Wąbrzeźno. Wodomierz z odczytem radiowym w każdym domu

Ponad milion złotych będzie kosztowała budowa nowych odcinków sieci kanalizacyjnej w ulicach: Żwirki Wigury, Przejazdowej oraz Mikołaja z Ryńska. Prace właśnie ruszyły.
  • wodomierz z odczytem radiowym w każdym domu

    - Taki wodomierz z odczytem radiowym będzie w każdym domu - pokazuje Mariusz Zacharski, monter z MZECWiK-u

    Alicja Kalinowska

Firma, która wykona tę inwestycję podzieliła ją na dwa etapy. Do końca lipca wybuduje prawie pół kilometra sieci sanitarnej w ulicach Mikołaja z Ryńka i Przejazdowej w Wąbrzeźnie.

W drugim etapie, który przedsiębiorstwo zobowiązało ukończyć się do końca września, powstanie ponad kilometr sieci sanitarnej wraz z z tłocznią ścieków na ulicy Żwirki i Wigury. - Na tę inwestycję otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska - mówi Marek Kondraciewicz, prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji. Dofinansowanie to wyniesie 75 procent kosztów inwestycji.

Nie jest to jedyny odcinek sieci, jaki spółka planuje wybudować w tym roku. Na ulicach: Modrzewiowej i Jaśminowej ma powstać sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Wartość tej inwestycji to około 60 tys. zł. Sieć ułożą pracownicy MZECWiK-u.

W tym roku planowana jest również wymiana wodomierzy. Dzięki nowym urządzeniom możliwy będzie odczyt radiowy. W tym roku zostanie zainstalowanych 400 takich urządzeń. - Planujemy wydać na to około 78 tys. zł - mówi prezes Kondraciewicz. - Proces wymiany urządzeń zakończy się w ciągu pięciu lat. 

Autor: redakcja GP
Współpraca: Alicja Kalinowska
2komentarzy

Komentarze (2)

a za wszystko zapłacimy my, mieszkańcy
komentator, 15.06.2012, 09:48
ja już w cwa mam taki licznik, nie płacilismy za niego ale pobierana jest opłata za odczyt z takiego licznika a prędzej tego nie było jak miałam normalny.
kkk, 15.06.2012, 13:58