Wciąż przybywa nowych mieszkań w Radomiu

Tagi:
W Radomiu powstają kolejne bloki mieszkalne. Buduje się praktycznie w każdej dzielnicy. Na razie ceny metra kwadratowego są niższe od cen w porównywalnych do Radomia miastach w Polsce
  • Wciąż przybywa nowych mieszkań w Radomiu

    Niemal połowa mieszkań w budowanym bloku przy Młynarskiej ma już nabywców.

    Szymon Wykrota
  • Wciąż przybywa nowych mieszkań w Radomiu

    Tak będzie wyglądał pierwszy blok mieszkalny budowany przy ulicy Warszawskiej.

    mat. inwestora

Budują spółdzielnie mieszkaniowe, RTBS Administrator i prywatni deweloperzy.

W centrum Radomia najbardziej widoczny jest postęp prac przy budowie bloku mieszkalnego przy ulicy Młynarskiej. Inwestorem jest Leśniczówka Arkady Development Investor, a wykonawcą Łucz-Bud.

- Nie narzekamy na zainteresowanie. Mamy zawarte wstępne umowy na kupno około połowy mieszkań, choć jeszcze można znaleźć wolne mieszkania różnej wielkości na każdym piętrze - mówi Aleksandra Jabłonka, zajmująca się sprzedażą mieszkań przy Młynarskiej. Cena metra kwadratowego w tym budynku wynosi od 3700 do 4200 złotych. To pierwszy blok na osiedlu, mają być zbudowane dwa następne, ale na razie nie wiadomo kiedy.

Ten sam inwestor rozpoczął właśnie budowę bloku 7-kondygnacyjnego z garażem podziemnym przy ulicy Królowej Jadwigi, gdzie cena mieszkań będzie wynosić od 3750 do 3990 złotych.

Do budowy dwóch bloków przymierza się spółdzielnia Nasz Dom. Jeden blok powstanie przy ulicy Staszica, drugi przy ulicy Żeromskiego. W przypadku bloku przy Staszica złożono już wniosek o pozwolenie na budowę. - Postanowiliśmy zrealizować inwestycje z najniższymi cenami w mieście. Stąd nasze mieszkania będą kosztowały od 3200 złotych za metr kwadratowy netto - mówi Rafał Kowalik, wiceprezes spółdzielni Nasz Dom.

Ruszyła też budowa bloku mieszkalnego na osiedlu Wars i Sawa przy ulicy Warszawskiej, na terenie zajmowanym jeszcze niedawno przez suwnice spółki Vimex. Cena mieszkań w bloku będzie wynosiła od 4100 do 4450 złotych. Dużą inwestycję budowy bloków wielorodzinnych realizuje przy ulicy Warsztatowej firma Rosa Invest. Projekt obejmuje cztery budynki wykonane w tradycyjnej technologii. Z kolei RTBS Administrator mieszkania w sześciu blokach u zbiegu ulic Rapackiego, Sempołowskiej i Michałowskiej w Radomiu. 

Autor: Janusz Petz petz@echodnia.eu
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Buduje się jeszcze m.in symfonia czy wolność, wszystkie inwestycje znajdziecie na stronce nowemieszkania.radom.pl
Zoska, 09.06.2016, 14:49