Bombki nie tylko na choinkę

Dla tych, dla których zrobienie tradycyjnego, świątecznego stroika z żywych gałązek, świeczki i ozdób jest zbyt dużym wyzwaniem, mamy prostszy sposób: udekorujcie dom bombkami.
  • Bombki

    photojock
  • Bombka

    imelenchon

Nie każdy poradzi sobie z kłującymi gałązkami, umocuje w nich równo świeczkę i misternie udekoruje. W kwiaciarniach można wprawdzie kupić specjalne gąbki, w które można powbijać gałązki by nadać stroikowi ładny kształt, ale brak zdolności może zabić największy zapał, kiedy stroik mimo wysiłku i tak będzie daleki od ideału.

Szkoda pieniędzy i nerwów, kiedy można wykorzystać przechowywane z roku na rok bombki i w kilka chwil – bez zdolności manualnych kwiaciarki – stworzyć z nich oryginalne ozdoby.

Zimowy bukiet

Suche gałęzie pomaluj sztucznym śniegiem w spreju – będą wyglądały bardzo zimowo i dekoracyjnie. Ułóż je w wazonie i zawieś na nich kilka malutkich bombek.

Świąteczna latarenka

Do szklanego lampionu albo innego przeźroczystego naczynia włóż grubą świeczkę. Dookoła niej ułóż bombki różnej wielkości w dwóch-trzech kolorach. Najlepiej, gdy świeca będzie w jednym z kolorów bombek.

Strojna lampka

Do dolnego brzegu abażuru w równych odstępach przyklej od spodu taśmą pętelki (mogą to być także haczyki). Pozawieszaj na nich bombki tej samej wielkości – najlepiej lekkie, plastikowe. Gdy mocowania będą przyszyte, ten sam abażur po świętach można będzie wykorzystać na bardziej trwałą i całoroczną dekorację, np. z kryształków, które pięknie załamują światło.

Obrazki z bombek

Powieś na ścianie lub ustaw na komodzie kilka pustych ramek. Gdy masz już ścianę ozdobioną kolekcją rodzinnych zdjęć, na czas świąt wyjmij z ramek kilka z nich. Po wyjęciu szybki i zdjęcia, na gwoździu powieś bombkę, następnie zawieś na nim ramkę. W tej dekoracji sprawdzą się szczególnie dobrze bombki ze zdobieniami lub w nietypowym kształcie, które na choince nie byłyby tak wyeksponowane.

Bombowe wizytówki

Do bombki zamiast haczyka wystarczy przymocować spinacz i wetknąć w niego ozdobny kartonik z imieniem i nazwiskiem. Warto, by spinacze były ładne: kolorowe lub złote. W Wigilię naszych gości na pewno ucieszy widok takich wizytówek przy ich nakryciu. 

Autor: Anna Karda
0komentarzy