Kto otrzyma jedno z 500 mieszkań komunalnych w Szczecinie? Jest lista

O godz. 11 przed siedzibą Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie wywieszono listy z nazwiskami kandydatów ma mieszkania komunalne i z zasobów TBS. Na trzech listach jest prawie pół tysiąca nazwisk.
  • Mieszkania komunalne w Szczecinie. Lista

    Kolejka przed siedzibą Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie w październiku 2012 roku, w przeddzień zakończenia przyjmowania wniosków o mieszkanie komunalne.

    Sebastian Wołosz

- Jestem szczęśliwy. Po 15 -latach czekania mamy szansę na mieszkanie - cieszył się Krzysztof Świątkowski.

 

Ale większość osób była rozczarowana. O mieszkanie komunalne w Szczecinie stara się ponad 5 tysięcy osób.

- Myślałam, że dostaną Zajączka na święta. Ale nic z tego. Czekam 17 lat na mieszkanie, muszę poczekać jeszcze trochę. Ale na pewno się odwołam- mówiła rozczarowana pani Elżbieta.

Przypomnijmy, że ogłoszone dziś listy nie są ostateczne. Teraz przez miesiąc można składać odwołania. Ostateczną listę poznamy w lipcu.

Miasto przygotowało prawie pół tysiąca mieszkań: socjalnych (59), do remontu (350) oraz TBS (75).

Ta lista to na razie projekt, bo przez najbliższe miesiące będzie trwała procedura odwołań i weryfikacji punktacji. Ostateczna lista osób i mieszkań zakwalifikowanych do wynajęcia lokalu będzie ogłoszona w lipcu - mówi Sylwia Rogulska, z-ca dyrektora ZBiLK.

Od dziś do 24 kwietnia każdy, kto starł się o lokal z zasobów miasta będzie mógł się odwołać. Mogą to zrobić nie tylko ci tych, których na liście zabrakło i czują się pokrzywdzeni. Odwołać się mogą także ci z listy jeśli uważają, że przyznano im za mało punktów ( o pierwszeństwie przyznania mieszkania z listy będzie decydowała kolejność na liście).

Odwołania składamy w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 w godz. 7.30-15.30. Wątpliwości pomogą nam też wyjaśnić pracownicy Działu Zasiedleń Lokali Mieszkalnych (pok. nr 4). Tel: 91 43 30 226; 91 43 45 421; 91 43 45 455.

Co oceniono przy staraniach o mieszkanie komunalne i z TBS?
- okres zamieszkiwania w Szczecinie.
- zakończony i pozytywnie zaopiniowany udział w programach pomocowych lub terapiach.
- stan zdrowia.
- zamieszkiwanie w lokalach chronionych lub treningowych.
- dotychczasowe warunki mieszkaniowe.
- okres oczekiwania w "starej kolejce".

Dziś wywieszono trzy listy. Na pierwszej są będą nazwiska tych, którzy chcą zamieszkać w lokalach socjalnych (59 sztuk). Na drugiej chętni do wynajęcia mieszkania do remontu (350). Na trzeciej ci, którzy chcą wynająć mieszanie z zasobów Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS) - 75 sztuk.

Gdzie szukać listy

Przed siedzibą ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 oraz w siedzibach rejonów ZBiLK: nr 2 ul. Kościelna 12, nr 3 ul. Komuny Paryskiej 2/3, nr 4 i 5 ul. Kadłubka 24a, nr 6 ul. Podhalańska 9, nr 7 i 9 ul. Jagiellońska 33, nr 8 ul. Niemierzyńska 22, nr 10 ul. Łokietka 22, nr 13 ul. Kaszubska 30, nr 14 ul. Szpitalna 18, nr 15 ul. Goszczyńskiego 4.

Wykazy dostępne będą także od 25 marca na stronie internetowej www.zbilk.szczecin.pl. 

Autor: GDP
21komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (21)

