6 pomysłów na kreatywne wykorzystanie słoików (WIDEO)

Słoiki są w każdym domu. Zobacz, jak kreatywnie wykorzystać je do dekoracji mieszkania, podawania deserów i oświetlenia ogrodu.
 • Pomysły na wykorzystanie słoików

  W słoikach można nie tylko przechowywać produkty spożywcze. Szklane pojemniki po przetworach mogą pełnić wiele funkcji. Kliknij w zdjęcie i zobacz, co możesz wyczarować ze swoich słoików.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Dekoracyjna wersja słoików z przetworami

  Słoiki dawniej kojarzyły się nam tylko z piwnicą i trzymanymi w nich przetworach. Obecnie, nawet gdy słoiki nadal służą do trzymania przetworów, stają się prawdziwym dekoracyjnym smaczkiem.

  belchonock (123RF)
 • Lampion na halloween zrobiony ze słoika

  Wzory z bibuły naklejone na halloweenowy lampion mogą przedstawiać duchy, nietoperze, czy koty skradające się nocną porą.

  PublicDomainPictures (Pixabay.com)
 • Lampion ze słoika

  Lampion ze słoika może dawać piękny efekt świetlny dzięki umieszczonym wewnątrz diodom led.

  StockSnap (Pixabay.com)
 • Świecznik ze słoika

  Aby powstał dekoracyjny świecznik ze zwykłego słoika, wystarczy przewiązać naczynie ulubioną wstążko i umieścić w nim świeczkę.

  StockSnap (Pixabay)
 • Słoik na ciastka

  Taki słoik z łakociami wygląda cudnie, ale najpewniej trzeba będzie ukryć go przed dziećmi.

  FotoEmotions (Pixabay.com)
 • Słoik zamieniony w wazon

  Z każdego słoika można zrobić wazon. Wystarczy odrobina kreatywności i dobranie kwiatów do pojemnika.

  StockSnap (Pixabay.com)
 • Kwiaty w słoiku

  Piękne kwiaty nie potrzebują drogiego wazonu, by zdobić nasze mieszkania.

  Free-Photos (Pixabaycom)
 • Granola w słoiku

  Tak przygotowaną w słoiku granolę łatwo zamknąć i wziąć na drugie śniadanie do pracy.

  cgdsro (Pixabay.com)
 • Słoik to oryginalny pomysł na zaserwowanie deseru

  ulyanakhorunzha (123RF)

Przetwory to najbardziej oczywiste zastosowanie słoików, choć i w tym przypadku możemy pokusić się o dekoracyjne wykorzystanie z pozoru nudnych pojemników. Zamknięte w nich warzywa i owoce mogą być piękną dekoracją naszej kuchni, której styl i sposób ekspozycji zależy od nas.

Polecamy również: Oryginalne lampy wykonane z części samochodowych (ZDJĘCIA)

1. Rozświetlone słoiki

Lampiony i świeczniki to kolejny, ale dużo bardziej ciekawy i oryginalny pomysł na wykorzystanie słoików, które zalegają nam w kuchni. Aby go wykonać, wybierz słoik i przygotuj drut do zrobienia zawieszki oraz tealight do umieszczenia w środku. Oczywiście tak przygotowany lampion można udekorować w dowolnym stylu, by wykorzystać go we wnętrzu lub w ogrodzie.

W aranżacji mieszkania ciekawie wyglądają świeczniki, które rozświetlone są dzięki umieszczonym w nich diodom led (podłączonym do prądu lub działającym na baterie).


Świecznik ze słoika
Ogrodowe lampiony zrobione ze słoików to minimalny wydatek.Fot. Studiolarsen (Pixabay.com)

Zobacz kreatywne pomysły dekoratorki na wykorzystanie słoików

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

2. Pojemnik na łakocie i nie tylko

Słoiki to również wdzięczne pojemniki do dekoracyjnego przechowywania ciasteczek i innych słodyczy. A jeśli nie jesteśmy łasuchami, to na kuchennych półkach ustawmy słoiki wypełnione różnymi makaronami i kaszami.


Słodycze w słoiku
Zwykły słoik z naklejonymi aplikacjami, wypełniony łakociami to oryginalna dekoracja mieszkania. Może ona stanąć zarówno w kuchni, jak i w salonie czy jadalni.Fot. Pixabay.com

Warto wiedzieć: Co zrobić, by tulipany stały w wazonie jak najdłużej

3. Wazon to czy słoik?

Jeśli w kuchni zalega nam ciekawy słoiczek po miodzie lub powidłach, możemy wykorzystać go do ekspozycji kwiatów. Zwykły słoik choćby po ogórkach kiszonych też się przyda. Wystarczy nakleić na niego koronkę, lub obwiązać go piękną wstążką.


Wazon ze słoika
Na dno słoika wrzuć kamyki, nalej wody, włóż kwiaty i piknie wyglądający wazon gotowy.Fot. Pezibear (Pixabay.com)

4. Apetyczny deser podany w słoiku

Podawanie jedzenia w słoikach jest ostatnio bardzo modne. Do takiego sposobu serwowania posiłków sięgają nawet renomowane restauracje.


Deser podany w słoiku
Desery podawane w słoiczkach wyglądają bardzo efektownie. Najciekawiej wyglądają te, które składają się z warstw w różnych kolorach. Fot. Einladung_zum_Essen (Pixabay.com)

5. Zabawna dekoracja do dziecięcego pokoju 

Ze słoika można również zrobić pojemnik biurkowy do trzymania różnych drobiazgów lub wykorzystać jako bazę do wykonania dekoracji, która stojąc na półce, będzie ślicznym lub zabawny, doełłnieniem wystroju.


Dekoracja w słoiku
Słoiki można wykorzystać do robienia prac plastycznych. Takie wspólne spędzanie czasu z dzieckiem może zaowocować zabawnymi dekoracjami do pokoju dziecięcego. Fot. ducken99 (Pixabay.com)

6. Żyrandol ze słoika

Z odrobiną chęci słoik można zamienić nawet w żyrandol. Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale i w mieszkaniu urządzonym w stylu industrialnym lub loftowym. To sposób na modny, tani żyrandol.


Żyrandole ze słoika
Słoik świetnie sprawdzi się również w roli żyrandolaFot. Free-Photos (Pixabay.com)

Autor: redakcja.regiodom
15komentarzy