Bydgoszcz: tylko do końca stycznia przyjmują wnioski o dofinansowanie na usunięcie azbestu

Osoby zainteresowane pozbyciem się azbestu ze swoich nieruchomości mają jeszcze półtora tygodnia na złożenie dokumentów. Potem nawet 30 tysięcy złotych przejdzie im koło nosa.
  • Usuwanie azbestu

    Jedynie uprawnieni pracownicy mogą usuwać azbest.

    Agnieszka Romanowicz (archiwum Gazety Pomorskiej)

Do tej pory tylko niespełna 30 osób złożyło w bydgoskim ratuszu wnioski o dodatkowe pieniądze na usunięcie azbestu z budynków. Zegar tyka. Chętni na fundusze na ten cel mają czas jedynie do najbliższego piątku, 30 stycznia.

Z kwoty, przekazanej przez Urząd Miasta, będzie można pokryć koszty demontażu części zawierających azbest, jego zbierania, transportu i unieszkodliwiania czy zabezpieczania odpadów zawierających ten szkodliwy materiał. Jeden wnioskodawca może otrzymać maksymalnie 30 tysięcy złotych dofinansowania. Może więc pokryć w całości wydatki związane z usunięciem czy zabezpieczeniem azbestowych elementów.

Dobrze wiedzieć: Niebezpieczny azbest 

Wnioski o przyznanie dotacji należy składać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w ratuszu przy ul. Jezuickiej 4A, pokój 9. Dodatkowe informacje zainteresowani otrzymają pod numerami telefonów 52 58 58 038 albo 52 58 58 493. 

Autor: Katarzyna Piojda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Czegoś tu nie rozumiem:w Bydgoszczy można dostać na usunięcie azbestu dofinansowanie w wysokości 30 tys?, a w gminie Pruszcz,gdzie takowe wysypisko się znajduje i nas truje można otrzymać tylko 1500 zł?- kogo stać na usunięcie azbestu?- tyle lat nie był trujący?, kto znowu ma w tym interes?
Gospodarz, 20.01.2015, 18:56