miało niby być też 100 mieszkań dla starej kolejki i gdzie one sa sie pytam????????
grabowska, 25.03.2013, 13:27
Chcesz dostać mieszkanie z miasta w Szczecinie? Musisz być bezrobotnym niepełnosprawnym alkoholikiem wychodzącym z bezdomności, bo młode małżeństwa z dziećmi nie mają szans na mieszkanie. Jasne lepiej dać jakiemuś pijusowi, bo za to przyznawano punkty!!!!! Miało być lepiej dla młodych rodzin, ciekawe gdzie?A za 5 m na osobe dostaje się 0 punktów i co z tego, że mieszka się na kawalerce z matką i rodzeństwem a żona osobno z dziećmi i matką też na kawalerce!!!!! Ciekawe ilu znajomych urzędasów dostało mieszkanie.
Załamany, 25.03.2013, 13:53
Szczecin skresla mlodych ludzi! Minimum 10 lat zamieszkania w Szczecinie - a cdo z tymi ktorzy chca wystartowac? Moga sobie pomarzyc! Ponadto jesli nie masz nalogow, terapii lub niepelnosprawnosci dostaje 0 punktow. Zamiast karac patologie to sie ja nagradza!!! Niedawno eksmitowali takich ludzi tylko po to zeby znow im takie mieszkanie oddac? To jest kpina. Szkoda ze Panie urzedniczki nie widzialy w tej kolejce z wnioskami kilku takich "potrzebujacych" osob co wnioski mialy wypelnione wzorowo wedlug kryteriow, a obwieszone byly zlotem, palily najdrozsze fajki i opowiadaly jak ta maz na czarno za granica robi i ile kasy przywozi. A Ty zarabiasz 1500 i musisz zaplacic za to wynajem od prywatnego wlasciciela i jeszcze zyc bo dla miasta to juz jestes za bogaty!!!! Az mnie telepie, pol roku marzen poszlo sie j****ac!
ja, 25.03.2013, 14:02
URZAD WYMAGA ZAROBKOW PO 6 TYS ZEBY DOSTAC TBS A DAJE PUNKTY JAK KTOS KORZYSTA Z POMOCY SPOLECZNEJ JEDNO WYKLUCZA DRUGIE,W TYM KRAJU TO TYLKO MOZNA DOSTAC DEPRESJE I SIE POWIESIC
JULIA, 26.03.2013, 06:17
ja 15 lat czekałam juz w kolejce dostałam klucze do mieszkania po czym mi je zabrano stwierdzili ze wychodzac za mąz moje miejsce jest przy mezu i mi sie nalezy 1/32 w tym momencie jestem po rozwodzie i według prawa nie nalerzy mi sie nic mam cieszka sytuacje mieszkaniowa całe zycie mieszkam w szczecinie mam 3 dzieci i otrzymałam tylko 6 punktow wiec zeby otrzymac mieszkanie ze zbiku to trzeba mniec chyba 80 lat i z 9 dzieci albo duzo pieniendzy te mieszkania nie sa dla biednych i potrzebujacych
welcz, 25.03.2013, 14:01
Jakim prawem rozdaje się mieszkania komunalne za darmochę, w weźcie tak jak jak kredyt i kupcie chatę na wolnym rynku a jest ich teraz cała masa. Całe to rozdawnictwo to pokomunistyczne myślenie, nie stać cię to do przytułku albo pod most, chcieliśmy kapitalizmu to go teraz "konsumujmy" z jego plusami i minusami. Same roszczeniowe postawy, a "to mi się należy" a "to za mało punktów mi dali" - banda nieudaczników życiowych!
lolek, 25.03.2013, 14:10
kto pałko da ci teraz kredyt jak niektorzy ludzie nie maja pracy ,,,lub maja za małe zarobki ....dawałaś d.........y to cie moze stać na mieszkanie ale co nie którzy tacy nie są żeby sie puszczac za kase wstyd!!!!!!!!!!
grabowska, 25.03.2013, 14:23
Jeśli wg Ciebie zarobienie na mieszkanie to dawanie d@@y to strasznie mi ciebie żal.
Grześ, 25.03.2013, 14:48
a czy to moja wina że nie mają pracy? że zarobki są małe? też mi się nie przelewa ale przynajmniej nie siedze na czimś garbie
antychuba, 25.03.2013, 15:24
O, ile nienawiści wśród prawdziwych nieudaczników życiowych, cieniasy z was i tyle!
Ja mam duże w 100% własne mieszkanie i to nas różni, ja coś mam a wy g*wno macie. A dupy to może wy dajecie i nie macie czasu na zarabianie pieniędzy.
lolek, 25.03.2013, 14:48
To co takiego robisz w zyciu ze Cie bylo stac na 100% wlasne mieszkanie? I przepraszam Cie bardzo, chetnie bym kredyt splacala gdybym tylko mogla go dostac!
ja, 25.03.2013, 14:59
