Zamieszka z obcymi ludźmi, bo nie stać jej na wykup mieszkania (WIDEO)

Bogusław Gąsiorowski, wójt gminy Lubsza (województwo opolskie) zagroził lokatorce, której nie stać na wykup mieszkania, że dokwateruje jej obce osoby.
  • W tym budynku mieszka rodzina, której wójt chce dokwaterować mieszkanców

    x-news/ttv

Pani Katarzyna z mężem i trójką dzieci mieszka w Bąkowicach, które należą do gminy Świerczów, jednak w budynku należącym do gminy Lubsza. Gmina ta zaczęła sprzedawać mieszkania lokatorom, po cenie niższej nawet o 85%. Jednak to i tak za dużo dla rodziny z Bąkowic. Nie stać ich na wykup mieszkania.

Zobacz: Inwalida kontra deweloper. Bardzo długa wojna o złe mieszkanie

Wójt przysłał więc pismo, w którym zapowiada, że dokwateruje rodzinie dwie osoby, co znacznie zmniejszy koszt wykupu lokalu.

TTV/x-news 

Wójt w swojej decyzji powołuje się na ustawę o ewidencji ludności. Jednak specjaliści prawa mieszkaniowego, nie popierają jego działań i mówią, że nie ma takich przepisów, które by uzasadniały tego typu pomysł. Rodzina pani Katarzyny regularnie płaci czynsz i nie niszczy mieszkania, więc nie ma podstaw do pozbawienia ich mieszkania.

Kobieta próbowała rozmawiać z wójtem, jednak ten nie widzi w swoim postępowaniu żadnych problemów. Sprawę rozpatrzy wkrótce rada gminy Lubsza.

Autor: TTV/x-news
13komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (13)

Widać, że temu aroganckiemu wójtowi władza w głowie pomieszała i co najgorsze nie wyszło mu to na zdrowie a wręcz przeciwnie padło na jego zdolnośc myslenia:) zresztą już po wyglądzie wójta można poznać, że człowiek ten nie należy do ludzi którzy potrafią przychylnie popatrzec na problem ludzi.Ciekawe co zrobi wójt jak w nastepnych wyborach nie zostanie wybrany na stanowisko wójta,przecież bez swoich mieszkanców-wyborców ten człowiek najprawdopodniej byłby nikim.
M, 10.03.2014, 12:59
Ten typek niech zakwateruje osoby najlepiej pod własnym dachem!!! Ciekawe czy jego rodzina by poszła na taki układ!!!
Malwa, 10.03.2014, 14:16
ciekawe co ty bys zrobił gdybyś wynajmował mieszkanie, baba dostała mozliwosc zakupu mieszkania o 85% nizszej wartosci! na pewno bys nic nie robil z faktem ze nie dostajesz hajsu za mieszkanie ktore wynajmujesz ;) postaw sie w sytuacji wujta idioto. placisz=mieszkasz, nic nie jest za darmo
kowalski, 11.03.2014, 10:33
Popieram działania wójta. Sam we Wrocławiu wynajmuję mieszkanie dwupokojowe z dziewczyną i niestety koszt wynajmu jest taki, że sami sobie musieliśmy dokwaterować obcą osobę, aby starczyło na wynajem i rachunki. Nie mogę pojąć jak to jest, że ja z dziewczyną musimy ciężko zapieprzać, opłacać rachunki i płacić za wynajem, a komuś takiemu ma się to NALEŻEĆ z urzędu. Jakby mi ktoś za taką cenę proponował kupno mieszkania stanąłbym na głowie i bym to zrobił. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze jak się promuje nierobów i roszczeniowców , a kara wysokimi podatkami ludzi, którzy uczciwie pracują i próbują sobie jakoś poradzić SAMI. Nie stać ich to niech mieszkają na kupie, może wtedy się zmotywują aby poprawić swój los
Czesław Huk, 10.03.2014, 14:46
ja bym sie do was wprowadził. a pod twoja nieobecnosc zajabyl sie twoja kolezanka w ramach czynszu.
ja dociebie, 10.03.2014, 14:58
Panie Czesławie Huku - trzeba było w młodości kamieniami w szkołę nie ciskać - to dziś byłbyś pełnoprawnym członkiem społeczeństwa potrafiącym czytać i pisać, a tymczasem jesteś półanalfabetą, bo kompletnie nic nie zrozumiałeś z tekstu tej notki prasowej. A ja nie będę ci nic tłumaczył, bo nie nadaję się na tłumacza dla inteligentnych inaczej...
Co do meritum: nie wierzę, by urzędnik samorządowy był aż tak głupi i arogancki, by zrobić to, o czym przeczytaliśmy; to jakieś przekłamanie albo kawał.
Ale jeśli to wszystko jest prawdą - to sprawa jest absolutnie bezprzedmiotowa, bo żaden wójt nie ma najmniejszego prawa dokwaterowywać kogoś rodzinie płacącej czynsz i nie dewastującej mieszkania ani też nie ma prawa zmuszać tej rodziny do wykupu mieszkania lub opuszczenia go.
Zaś w kwestii tego całego wójta - tym swoim zagraniem udowodnił wszem i wobec, że brak mu kompetencji do bycia stróżem w UG...
Mam nadzieję, że będziecie PT tubylcy pamiętać o tym przy najbliższych wyborach!
kloszard, 10.03.2014, 19:17
Kiedy wreszcie w tym kraju skończy się komuna? Jakim cudem w ponoć kapitalistycznym kraju istnieje coś takiego jak mieszkanie KOMUNALNE???? Brawo dla wójta za pozbywanie się tej patologii przez danie możliwości wykupu.
areq, 10.03.2014, 22:50
KOMUNALNY ma niewiele wspólnego z KOMUNĄ.
m., 11.03.2014, 11:27
Mieszkanie komunalne nie należy do niej, więc wójt zaproponował jej wykup mieszkania za kwotę minimalną, którą wiekszość ludzi mi przyjęła. Jako właściciel wójt ma prawo chcieć sprzedać to mieszkanie, lub wynająć komu innemu, dla interesu całej gminy. A babka chciałaby za darmo czy małą kwotę mieszkać w czyimś mieszkaniu i nic jej nie obchodzi ze gmina na tym traci, bo ona tam mieszka. Głupie babsko, niech sobie wynajmie od kogoś prywatnego mieszkanie jak robią normalni uczciwi ludzie.
Izabela, 10.03.2014, 19:16
Zwykle te mieszkania nie były wybudowane ani teraz, ani z a komuny tylko jeszcze przed wojną. Wójt nie ma więc nic do gadania. On ma jednak do tego prawo. Do dupy z takim popieprzonym prawem.
A nie podobała wam się "komuna", to teraz macie.
XXXY, 11.03.2014, 14:42
Ja chętnie kupie za cenę niższą o 85%
wk, 11.03.2014, 08:05
kowalski, 11.03.2014, 10:34
Pani Katarzynka chodzi dumna i uśmiechnieta bo ma swoje 5 minut w mediach, a na tym cierpią pozostali lokatorzy, którzy nie wykupili mieszkań a właśnie dostali podwyżkę czynszu!!!! Dlaczego ona wojuje z wójtem a cierpią inni.... Ile za to dostała (opłacało się chociaż)???? może na wykup mieszkania wystarczy ?!!!!!!
Gertruda, 19.03.2014, 15:14