Woda zalewa mieszkania, ale wspólnota nie chce remontu dachu

- Woda zalewa moją mamę! A Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami odwleka generalny remont dachu - alarmuje Piotr Kraiński. MPGN wyjaśnia, że remont wstrzymują współwłaściciele domu.
  • Cieknący dach

    - Jak kominiarze mają wchodzić na spróchniałe i połamane podesty? W dodatku cały dach jest dziurawy. Nie dziwię się, że boją się po nim chodzić - wskazuje Piotr Kraiński

    Lern

Bogusława Kraińska żyje na poddaszu budynku wielorodzinnego na osiedlu Mniszek. Mieszkanie jest zadbane i niezadłużone.
- Pomagam mamie utrzymać je w dobrym stanie. Ale co z tego skoro systematycznie zalewa je woda z dziurawego dachu?! - denerwuje się rencista Piotr Kraiński, niegdyś pracownik Pomorskiej Odlewni i Emaliernii. - Wystarczy niewielki deszcz, a woda spływa przez dziury w dachu do mieszkania. Zimą wpada śnieg, a jesienią hula wiatr.

Kraińscy radzą sobie jak mogą. Większe dziury sami zalepiają - cementem i szmatami. W MPGN-ie ciągle upominają się o remont.

Dlaczego spółka nie może zmodernizować dachu? Jak tłumaczy prezes Różycki sprzeciwiają się temu inni właściciele mieszkań w domu, którzy razem z MPGN-em tworzą wspólnotę mieszkaniową.
- Wszystkie uchwały również te dotyczące remontów podejmowane są za zgodą wszystkich właścicieli - tłumaczy prezes spółki Zenon Różycki.

A nie wszyscy chcą partycypować w kosztach.

(Nemo) / "Gazeta Pomorska"

Autor: redakcja.regiodom
7komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (7)

Niech szanowny prezes nie gada głupot, bo przecież zawsze można zrobić naprawy miejscowe. Wstyd.
janekx, 10.08.2011, 16:20
jakie naprawy miejscowe? ten dach wymaga gruntownego remontu ale skoro ludzie nie płacą to za co? za pieniądze tych co płacą....?? Popieram, żeby tej kobiecie dać lepsze mieszkanie a reszta niech sobie gnije od tej wody skoro nie płacą.
gość, 10.08.2011, 21:26
PROSTE DO MIESZKANIA ZAPROSIC DOZOR BUDOWLANY TO SZYBKO WSPOLNOTA ZNAJDZIE WYJSCIE
KRYSTYNA, 10.08.2011, 22:32
pewnie ze nadzór budowlany, mogą nawet wyłaczyc mieszkanie z eksploatacji, ale wtedy kobieta i tak pójdzie do innego mieszkania skoro reszta nie płaci i ma długi. nie maja kasy to niby za co maja zrobić? skoro wykupili mieszkania to z moich pieniedzy ja nie chce zeby mpgn dokładal i tyle.
lokator, 11.08.2011, 08:02
To jest przestroga dla tych co domagają się likwidacji Spółdzielni mieszkaniowych w zamian za wspólnoty mieszkaniowe.Będziesz chciał powiesi kwiatek na klatce schodowej musisz mieć zgodę współmieszkańców..
xxxx, 14.08.2011, 18:34
To tak u nas jest.
Bozena, 15.08.2011, 09:07
gapa, 10.07.2013, 23:13