Wieżowiec Złota 44: najwyższy budynek mieszkalny w Europie

Złota 44 ma 192 metry wysokości. I została oficjalnie ogłoszona najwyższym wieżowcem o przeznaczeniu wyłącznie mieszkalnym w całej Unii Europejskiej.
 • Widok ze szczytu Złota 44

  Postępująca budowa wieżowca Złota 44 zmienia panoramę Warszawy

  (c) ORCO Krzysztof Wierzbowski
 • Panorama Warszawy

  Widok na Warszawę z wieżowca Złota 44

  (c) ORCO Krzysztof Wierzbowski
 • Montaż szczytu

  Montaż stalowego szczytu wieżowca Złota 44

  (c) ORCO Krzysztof Wierzbowski
 • Widok na Złote Tarasy

  Z okien wieżowca Złota 44 widoczne będą Złote Tarasy

  (c) ORCO Krzysztof Wierzbowski
 • Roboty montażowe

  Montaż konstrukcji stalowej na Złotej 44

  (c) ORCO Krzysztof Wierzbowski

Zakończył się montaż stalowego zwieńczenia apartamentowca, który ujawnił prawdziwy kształt wieży projektu Daniela Libeskinda. Dla uczczenia tego ważnego etapu budowy w niedzielę wieczorem stalowy szczyt Złotej 44 rozbłysnął błękitną iluminacją, która będzie włączana każdego wieczoru do Sylwestra.

– Długo czekaliśmy na ten dzień.Charakterystyczne zwieńczenie apartamentowca jest teraz widoczne z niemal każdej części Warszawy. Brakujący element konstrukcji budynku, po zamontowaniu, ujawnił pierwotne piękno dzieła Libeskinda. Kolejny rozdział historii Złotej 44 został oficjalnie zamknięty – powiedział Krzysztof Godleś, Dyrektor ds. Rozwoju w Orco Property Group.

Najwyżej położone mieszkania w Warszawie

W zbudowanym w konstrukcji stalowej szczycie Złotej 44 znajdującym się w południowo-wschodnim narożniku wieży, zlokalizowane będę dwie ostatnie kondygnacje penthouse'u a trzech poziomach. . W apartamentowcu Złota 44, najwyższym budynku mieszkalnym w Unii Europejskiej, znajdzie się w sumie 266 apartamentów, z których 30 będzie jednocześnie najwyżej położonymi mieszkaniami w Warszawie.

Obecnie wykonywane są najtrudniejsze prace budowlane na obiekcie Złota 44. Zakończono montaż paneli fasady do 44 kondygnacji. Jeśli tylko pozwolą na to warunki pogodowe, montaż wszystkich fasad zakończy się przed końcem 2012 roku. Jednocześnie prowadzone są intensywne prace wewnątrz budynku. Stawiane są m.in. kolejne ściany działowe dla poszczególnych apartamentów, montowane są instalacje elektryczne i sanitarne, trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach technicznych.

Zobacz również: Najwyższe budynki mieszkalne w Polsce 

– Niezmiernie cieszę się z zakończenia montażu stalowej konstrukcji Złotej 44. Postępująca budowa wieży zmienia panoramę stolicy. Poza ogromnym znaczeniem, jakie ma dla mnie fakt, że budynek powstaje w mojej ojczyźnie, jestem dumny, że Warszawa może poszczycić się najwyższym, wyłącznie mieszkalnym wieżowcem w całej Unii Europejskiej. Zakończenie budowy Złotej 44 jest już blisko i nie mogę doczekać się na przyjazd do Warszawy z tej okazji – powiedział Daniel Libeskind.

Zakończenie budowy Złotej 44 ma nastąpi w połowie 2013 roku. 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Orco Property Group
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

jaaaaaa, 29.10.2012, 21:51
Sky Tower mimo że jest wyższy nie jest wyłącznie mieszkalnym budynkiem, a Złota 44 to wyłącznie mieszkania
M, 29.10.2012, 22:22
ciekawe czy usmażyło tym budowlańcom jajka od anten na pałacu?
zzx, 30.10.2012, 15:20
Rzygać mi się chce od samych zdjęć
www, 30.10.2012, 15:42
NIESAMOWITE CZYLI NA ZLOTEJ NIE BEDZIE NA DOLE SKLEPÓW BIUR HEHE LIPTON WAWA NASZ SKY JEST NAJWIEKSZY MIESZKALNY W EUROPIE I NIE MA NIGDZIE SAMEGO MIESZKALNEGO BO ZAWSZE NA DOLE SA SKLEPY ITP PIEPRZENIE KOTKA ZA POMOCA MŁOTKA SKY TOWER TO NUMER 20 W EUROPIE JESLI CHODZI O WYSOKOŚĆ I NUMER 1 JAKO BUDYNEK MIESZKALNY SZKODA ZE CAP CZARNECKI SKASOWAŁ OSTATNIE 6 PIETER BO BYŁO BY ICH 56 NO COŻ CEPSTWO Z WAWY I ICH SŁOIKI CIERPIĄ NA NIŻSZOŚĆ, NATOMIAST TRAWA IM WYSTAJE Z BUTÓW
darek z wrocka, 05.12.2018, 21:09