonych drzwi.

  fotoboard.com.pl
 • Szafa z naklejkami

  Nie musisz kupować nowej szafy, jeśli masz takie naklejki na jej drzwi.

  fotoboard.com.pl
 • Elegancka szafa

  Szafa zrobi wrażenie na wejściu, jeśli będzie przykładowo tak wyglądała.

  fotoboard.com.pl
 • Naklejki na ściany

  Naklejka ścienna w pokoju dziecka może stanowić ozdobę sama w sobie.

  fotoboard.com.pl
 • Naklejki w kuchni

  Naklejki mogą też zdobić kuchenne ściany.

  fotoboard.com.pl
 • Taka ściana wygląda na owocową, chociaż to tylko naklejki.

  fotoboard.com.pl
 • Pokój dziecięcy

  Pokój dziecięcy z takimi meganaklejkami wielokrotnego użytku spodoba się każdemu maluchowi.

  fotoboard.com.pl
 • Propozycja dla dziewczynki

  Oto propozycja dla dziewczynki.

  fotoboard.com.pl
 • Kolorowe ściany

  Kolorowe ściany ożywią pokój dziecięcy.

  fotoboard.com.pl

Naklejki są najszybszym sposobem na zmianę wystroju sypialni, kuchni czy pokoju dziecięcego. Wydrukowane są na folii z technologią kleju punktowego, więc mogą być wielokrotnie przyklejane i odklejane. Sami nakleimy je na ściany, szafy, garderoby czy lodówki. I to bez pęcherzyków powietrza.

Polecamy: Naklejki ścienne, jak szkolne tablice 

Wystarczy naklejka i szafa w sypialni jak nowa

Naklejki są najprostszym sposobem na szybki nowy wygląd szafy lub garderoby. Jeśli znudził nam się ten mebel, nie musimy kupować nowego. Poza tym nie każdy chce, aby na szafie znajdowała się monotonna okleina lub lustro. Jeśli na drzwi nakleimy zdjęcie, przedstawiające np. łąkę w makroskali, z kolorową roślinnością i motylem, stanie się ono mocnym akcentem dekoracyjnym w całej sypialni, szczególnie urządzonej w klasycznych odcieniach brązowego. Takie rozwiązanie wpasuje się zarówno na szafę wnękową, przesuwną, jak i na tradycyjną dwu- lub trzy-drzwiową.

Oryginalna lodówka dzięki naklejce

Lodówka nie musi być biała lub szara. Może pojawić się na niej kolorowa grafika. Warto wybrać naklejkę, którą w łatwy sposób przykleimy na drzwi lodówki. Jeśli kupiliśmy meble kuchenne w stonowanych barwach, powinniśmy wybrać wzór spokojniejszy. Gdy jednak pozwoliliśmy sobie na meble kuchenne w intensywnych odcieniach, dobrym pomysłem będzie bardziej kolorowa naklejka. Może przedstawiać choćby wąską uliczkę w starym mieście, stare drzwi z drewna, ceglany mur, kolorowe kwadraty, orzeźwiające cytrusy czy budkę telefoniczną.

Bajkowa szafa u najmłodszych lokatorów

Wystrój czterech kątów również wpływa na rozwój emocjonalny dzieci. Dlatego należy wypełnić pokój kolorami i bajkowymi wzorami. Przykładowo tak, aby dziewczynka poczuła się jak księżniczka, a chłopiec jak fan sportu. Na szafie w pokoju małego miłośnika motoryzacji można przykleić bajkową grafikę, która przedstawia animowane samochody, autobus czy samolot. Wpasuje się ona do pomieszczenia, gdzie ściany i dywan są w jaskrawym kolorze. 

Technologia kleju punktowego

– Naklejki często wykonywane są na folii adhezyjnej. Przylegają do gładkich powierzchni dzięki napięciu powierzchniowemu. Jednak siła, z jaką to robią, nie jest zbyt duża - tłumaczy Rafał Stachlewski, reprezentujący firmę fotoboard.com.pl. – Do produkcji naklejek wykorzystuje się np. folię z technologią punktowego kleju Easy Dot, która przylega do powierzchni znacznie lepiej.

Zobacz również: Jakie dekoracje do pokoju dziecka i nastolatka wybrać

Powierzchnia klejowa składa się z małych kropek. Pozwala ona na aplikację folii bez ryzyka pojawienia się pęcherzyków powietrza, zagnieceń i nierówności. Struktura kropek tworzy kanały powietrza, dzięki którym jej powierzchnia rozkłada się równo na podłożu. Oznacza to, że z wyklejaniem nawet dużych powierzchni poradzą sobie nawet amatorzy. Klej punktowy nadaje delikatny efekt struktury karbonu, który po pewnym czasie zniknie. Po paru tygodniach rozprowadzi się równomiernie po powierzchni, a naklejka stanie się płaska.

– Zdjęcia i grafiki drukujemy na folii, którą można wielokrotnie przyklejać bez utraty właściwości klejących materiału, konieczności domywania kleju i bez obaw o uszkodzenie oklejanej powierzchni – dodaje Stachlewski. – Ze względu na elastyczność, można naklejać ją na proste i lekko zakrzywione powierzchnie. Nadaje się do ozdobienia ścian, mebli, drzwi, szyb czy lodówek. Maksymalna szerokość jednego arkusza wynosi 150 cm, a szersza naklejka zostanie podzielona na bryty, które podczas klejenia należy ze sobą spasować.

Tak zadbasz o naklejki

Aby naklejki zachowały swój wygląd i właściwości na długo, należy delikatnie czyścić je miękką ściereczką. Do czyszczenia folii nie należy używać detergentów zawierających wybielacze lub produkty ropopochodne. Produkt posiada atest niepalności B1 i M1. Dzięki temu możne być w bezpieczny sposób stosowany w domowych pomieszczeniach. 

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy