Dwa tysiące szczecinian może płacić mniejszy czynsz

Około dwóch tysięcy najemców mieszkań komunalnych w Szczecinie złożyło do końca lutego wnioski o niższy czynsz. Jeśli okaże się, że spełniają warunki do ulgi, niższe rachunki będą płacić już od 1 kwietnia.
  • Dwa tysiące szczecinian może płacić mniejszy czynsz. Na początek

    Archiwum

Przypomnijmy. Ok. 20 tysięcy najemców mieszkań komunalnych od 1 kwietnia ma płacić nowe, wyższe czynsze. Ale system ulg umożliwia zmniejszeni rachunków. Trzeba spełnić kilka kryteriów, m.in. odpowiedni metraż mieszkania i dochody (Szczegóły na stronie: <a href="nowa-polityka-mieszkaniowa.szczecin.pl" target="_blank">nowa-polityka-mieszkaniowa.szczecin.pl</a>).

 

Kto zdążył złożyć wniosek do wczoraj ma szanse płacić tańsze czynsze już od 1 kwietnia. Kto nie zdążył, może to zrobić w każdej chwili, ale wtedy ulgę otrzyma miesiąc później.

Ulgi wynoszą 15,30 i 40 procent. Warto o nie powalczyć, bo najubożsi zapłacą nawet mniej niż obecnie.

- Ostatni dzień lutego nie był ostatnim dniem przyjmowania wniosków o obniżkę czynszu. Te składać można bowiem w siedzibach zarządców mieszkań komunalnych nieprzerwanie, w ciągu całego roku - zawsze gdy np. sytuacja finansowa rodziny pogorszy się. Jednakże wnioski złożone w marcu skutkować będą naliczeniem obniżki dopiero od majowego czynszu. Wynika to z 30-dniowego okresu rozpatrywania złożonych dokumentów - tłumaczy Tomasz Owsik-Kozłowski ze szczecińskiego Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.

Zainteresowanie ulgami rośnie. Tylko w ciągu czterech dni wpłynęło ok 600 wniosków.

- Tym samym uznać można, że w ciągu ostatnich dni zainteresowanie obniżkami gwałtownie wzrosło, co z kolei odbiło się bezpośrednio na liczbie przyjętych wniosków. Najemcy składali wnioski głównie w siedzibach poszczególnych Rejonów ZBiLK - mówi Owsik-Kozłowski.

Dla wszystkich zainteresowanych obniżkami wciąż funkcjonuje infolinia ZBiLK 91 43 45 448 oraz informacyjna skrzynka e-mailowa info@zbilk.szczecin.pl.

Do dyspozycji pozostają także pracownicy rejonów oraz siedziby zarządu przy ul. Mariackiej 25. 

Autor: GDP
0komentarzy