W Nisku powstał budynek socjalny dla ośmiu niezamożnych rodzin

Wielorodzinny budynek z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Wyszyńskiego w Nisku został oficjalnie oddany do użytku.
  • Nowe mieszkania socjalne w Nisku

    Obiekt wybudowany został w technologii tradycyjnej, a nie w systemie kontenerowym. Osoby tu mieszkające mają godne warunki życia, dlatego standard tych mieszkań jest średni, nie najniższy.

    Zdzisław Surowaniec

Zadanie pod nazwą „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego oraz przyłączy" swym zakresem objęło budowę obiektu mieszkalnego, w którym znajduje się osiem lokali. Każdy z nich składa się z pokoju, łazienki i przedpokoju z aneksem kuchennym.

Zobacz również: Kontrowersyjne sposoby na pozyskiwanie mieszkań socjalnych 

Cztery większe lokale mają powierzchnię 29,46 metrów kwadratowych, a cztery mniejsze po 25,42 metrów kwadratowych. Jest to obiekt wolnostojący, parterowy, bez podpiwniczenia. Maksymalnie w mieszkaniu będą mogły zamieszkać cztery osoby. W ramach inwestycji powstał także stalowy budynek gospodarczy składający się z czternastu pomieszczeń, które będą stanowić przestrzeń pomocniczą przynależną do mieszkań.

Obiekt wybudowany został w technologii tradycyjnej, a nie w systemie kontenerowym. Całkowity koszt zadania to 641 tysięcy złotych. Inwestycja w 30 procentach sfinansowana została z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Oficjalne przekazanie budynku do użytku miało miejsce 5 listopada. Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego przecięcia wstęgi, którego dokonali Teresa Sułkowska wiceburmistrz Niska, Waldemar Ślusarczyk przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Adam Mach wicestarosta powiatu niżańskiego, Tadeusz Dziewa skarbnik Gminy i Miasta Nisko, Maciej Kotulski dyrektor Rzeszowskiego Oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego, ksiądz Franciszek Grela proboszcz parafii świętego Józefa w Nisku, Katarzyna Zybura kierownik Zakładu Budownictwa Mieszkaniowego w Nisku oraz Józef Bajek właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego.

Dla kogo nowe mieszkania socjalne

– Te mieszkania zostaną przeznaczone dla rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, a jednocześnie spełniających określone kryteria do otrzymania takiego lokalu socjalnego. Chcieliśmy stworzyć tym osobom godne warunki życia, dlatego standard tych mieszkań jest średni, nie najniższy. Mam nadzieję, że zasiedlający ten obiekt będą o niego dbać, jak o własny dom – mówiła do zgromadzonych gości Teresa Sułkowska wiceburmistrz Niska.

Obiekt został poświęcony, po czym zaproszeni goście udali się na zwiedzanie mieszkań. – W przyszłości planujemy jeszcze budowę podobnego budynku, obok już istniejącego. Może nie będzie to 8 mieszkań, ale myślę, że 6 na pewno zmieści się na tym terenie. W tym celu będziemy musieli wyburzyć dwa istniejące i mocno zdewastowane drewniane budynki, na miejscu których powstanie obiekt w kształcie litery L – zapowiedziała na koniec wiceburmistrz Niska.

Radzimy: Jak ubiegać się o mieszkanie z zasobów gminy

Autor: Zdzisław Surowaniec
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

rfwrwewf, 20.11.2015, 10:06