W centrum Kielc ruszy budowa dwóch nowoczesnych biurowców. Zobacz jak wygląda jeden z nich

Dwie inwestycje biurowo-mieszkalne w centrum Kielc, przy ulicach IX Wieków oraz Panoramicznej, rozpoczną się najwcześniej w przyszłym roku. Wizualizacja jednego obiektu już jest gotowa, na drugi są dwie koncepcje.
  • Becher Etiuda

    Budowa nowoczesnego biurowca Becher Etiuda przy ulicy Panoramicznej w Kielcach ruszy najwcześniej w przyszłym roku.

    mat. inwestora

U zbiegu ulic IX Wieków Kielc i Pelca nowoczesny budynek biurowy będzie realizować kielecki Apolloplast. Ale prace ruszą najwcześniej pod koniec przyszłego roku. - Cały czas jeszcze badamy rynek. Chcemy zaskoczyć ciekawym, oryginalnym projektem i mamy już dwie koncepcje, nad którymi pracujemy. Inwestycja zacznie się prawdopodobnie dopiero pod koniec przyszłego roku - mówi Jacek Brzozowski, właściciel Apolloplastu.

Zobacz też: Słynny zamek Krzyżtopór w Ujeździe już otwarty. Zobacz jakimi metodami go remontowano (ZDJĘCIA)

Deweloper zaznacza też, że ważną kwestią w przypadku planowanej inwestycji są również miejsca parkingowe. - W całym mieście jest coraz mniej miejsca na samochody, a mamy ich coraz więcej. Szczególnie dotyczy to centrum miasta, które jest systematycznie zabudowywane, dlatego trzeba o to szczególnie zadbać - dodaje Brzozowski.

W tym roku na pewno nie rozpocznie się też inwestycja kieleckiej spółki Becher przy ulicy Panoramicznej. Za budynkiem dawnego kina Romantica ma powstać nowoczesny obiekt usługowo-handlowy i mieszkalny Etiuda. - W najbliższych miesiącach ten projekt nie będzie realizowany. Prace zaczną się najwcześniej w przyszłym roku. W niższym, pięciokondygnacyjnym skrzydle budynku mają się znaleźć duże powierzchnie biurowe, natomiast lokale mieszkalne będą w wyższym skrzydle od 5 do 10 kondygnacji - informuje Katarzyna Kwietniewska ze spółki Becher.

To też cię zainteresuje: Powstaje nowe osiedle na Leszczyńskiej w Kielcach. Będzie pięć budynków

- Na razie skupiamy się inwestycji mieszkaniowej na osiedlu Ślichowice, u zbiegu ulic Szajnowicza-Iwanowa i Kazimierza Wielkiego. Powstanie tam 80 mieszkań o powierzchni od 26 do 110 metrów kwadratowych. Prace mają ruszyć w lipcu, a zakończą się zimą 2015 roku - dodaje.

/esw/

Autor: /esw/
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

A gdzież to na Panoramicznej takie zielone otwarte przestrzenie :D
A budynek paskuda, jak zwykle.
czarymary, 29.05.2014, 20:39
Witam mam Prośbę do Urzędu Miasta Kielc może by ktoś się zajął Parkingiem Obok zakładu SHL. są tam dwa Parkingi miejskie ale niestety są oblegane przez Pracowników SHL. a oni mają wewnątrz zakładu Parking ale co tam wolą parkować po staremu może by tak miasto wprowadzi Tam Płatny Parking i jakiś by grosz dla miasta wpadł, a jak by jakiś Interesant tam chciał zaparkować nie miałby problemu ,i na-pewno skorzystał by i uiszczał opłatę a Pracownicy może by docenili swój Parking Proszę o sprawdzenie Parkingu Przy SHL.I ZUGA
ZZZZZZZZZZZZZZZ, 30.05.2014, 16:02