A jak ktoś jest ciężko chory, to wg ciebie też jest nieudacznikiem życiowym. Patrzysz na ludziz tylko przez pryzmat posiadania, bo jak tak to cienki bolek jesteś obsrańcu.
ktosiek, 25.03.2013, 15:02
Ilu jest takich umownych ciężko chorych, 1 a może 2% całej populacji czekających na prezent wart masę kasy, nigdy w życiu o nic nie żebrałem ale patrząc na to co się teraz dzieje to może źle zrobiłem. Trzeba było zrobić żonie kilkoro dzieci, być alkoholikiem na odwyku, jak Ferdek Kiepski być człowiekiem stale poszukującym pracy to może załapałbym się na jakieś cztery kąty...
Najważniejszy cel w tej dyskusji osiągnąłem obnażając słabość roszczeniowego społeczeństwa poznając przy okazji jego agresję wobec mających inne poglądy. Na tym kończę nadawanie.
lolek, 25.03.2013, 15:44
MOŻECIE MI WYJASNIC PUNKTACJE BO CHYBA JA COS ZLE ODBIERAM W OSTATNIM PUNKCIE MAM 0 PONIEWAZ W MIESZKANIU W KTÓRYM MIESZKAM NIC NIE ZDEMOLOWALAM I NAPISALI BEZ ZASTRZEŻEN I JEST ZA TO 0 PUNKTÓW TO CO JA MIALAM ZROBIC ZEBY TAM BYLY JAKIES PUNKTY?
OLA, 26.03.2013, 06:21
W tym punkcie 0 to najwyższa punktacja. Jeżeli zdemolowałabyś poprzednie mieszkanie dostałabyś punkty ujemne.
Janosik, 26.03.2013, 08:31
zlikwidować mieszkania komunalne!! to relikt po epoce bolszewizmu!! kamienice wyprzedać, ludzi zatrudnionych przy ich obsłudze zwolnić!! będzie normalnie, skończy sie korupcja i przekręty!! podobno bolszewizm w polsce: has gone for ever!!
pikuś, 26.03.2013, 09:06
Z miłą chęcia kupiłabym sobie własne mieszkanie, jakie bym chciała i gdzie bym chciała ale niestety żaden bank nie da nam kredytu bo mąż zarabia 2 tys a ja nie mam pracy i mamy 2 małych dzieci. Niestety nie jesteśmy alkoholikami i nie wyszliśmy dopiero co z więzienia, więc punktów za to nie dostaliśmy, tylko co takie rodziny jak my mają zrobić? Gdzie mamy mieszkać? Bo u rodziców nie ma jak bo u mojej mamy jest kawalerka a u męża są dwa małe pokoiki i jeszcze 2 rodzeństwa. Wkurzają mnie teksty, że chcemy coś za darmo, ja nic za darmo nie chcę, jeśli miasto dawałoby możliwość spłacania takiego mieszkania to ja bym się zgodziła, tylko nie ma takiej możliwośći a banki nawet z nami gadać nie chcą.... Ciekawi mnie tylko skąd Wy wielcy bogacze mieliście zdolność kredytową, rodzice podżyrowali? skąd wkład własny? Jak nie jesteście z bogatego domu, to ciekawe skąd wzieliście...
Paulina, 26.03.2013, 10:08
Jesteś samotnie wychowującą dzieci Matką ( pełna rodzina też) , złożyłaś wniosek o mieszkanie w zbilk-u i nie dostałaś tego mieszkania a nie masz gdzie mieszkać . Dołącz do nas , a wspólnie postaramy się o dach nad głową dla naszych Dzieci !!
~m.popiej@wp.pl, 26.03.2013, 10:15
kiedys dostalam propozycje mieszkania na stolczynie w kamienicy to byla masakra.brak okien podlog sciany bez tynkow piec rozwalony kibel na klatce.zrezygnowalam.po 17 latach zostalam zakwalifikowana na mieszkanie,az sie boje co zobacze,teraz to bede madra ide z kamera.
Szymborska, 15.05.2013, 18:20
socjalow sie zachcialo. Nie ma nic za darmo! nie stac cie na mieszkanie, nie rob dzieci! zalosni jestescie ze wszystko chcecie za darmo! rzygac mi sie chce. ja nie mialem pomocy od rodzicow, 18 lat wypad! 4 lata zylem w akademiku, uczylem sie szukalem pracy dorywczej pracowalem po 12/16 godzin. Potem skonczylem studia zostalem programista i mam dom zone i dopiero teraz DZIECI. Dlaczego wy macie dostac cos za darmo? ja nie dostalem i nie chcialem. Zle mi patrzec na to ze pracuje na takie bezrobotne dziadostwo jak wy
ehrtau, 08.05.2013, 13:25
jeśli się wynajmuje mieszkanie i ma się podpisaną umowę z najemcą to mieszkanie się nie należy.Zastanawiam się dlaczego? a kiedy o mieszkanie stara się pełnoletnie dziecko wraz z rodzicem i młodszym rodzeństwem to jest za bogaty,chociaż zarabia najniższą krajową.
Łukomska, 26.01.2017, 10:02