Akwarium – stylowy element nowoczesnego wnętrza

Akwaria mogą być nie tylko przedmiotem pasji, lecz także pięknymi i nowoczesnymi elementami dekoracji wnętrz. Są instalowane zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i hotelach czy restauracjach. Działają na nas kojąco i wywołują pozytywne emocje, ale tylko wtedy, gdy są zadbane.
  • Akwarium – stylowy element nowoczesnego wnętrza

    123RF

Nawet magiczna złota rybka wpuszczona do zbyt małego akwarium nie spełniałaby żadnych życzeń, ponieważ miałaby złe warunki bytowe.

Zobacz też: Najlepsze lokum dla pupila: szukamy miejsca dla psa, kota, rybek i innych zwierzaków 

- Na małą rybę potrzebujemy minimum 1–2 l wody, na średnią – 5, a na dużą – ponad 10. Weźmy przy tym pod uwagę, że te dostępne w sklepach to dopiero narybek, który znacznie urośnie. Przed zakupem poczytajmy o danym gatunku. Przygodę z akwarystyką najlepiej zacząć od książki – radzi dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Najtrudniejsze w utrzymaniu są niewielkie akwaria. Amatorzy powinni inwestować w zbiorniki co najmniej 60-litrowe. W ich urządzeniu mogą pomóc członkowie klubów akwarystycznych – często oddają rośliny za darmo. Oprócz nich niezbędny będzie filtr i termometr. Zanim kupimy rybki, poczekajmy, aż akwarium „dojrzeje". Zbadajmy też parametry wody i dopasujmy gatunek, który najlepiej będzie się czuł w danych warunkach i temperaturze. Początkującym akwarystom poleca się gupiki, brzanki, neony i danio, gdyż są dość łatwe w hodowli.

Jeżeli nie mamy czasu zajmować się akwarium osobiście, a chcielibyśmy cieszyć się jego urokiem, możemy korzystać z usług specjalistów zakładających i serwisujących zbiorniki. To rozwiązanie szczególnie dobre dla firm, którym zależy na stworzeniu w miejscu pracy wyjątkowej atmosfery przy minimalnym wysiłku. 


Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: infoWire.pl
Wideo
  • Akwarium – stylowy element nowoczesnego wnętrza
0komentarzy

Polecamy