Wyższe podatki od nieruchomości w 2014 roku

Znane już są maksymalne stawki podatków lokalnych na 2014 roku, a więc także podatku od nieruchomości. Oczywiście wzrosły one w stosunku do obecnych. O ile więcej zapłacą właściciele nieruchomości?
Wzrośnie podatek od nieruchomości
W 2014 roku powinniśmy spodziewać się wyższych stawek podatku od nieruchomości.

fot. mk

Maksymalne stawki są co roku aktualizowane przez Ministra Finansów. Zmiana stawek podatków lokalnych uzależniona jest od inflacji. Dzięki temu, że w ostatnim roku była ona niższa, zmiana stawek nie jest aż tak duża jak między rokiem 2012 i 2013. 

Maksymalne stawki podatku od nieruchomości na 2014 rok

Oczywiście ostateczna decyzja o wysokości stawek podatków lokalnych, w tym podatku od nieruchomości, należy do gminy. Może ona ustalić niższe stawki, a także różnicować je biorąc pod uwagę czynniki decydujące o atrakcyjności gruntów i budynków. Mimo wszystko należy liczyć się z tym, iż najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie podwyższenie obecnie obowiązujących stawek.

Zdaniem ekspertów: System opodatkowania nieruchomości w Polsce jest przestarzały i niesprawiedliwy 

Autor: Emmerson S.A.
18komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (18)

czy ktoś się pyta ludzi czy będą mieli pieniądze żeby placic ludzie patologia tylko podwyżki podwyzki
taki ludek, 06.09.2013, 20:40
CZY PROBOSZCZOWIE TEŻ BENDĄ PŁACIĆ PODATKI.
JURKOWSKI, 07.09.2013, 07:04
CZY ATEIŚCI I KOMISARZE TEŻ BENDOM PŁACIĆ PODATKI
HENRYK, 07.09.2013, 07:57
Ależ oczywiście - ateiści będą płacić podatki. Katolicy będą płacić podatki. Żydzi będą płacić podatki. Biali, czarni, żółci. Wszyscy ludzie są równi niezależnie od rasy, narodowości, religii (bądź jej braku).
Ależ skądże - czemu komisarze mieliby płacić podatki?
Ale za to możesz się udać do urzędu pracy i dostaniesz finansowany z twoich podatków kurs obsługi przeglądarki Firefox, abyś mógł oglądać założony za twoje podatki portal o kotach. O ile oczywiście zmieścisz się w parytecie.
schizotypal, 07.09.2013, 08:52
bogaci od tego maja prawników, żeby im wyszukali wyjątki i załatwiali zwolnienie od podatków. Ewentualnie podatki będa oni płacić w dalszym ciągu na Cyprze, w Lichtensteinie, Tuvalu. Tam podatki nie wzrastają w 2014.
cranky, 07.09.2013, 12:37
Nie,- proboszczowie nie bedą dalej płacic podatki poniewąż słabe o odmózdżone panstwo polskie liczy na ambonalną łaskawość proboszców aby zapewnić sobie ciepły stołek na nastepną kadencje. Proboszczowie, jak zwykle po cichu wydoją państwo polskie z następnych miliardów.
Karlheinz Deschner, 07.09.2013, 20:38
jestes nie dopieszczony i mysle ze twoja stara cie nie kochala.
Panstwo wydoi PO i pedzie z kturymi kolaboruje. to PO zadluza panstwo nA DZIESIATKI MILIARDOW DLUGU NARODOWEGO, TO PO PRYWATYZUJE SZPITALE I ZAMYKA ZAKLADY PRACY A CO ZA TO DAJE,, NIC,,, KOMPLETNIE NIC. TO PO SPRZEDALO SIE RUSKIM I NIEMCOM. CZEGO NIE ZROBIL DZIADEK W WERMACHCIE TO ZROBI JEGO WNUCZEK D. TUSK W RZADZIE. ZAMYKAJAC SZPITALE I DOPROWADZAJAC DO ROCZNYCH KOLEJEK DO LEKARZY SKAZUJE LUDZI NA SMIERĆ.!!!!!
sdff, 08.09.2013, 13:38
My księża nigdy nie będziemy płacić podatków ponieważ jesteśmy do wyższych celów.
takie dziwne pytania tylko nas obrażają
apokalipsa, 08.09.2013, 19:29
już płaca głupku w przeciwieństwie do partyjniaków
proboszcz, 08.09.2013, 20:19
Kiedy w reszcie ta przeklęta PO wyleci z gry razem z tym znienawidzonym przez ludzi Tuskiem. To najgorszy premier i rząd od drugiej wojny światowej.
Po Cholere, 07.09.2013, 07:17
nie chcieliscie kaczynskiego wybraliscie tuska i co macie? wielkie gowno!!! tak zle i tak niedobrze? rewolucja i tyle!! wybic wszystkich w pien i zaczac od nowa, z ludzmi ktorzy takiej polityki wogole nie znaja!! tylko czy sa tacy???
zyggi, 07.09.2013, 10:53
Tak pewnie Kaczynski do władzy dojdzie bedziemy mieli raj na ziemi ,na pierwszym planie rozliczanie platformy na drugim smolensk a gospodarka dalej bedzie sie cofac w polsce Ludzie wy wierzycie ze PIS to zbawienie dla polski grubo sie mylicie jedni i drudzy do dobre złodzieje
gosc, 07.09.2013, 11:32
Żoden z nich nie moze rzundzić to sum polskie maluchy, tylko po miescie sie mogo krencic.
Ryszard, 08.09.2013, 19:08
Plemiel Tobie zły ale dla cioci merkeli dobry robi na jej konto.
Trup, 07.09.2013, 21:18
Pamiętaj Drogi Wyborco na kogo głosujesz.
Niech Ci PO (Partia Obłudy) i jej pajac wałęsa nie robi nadziei na lepsze jutro!
Kolega Psudodemokracji, 07.09.2013, 14:09
CZy włąściciele kościołów (proboszczowie) też będą płacili podatki od nieruchomości?
tacowy, 07.09.2013, 22:04
nie darmoziad nie placi
pel, 08.09.2013, 22:59
Dla inwestora, to i tak złoty okres. Nie ma co ukrywać, że nieruchomości są tanie, podaż wysoka, jeśli pojawi się kasa, to będą też przejęcia. Jartom ma mnóstwo wolnych hal, logiczne, że musi dojść do poważnych przejęć. Kwestia tylko tego, ile na to poczekamy.
biso, 30.12.2013, 12:24