Zabawny komiks powstał na ścianie wieżowca w Kielcach

Tagi:
Komiks wymalowany na elewacji bloku zabawia przechodniów na osiedlu Na Stoku.
  • Komiks na elewacji wieżowca

    A. Piekarski

Kielecki plastyk Tomasz Łukaszczyk jest twórcą zabawnego komiksu, który powstał na ścianie wieżowca na osiedlu Na Stoku w Kielcach.

– To był pomysł mieszkającego w tym bloku szwagra – mówi Łukaszczyk, który niedawno dla Muzeum Narodowego ilustrował komiks „Panowie ognia" opowiadający o dymarkach świętokrzyskich. – Blok był ocieplany, więc można było pomalować jego ścianę. Wspólnota mieszkaniowa zgodziła się na zaproponowane rysunki.

Tomka zainspirowała zmiana obyczajów. Kiedy on był mały, rodzice chcąc ukarać dziecko, zabraniali mu wychodzenia na podwórko. Dzisiaj jest odwrotnie, kiedy chcą ukarać, zabraniają siedzenia przy komputerze. I to widać na rysunkach.

Źródło: echodnia.eu/x-news

Zaniepokojony rodzic pyta chłopców stojących przed blokiem: Co robicie? Pada odpowiedź: Gramy w piłkę. Chłopcy grają, ale na playstation a mama dodaje: – Przynajmniej na dworze.
– Komiks składa się z czterech obrazków i jest czarno-biały. Wykonawca remontu, firma Prombud, podobnie jak artysta, nie wzięła za malowanie dodatkowych pieniędzy.

Autor: Lid
6komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (6)

nowakowa, 27.11.2013, 15:14
No to teraz niech Spółdzielnia zgłosi się do Pana Łukaszczyka z propozycją dalszego ciągu na sąsiednich budynkach ;-)
kowalski, 27.11.2013, 16:00
Ten blok nie należy do SM Na Stoku
walw, 27.11.2013, 23:55
lola, 28.11.2013, 16:52
Gdyby ten blok należał do SM Na Stoku to pewnie byłby w odblaskowym kolorze różowym w trójkąty, walce, albo inne dziwne rzeczy, które powinny się znaleźć wszędzie, ale nie na elewacji budynku. Niestety...
Deo, 26.12.2013, 00:57
Swoją drogą to gdzie mają grać w ta piłkę, skoro najbliższe boisko zostało ostatnio zabudowane nowym blokiem SM Na Stoku...
Deo, 26.12.2013, 01:00