Aranżacja małej łazienki w kawalerce

Łazienka w bloku pełni funkcję ubikacji, pralni i kąpielową. Odpowiednie wyposażenie łazienki sprawi, że będzie ona pojemna i sprawi wrażenie dużej.
  • łazienka w kawalerce

    W małych mieszkaniach łazienki też są małe. Powiększ je zawieszając duże lustro. najlepiej na całą ścianę.

    Fot. Andrzej Szkocki

Najczęściej w małych mieszkaniach jest mała łazienka razem z toaletą/ubikacją. Jeśli jednak zdarzy się, że w kawalerce mamy dwa osobne pomieszczenia (łazienkę i toaletę) warto zastanowić się, aby z ubikacji zrobić schowek (tych nigdy w mieszkaniu nie jest za dużo), albo nawet garderobę. Sedes natomiast można przenieść do łazienki.

Wyrzuć wannę, wstaw kabinę i pralkę

W jednopokojowym mieszkaniu, w którym zdecydowaliśmy się już na otwartą kuchnię powstaje kłopot - gdzie postawić pralkę. Najwygodniej w łazience. Ale co zrobić, jeśli do tej małej łazienki postanowiliśmy wstawić ubikację.
- Radzę wtedy zrezygnować z wanny i zamontować kabinę prysznicową - mówi architekt. Podpowiada, że ci, którzy wolą kąpiele na siedząco mogą sobie zamówić specjalne kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem. Dorosły może w nim usiąść, a małe dzieci można kąpać jak w wannie.
W ten sposób powstaje miejsce na pralkę, nawet na tę większą, 90-centymetrową. Na pralce można postawić suszarkę, a powyżej zamontować półki na proszki do prania i ręczniki. Ale uwaga, żeby w aranżacji małej łazienki koniecznie pamiętać o zamontowaniu odpowiedniego wentylatora. Należy zwrócić uwagę, aby miał odpowiednią moc.

Duże lustro na ścianie powiększy małą łazienkę

Łazienka w bloku to idealne miejsce, w którym można zamontować na ścianach duże lustra. Lustra dobrze powiększają przestrzeń – choć nie w rzeczywistości, ale optycznie. To już jednak wystarczy, żeby poprawić samopoczucie w ciasnej łazience.
Warto montując lustra zdecydować się na rzeczywiście te duże, nawet na całą powierzchnię ściany, aby efekt był odpowiedni. Takiego lustra nie kupimy w sklepie – ale można je zamówić u szklarza, koniecznie z dowozem (szklarz ma odpowiedni do tego celu samochód). Przy montowaniu dużego lustra należy uważać, żeby nie pękło. W zależności od wielkości i ciężaru lustro przykleja się specjalnym klejem do ściany.

Zamawiając duże lustro pamiętajmy o wymiarach drzwi. –  Radzę dokładnie przemyśleć czy bardzo duże lustro jesteśmy w stanie w ogóle do mieszkania przynieść – podkreślają fachowcy i opowiadają, że już parę razy zdarzyło im się, że właściciele mieszkania zapomnieli o tym wybierając rozmiar lustra na ścianę. – Trzeba było je później ciąć, a gospodarze nie byli zadowoleni w pełni z efektu po powieszeniu luster na ścianach, bo na co innego się nastawili. 

Autor: Bogna Skarul
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Ale profecjonalne zdjecie takie jak dziennikarze z porannego. Robiac zdjecie lazienki pokazaliscie tylko kwiatek i lusterko. Gratulacje
Anonim, 22.04.2011, 22:14
Zosia, 19.06.2012, 22:53