W Kielcach ruszają budowy siłowni zewnętrznych i boisk

Niebawem rozpocznie się budowa kilku placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Miasto ogłosiło też przetargi na budowę szatni szkolnej i trzech boisk. A wszystkie te inwestycje są realizowane w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.
  • Siłownia na zewnątrz

    Rodzinna Strefa Sportu będzie przy ulicy Tektonicznej.

    Agata Kowalczyk

– Place zabaw i siłownie są wykonywane w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawca przygotowuje projekt, ma na to 30 dni – informuje Bernard Oziębły, dyrektor Wydziału Inwestycji w kieleckim ratuszu. – Konsultuje go z autorami wniosku zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego, chodzi przede wszystkim o zamontowanie urządzeń zgodnych z oczekiwaniami mieszkańców. Potem zgłasza zakres prac do ratusza, czeka na akceptację 30 dni i tyle samo czasu ma na wykonanie placu czy siłowni. Pierwsze umowy z wykonawcami podpisaliśmy na początku maja więc inwestycje powinny być gotowe na przełomie lipca i sierpnia.

Gdzie staną nowe siłownie?

Z nowych urządzeń do rekreacji dla dzieci i dorosłych będą mogli się cieszyć mieszkańcy Ślichowic, gdzie przy ulicy Tektonicznej powstanie Rodzinna Strefa Sportu. Przy ulicy Nowowiejskiej, Mazurskiej oraz skrzyżowaniu Bohaterów Warszawy i Tarnowskiej zaplanowano siłownie zewnętrzne, a przy ulicy Zagórskiej system drabinek do gimnastyki.

Miasto ogłosiło także przetargi na budowę trzech boisk sportowych

Powstaną one przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 6 na ulicy Leszczyńskiej, Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 2 przy ulicy Radiowej i przy Gimnazjum numer 7 na ulicy Krzyżanowskiej. Natomiast w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 10 przy ulicy Gagarnina zostanie zmodernizowna szatnia.

– Pod koniec czerwca podpiszemy umowy, jeśli nie będzie odwołań od wyników przetargów. Szatnia powstanie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, natomiast boiska będę gotowe na początku września. Po odbiorach technicznych będą gotowe do użytku do końca września – dodaje dyrektor.

Autor: Agata Kowalczyk
0komentarzy