Betonowe gadżety jako oryginalna dekoracja wnętrz

Beton stał się bardzo modnym materiałem we wnętrzach. Obok tradycyjnych betonowych płyt, dostępne są już także meble, blaty, umywalki, dekory strukturalne oraz akcesoria dekoracyjne wykonane z betonu.
 • Świecznik z betonu

  Dzięki ogromnej plastyczności betonu architektonicznego można odlewać z niego rozmaite, często nieoczywiste kształty. Dowodem na to jest choćby ten betonowy świecznik przypominający miękką poduszkę.

  Morgan & Möller
 • Betonowy talerz

  Betonowy gadżet? To pomysł na trwały prezent na święta. Talerz Kvadrat to propozycja dla osób, które przywiązują szczególną wagę do niebanalnej oprawy stołu.

  Morgan & Möller
 • Betonowy napis

  Funkcjonalne przedmioty z plastycznego betonu architektonicznego nie tylko zaskoczą, ale także dodadzą prestiżu i na pewno zaciekawią wszystkich odwiedzających wnętrze.

  Morgan & Möller
 • Świecznik z betonu

  Morgan & Möller
 • Litery z betonu architektonicznego

  Morgan & Möller
 • Betonowe gwiazdy

  Morgan & Möller
 • Betonowe donice we wnętrzu

  Donice Plant dostępne są w różnych rozmiarach. Można je stosować do oprawy kwiatów w salonie, na balkonie lub w biurze.

  Morgan & Möller
 • Świecznik z betonu architektonicznego

  Beton to materiał uniwersalnym. Sprawdzi się zarówno w surowym stylu industrialnym, jak i we wnętrzach bardziej tradycyjnych, jako nowoczesny akcent dekoracyjny.

  Morgan & Möller
 • Betonowa donica na kołkach

  Kółka, na których umieszczona jest betonowa donica, ułatwiają jej przestawianie w dowolne miejsce.

  Morgan & Möller
 • Stolik z betonu architektonicznego

  Taki designerski stolik z betonu architektonicznego latem uprzyjemni chwile spędzone na tarasie, a zimą idealnie wkomponuje się w salon.

  Morgan & Möller
 • Betonowe panele ścienne dla fanów modnej geometrycznej formy

  Geometryczne wzory 3D na betonowych płytkach ściennych w oryginalny sposób załamują promienie światła i wywołują wrażenie gry świateł.

  Morgan & Möller

Zobacz, co może powstać w wyniku zabawy plastyczną formą betonu architektonicznego. Projektując dekoracje z betonu twórcy inspirują się kształtem innych materiałów, takich jak papier czy tkaniny.

Akcesoria z betonu zaskakują kształtem i udowadniają, że każdy materiał, odpowiednio wykorzystany, może stać się podstawą do stworzenia pięknych i wyjątkowych gadżetów.

Dekoracje z betonu architektonicznego w aranżacji mieszkania

Talerz przypominający zastygłą zgiętą kartkę papieru może robić za paterę, na której łatwo wyeksponować owoce i orzechy – "smaczną" dekorację wnętrza.

Srebrno-szare dekoracje w kształcie gwiazd oraz litery ozdobne – od „A" do „Z" i znak „&" można wykorzystać do najnowszego trendu, dekorowania wnętrz przestrzennymi napisami i stworzyć oryginalny akcent aranżacyjny. Betonowy alfabet umożliwia tworzenie całych napisów. 

Polecamy również: Modny trend – pisanie na ścianach i naklejki z sentencjami 

Gwiazdy i litery mogą być użyte również jako podpórki do książek stojących na półce, albo sterty dokumentów biurowych, które trzeba ujarzmić.

Betonowa poduszka brzmi absurdalnie? Świecznik w takiej formie przewrotnie przełamuje skojarzenia miękkiej tkaniny i wygodnego łóżka. To zestawienie kształtu poduszki z trwałą mieszanką betonu jest nie tylko ciekawe, ale także funkcjonalne. Wgłębienie, które imituje odgniecenie na poduszce, uniemożliwia przelanie się wosku na mebel czy parapet. Jego pozostałości, które osadziły się wokół świecy, łatwo można usunąć ze świecznika podważając je nożem.

Można też pokusić się o kontrastowe połączenie chłodnego betonu z żywymi kolorami roślin. Betonowe donice sprawdzą się w pomieszczeniach wykończonych zarówno w klasycznym, jak i bardziej designerskim stylu.
Betonowe donice o większych rozmiarach mogą mieć zainstalowane kółka, tedy łatwo je przemieszczać, by aranżować wnętrze lub taras wedle uznania. W betonowych donicach można trzymać nie tylko rośliny. Mogą posłużyć też za pojemnik na gazety lub inne drobiazgi. 


Betonowy blat kuchenny
Blat z betonu architektonicznego będzie odporny na zabrudzenia i działanie wody, jeżeli go zaimpregnujemy.fot. Morgan & Möller

Zobacz: Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

myślę że to może być ciekawe urozmaicenie, oczywiście jest kwestia dopasowania do reszty wnętrza... i rzecz jasna jakość, jak wiadomo podstawą betonu jest zawsze cement, więc tutaj ma szczególne znaczenie czy spełnia normę, nie ma dziwnych domieszek itp, bo to od razu się przekłada na efekt wizualny
piter, 17.11.2014, 13:27